31# Recenzje i polecane tytuły - Hinamatsuri

2년 전

              

Hej, dziś o miłej i przyjemnej komedyjce - Ninamatsuri. Anime opowiada przygody młodego mężczyzny który jest członkiem yakuzy i  kolekcjonerem dzbanów oraz porcelany. Jak można się domyśleć dobrze zarabia ( nie narzeka na pieniądze) i prowadzi samotny tryb życia singla.


Pewnego ranka  ni stąd bez zapowiedzi pojawia się w mieszkaniu naszego Nitta - mała dziewczynka. Nasz blondyn nadaje jej imię Hina i postanawiają zamieszkać razem ( raczej ona wymusza na nim xD). Okazuje się nie jest zwykła małą dziewczynką i potrafi o siebie zadbać. Posiada moce telekinetyczne i temu podobne. Co może wyniknąć z połączenia tak ekstremalnych postaci. Przyjemna do oglądania komedyjka, oczywiście znajdą się bardziej smutne chwilę. Jedno jest pewne życie ganstera sporo się zmieni. Nie w sensie , że zmieni swoją profesje. 


             

Nasza dwójka będzie starać się stworzyć rodzinę. Wzajemnie sobie pomagać i dbać o siebie. To najbardziej na tym spotkaniu z pewnością ucierpią dzbany naszego zbieracza. Hina nawet pomoże zdobyć pochwałę i respekt wśród ganku i szefa. Humor często stawia postacie w trudnych sytuacjach. Osobiście Hina jej osobowość nie przypada mi do gustu - niby chce żeby wszystko miała i dbali o nią, lecz za  nie bardzo się o to stara ( choć ma wielką moc). 


                       

Warto wspomnieć o koleżankach Hiny - Hitomi i Anzu. Hitomi to zwykła uczennica, która zabiera się prac już w młodym wieku. Upodobała sobie prace jako kelnerka. Jest z pewnością pozytywną postacią, przeciwieństwo co do pracy jeżeli chodzi o Hinę. Anzu to takżę ( kosmitka, czy innej planety niż ziemia). Ma moce specjalne jak telekineza czy latanie. Chodziły razem do szkoły, jednak Hina nie za bardzo traktowała za rywalkę bo zawsze wygrywała bez znacznego trudu. Nie można było nazwać tego rywalizacją. Anzu postanawia wtopić się w otoczenie i zadbać o siebie, choć mogła zamieszkać u Nitty nie poszła na łatwiznę. Typ ciężko pracującej osoby i walczącej by być silniejszą. Zbiera śmieci w okolicy.


Proporcje postaci są odpowiednio narysowane i kreska jest przyjemna do oglądania. Muzyka jest raczej spokojna pasująca raczej do tego typu anime. Serdecznie polecam zabrać się za ten tytuł jak ma tylko 12 odcinków po 24 minuty. Podobno jest planowany drugi sezon. Historia dobrze została przyjęta przez fanów ma obecnie 8.05/10 ( ze strony shinden.pl) i 8.34/10 z myanimelist.net. Krótko mówiąc lekka i łatwa do przyswojenia komedia na długie wieczorki lub na szybki seansik.


 Źródła: anime.tanuki.pl/strony/anime/7694-hinamatsuri/rec/3336

shinden.pl/series/51779-hinamatsuri

myanimelist.net/anime/36296/Hinamatsuri

Obrazki : tenor.com/es/ver/sleeping-in-class-hinamatsuri-hina-hitomi-gif-11689007

animekb.net/hinamatsuri-1/


Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
STEEMKR.COM IS SPONSORED BY
ADVERTISEMENT
Sort Order:  trending

Jak obczajałem to anime, to bardzo mi się spodobał plakat. Trochę "E.T." trochę "Stworzenie Adama", trochę cyberpunk i świetna kolorystyka.