31# Recenzje i polecane tytuły - Avatar Legenda Korry ( The Legend of Korra)

2년 전

Hej , dziś będę miał przyjemność omówić serial animowany - Avatar Legenda Korry. Na wstępnie od razu trzeba zaznaczyć, aby zacząć brać się za ten tytuł obowiązkowo trzeba obejrzeć ( 4 sezony) Avatar: Legenda Aanga. Akcja dzieje się kilkadziesiąt lat później, lecz cały czas znajomość postaci bardzo się przydaje. Anime Korry jest z 2012-2014 roku, Yang z 2005-2008 roku.


W zeszłym tygodniu właśnie skończyłem ta serię. Jak  na pierwszy rzut oka wygląda To  anime - jest moim zdaniem mieszanką azjatyckiego anime i amerykańskiej kreskówki. Kreska prezentuje się bardzo dobrze i postacie mają swój indywidualny wygląd. 

W Avatarze sezony to :  Księga Pierwsza: Powietrze - wprowadza nas i zapoznaje z nowym Avatarem Korrą, daje mnóstwo informacji o niej, pokazuje jeszcze nie za bardzo doświadczonego mistrza żywiołów. Przedstawia naukę, poznania nowych towarzyszy (Mako, Bolin, Asami, i mistrza Tenzina). Tutaj walczy z wrogiem Amonem  w mieście Republika (znawca tkania krwi - zakazanej techniki).

Księga Druga: Duchy - Mój ulubiony sezon z czterech. Akcja toczy się pół roku po pokonaniu Amona. Korra odwiedza rodzinne strony - plemię południa i północy. Duchy zaczynają atakować wioskę tej sytuacji zaradza wujek Korry -  Unalaq, który zostaje tymczasowym jej nauczycielem. Na koniec sezonu mamy epicką walkę między Korrą, a Vatuu.

Księga Trzecia: Zmiana - w tej części nasz Avatar będzie się zmagał z czwórką wojowników , którzy co uciekli z więzienia. Nazywają się czerwonym lotusem i ich celem jest zgładzenie Avatara i by zapanował chaos, co według ich porządek rzeczy, bez żadnych króli. Na koniec sezonu Korra została poważnie rana ( fizycznie) i psychicznie.

Księga Czwarta: Równowaga to już ostatni sezon. Tu mamy do czynienia 3 lata po ostatnich wydarzeniach. Korra nie może się pozbierać po ostatniej porażce i nie może zachować stanu avatara, balansu ciała. Spotyka na bagnach legendarną  Toph Beifong, która informuje o metalu w jej ciele i pomaga usunąć go. Pomaga także w walce z antagonistka tego sezonu. Pragnie zdobyć władzę za wszelką ceną nawet za śmierć swojego ukochanego. Mowa o Kuvirze, jej celem jest złączenie wszystkich plemion ziemi i potem podbój całego świata. Oczywiście nasi bohaterowie ją powstrzymają i niespodziewanie otwierają 3 portal łączący - świat ludzi z duchami w centrum miasta Republika.


Można wyróżnić postacie którym zadaniem jest utrzymanie humoru na scenie - Bolin, Milo, Bumi. Scena i poziom technologiczny z porównaniu z serią Yanga jest niebotycznie większy. Tam były miasta, a tutaj mamy wielkie wieżowce po kilkadziesiąt metrów, lasery, radio, prąd. Warto wspomnieć, że jest zauważalny problem avatara, który jest przeżytkiem dla świata, jednak nadal dobrze spełnia swoją rolę. Wiemy, że więź z poprzednimi avatarami została przerwana i Korra jest ostatnim Avatarem ( jak nic się nie zmieni). Bajka cieszy wieloma postaciami, dobrą grafiką, głosem postaci i ciekawym scenariuszem. Polecam obejrzeć. Liczba odcinków Avatara Yanga - 61 odcinków, Korry - 52 odcinki ( po około 24 minuty).


Źródła: pl.wikipedia.org/wiki/Legenda_Korry

awatar.fandom.com/wiki/Lista_odcink%C3%B3w

www.filmweb.pl/serial/Legenda+Korry-2012-590629

geekandsundry.com/the-legend-of-korra-is-getting-a-tabletop-game-this-year/

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
STEEMKR.COM IS SPONSORED BY
ADVERTISEMENT
Sort Order:  trending

Twój post został podbity głosem @sp-group-up Kurator @julietlucy.

Wydaje się ciekawy ten serial...