[PL/ENG] Gitara - jak zacząć? / Guitar - how to start?

2년 전

IMG_20181120_223227.jpgCześć!
Przychodzę do was z tematem, który mnie dotąd interesuje, czyli gra na gitarze. Każdemu gitara kojarzy się tylko z akordami, lecz gra na niej składa się z wielu innych sposobów. Ale zacznijmy od początku.
Co Ci jest najbardziej potrzebne? Oczywiście gitara! Mam dwie rady dla was:

 • lepiej zaoszczędzić więcej kasy i kupić porządną gitarę niż kupić jakąś gitaropodobną za 90 zł, od której będzie się odklejał gryf. Sama byłam świadkiem takiego rozwoju sprawy, kiedy dziewczyna grała, a gryf odkleił się od gitary.
 • kupcie sobie na początek gitarę klasyczną, głównie dlatego, że na początku lepiej wam będzie na niej grać i próbować nowych rzeczy. Chociaż sama grałam na akustycznej od początku, lecz wszystko musiałam ćwiczyć dłużej.
  Jeśli będziecie samoukiem lepiej zacząć od szarpanych melodii, później dopiero przechodzić do arpeggia, a następnie na akordy.
  Następną radą jest znalezienie sobie zacisznego miejsca, gdzie wy nikomu nie będziecie przeszkadzać, ani odwrotnie.
  Dzięki za przeczytanie mojego posta i zapraszam do wszelkiej aktywności na moim profilu!
  Cześć!

Hey!
I come to you with a theme that interests me so far, or plays the guitar. Each guitar is associated only with chords, but the game on it consists of many other ways. But let's start from the beginning.
What do you need most? Of course, the guitar! I have two tips for you:

 • it is better to save more money and buy a decent "guitar" than buy a guitar for PLN 90, which will be separated from the griffin. I myself witnessed such a development when the girl was playing, and the griffin peeled off the guitar.
 • buy a classical guitar at the beginning, mainly because in the beginning you will be better at playing it and trying new things. Although I played acoustic myself from the beginning, but I had to do everything longer.
  If you are a self-taught tutor, start with jerky melodies, then move on to arpeggios and then on chords.
  The next advice is to find a quiet place where you will not disturb anyone, or vice versa.
  Thanks for reading my post and invite you to any activity on my profile!
  Bye!
Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
STEEMKR.COM IS SPONSORED BY
ADVERTISEMENT
Sort Order:  trending

lepiej zaoszczędzić więcej kasy i kupić porządną gitarę niż kupić jakąś gitaropodobną za 90 zł, od której będzie się odklejał gryf.

To prawda. Wszystkie gitary, gdzie cena jest około 100 zł nadają się jedynie na śmietnik. Dobrą gitarę akustyczną można kupić już od 400 zł i to jest inwestycja na wiele, wiele lat.

kupcie sobie na początek gitarę klasyczną, głównie dlatego, że na początku lepiej wam będzie na niej grać i próbować nowych rzeczy.

Najłatwiej jest na gitarze elektrycznej grać, choć wiadomo, że nie da się wyrobić tak palców, bo jest zbyt łatwo. Lepiej odpuścić sobie całkowicie klasyczną i próbować od początku na akustycznej, może być trudniej przez chwilę, ale później o wiele szybciej idzie nauka.

Zamiast tagów #poland i #pl-instrumenty, dodaj #pl-muzyka i #music, wydaje mi się, że bardziej dotrzesz z tekstem do innych 😉

·

Dziękuję za poprawę i za pomoc 😄