16# Teorie spiskowe - Incydent w Zatoce Tonkijskiej

2년 전

          


Hej, powracam z kolejnym odcinkiem z teoriami spiskowymi. Najlepsze, że tym razem ,, wielka fałszywa teoria spiskowa okazała się prawdą ''. Mowa konkretnie o przyczynie wojnie w Wietnamie inaczej mówiąc nazywając Incydent w Zatoce Tonkijskiej. Jak już to jest większość ludzi, nie wierzy, a nawet nie próbuje zagłębić się w przyczyny i możliwości jakiś wydarzeń. Wiemy, jedynie że nie wszystko jest prawdą co mówią ludzie, może być całkowicie odwrotnie.


Nie trzeba daleko szukać i że stwierdzić, że USA jest mistrzem w manipulacji w historii  dziejów i wydarzeń. W sumie to ich władze i służby specjalnie to wykonują niż przeciętni obywatele. Obywatele są zalewani ogromem informacji z czego część jest prawdą pomieszane z kłamstwami. Ma na celu to wszystko wprowadzić ludzi w zamierzony stan - wiara w zeznania i wersje państwa np: USA. Większość ludzi nigdy, przenigdy nie podważy prawdziwość zdania władzy. 


W tej przygodzie USA miało dobrych strategów i doradców do propagandy. Zatem poinformowali za pomocą radia i mediów, że  amerykańskie statki  zostały zaatakowane przez siły Demokratycznej Republiki Wietnamu. Jako obywatel jest oddany kraju i mocno w niego wierzy. Wersja oficjalna USA szybko się przyjęła i wzburzyła gniew wśród Amerykanów, że ktoś atakuje ich mieszkańców. Według ich USA - statki zostały zaatakowane 2 i 4 sierpnia przez siły Wietnamu Północnego.


Jak ktoś kiedyś powiedział jak ktoś chce znaleźć jakiś powód do walki, bez problemu coś się znajdzie, najwyżej coś zmyśli. Trzeba podkreślić, gdzie USA tylko straciło w wojnie 60 tys. żołnierzy , gdzie po drugie stronie było koło 2 mln z cywilami. No tak już bywa łatwo wmówiono, że kutry storpedowały amerykańskie niszczyciele ( to nawet osoba mało ogarniająca temat, czuje że szansa takiego ataku jest niewielka). Ciekawe w już 1971 roku media otrzymały o podejrzeniach władzy.  New York  Times  umieścił artykuł, lecz mało kto w niego uwierzył choć był łatwo dostępy i w poważanym czasopiśmie. Dopiero od 30 listopada  2005 roku służby specjalne potwierdziły i konkretni ludzie, że incydent w Zatoce to była zaplanowana od początku akcja. Panujący wtedy prezydent Johanson otrzymał spreparowane, nieprawdziwe informacje na temat ataku. Najciekawsze, że wielu ludzi nadal i stanowczo wierzy w pierwotną wersję. 


Jak widzimy na przykładzie nie można ślepo wierzyć władzy i trzeba mieć szeroko oczy oraz uszy otwarte. Udostępniają informacje według ich uznania, czasem specjalnie tworząc przeciek informacji. Czasem jakiś pracownik nie jest oddany i chęcią zysku coś udostępni z informacji poufnych. To tyle lat było trzeba czekać i ciągle nie wiemy jak było na prawdę. Przynajmniej poznaliśmy oficjalną wersję, bo ktoś mógł zarzucić argument ,, bo to teoria spiskowa " ( niezły argument, choć nie raz tak się dzieje).


                            Dziękuję za uwagę !!!


Źródła: www.fakt.pl/wydarzenia/polska/7-spiskowych-teorii-ktore-okazaly-sie-prawda/vf4brvm#slajd-2

www.binek.pl/6_j1.html

pl.wikipedia.org/wiki/Incydent_w_Zatoce_Tonki%C5%84skiej

Obrazek: https://pixabay.com/pl/niebezpieczne-policja-helikopter-1282330/

                             

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
STEEMKR.COM IS SPONSORED BY
ADVERTISEMENT