Mój chleb - z pięknym, kwiatowym wzorem na skórce

8개월 전

Hej, jak pewnie pamiętacie z mojego ostatniego wpisu: https://steemit.com/pl-kuchnia/@katiefreespirit/chleb-na-zakwasie-z-nietypowa-posypka-na-skorce-m-in-z-platkami-nasturcji-oraz-chabrow-blawatkow na warsztatch pieczenia chleba otrzymałam trochę zakwasu i postanowiłam upiec swój własny chleb. Korzystałam z przepisu opublikowanego w poprzednim tekście. Udało się! Upiekłam bardzo smaczny chlebek. Wyszedł taki ;)

chlebek mój.jpg

Do środka dodałam moją ulubioną żurawinę, ziarna słonecznika, pestki dyni i siemię lniane. Uwielbiam zapach pieczonego chleba. W przeszłości jeździłam czasem w nocy na rowerze i bardzo miło wspominam moment, gdy przejeżdżałam obok miejscowej piekarni i po okolicy unosił się znajomy zapach wypiekanego pieczywa :)
Teraz nie muszę polować na takie doznania zapachowe nocą ;) Mogę je sobie sama sprawić kiedy tylko przyjdzie mi na to ochota i oprócz cudownego zapachu mogę stworzyć bochenek chleba. Taki jaki lubię, z chrupiącą skórką. A następnie schrupać go w najlepszym możłiwym momencie, gdy jest ciepły, świeżutki.

chlebek.jpg

Piekę go w silikonowej foremce, która z boku tworzy na chlebie piękny wzór z liściem. Kupiłam tą foremkę w Ikei, nazywa się SOCKERKAKA. Używam jej od kilku lat i sprawdza się znakomicie. Wcześniej próbowałam piec chelb w blaszanej keksówce, ale kilka razy zakończyło się to niezbyt fajnie - ciasto przykleiło się do formy (mimo wcześniejszego jej natłuszczenia masłem) :/

Czy są tu jacyś amatorzy samodzielnych wypieków chleba? Jeśli tak, może chcielibyście się ze mną podzielić swoimi chlebkami? :) (mam na myśli zdjęcie) albo chlebowymi poradami? Zachęcam do komentowania.

//Wszystkie zdjęcia w artykule są mojego autorstwa//

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
STEEMKR.COM IS SPONSORED BY
ADVERTISEMENT
Sort Order:  trending

Cudowny chlebek!
Mamy tutaj specjalistę od chleba, @breadcentric zobacz jaki piękny wypiek :)
Muszę w końcu zmobilizować się do zrobienia zakwasu, obiecuję to sobie już od dawna...

Popraw sobie tagi w edycji posta (pl-chleb, pl-blog, pl-fotografia).

!tipuvote 0.5

·

Widzę widzę. Polecam tag #breadbakers zamiast #pl-chleb, niech świat zobaczy :)

·
·

Dzięki za wskazówkę :)

·

Dziękuję :) I zachęcam mocno do samodzielnych wypieków. Coś czuję, że mam temat na kolejny artykuł - napiszę o zakwasie ;) Co do tagów, na razie wypróbowuję różne rozwiązania, miksuję polskie i angielskie. Ale dziękuję za wskazówkę, może w kolejnym poście zdecyduję się tylko na polskie tagi. Pozdrawiam

·

Przepraszam że się wcinam ale nie znalazem taga pl-chleb.

Twój post został podbity głosem @sp-group-up oraz głosami osób podpiętych pod nasz "TRIAL" o łącznej mocy ~0.20$. Lista osób z naszego triala oraz wszystkie podbite przez nas posty są publikowane we wtorkowych raportach z działalności grupy. Zasady otrzymywania głosu z triala @sp-group-up znajdują się tutaj, w zakładce PROJEKTY.

@wadera

Chcesz nas bliżej poznać? Porozmawiać? A może chcesz do nas dołączyć? Zapraszamy na nasz czat: https://discord.gg/rcvWrAD

This post is supported by $0.28 @tipU upvote funded by @grecki-bazar-ewy :)
@tipU voting service: instant, profitable upvotes + profit sharing tokens | For investors.

Congratulations @katiefreespirit! You have completed the following achievement on the Steem blockchain and have been rewarded with new badge(s) :

You made more than 10 comments. Your next target is to reach 50 comments.

You can view your badges on your Steem Board and compare to others on the Steem Ranking
If you no longer want to receive notifications, reply to this comment with the word STOP

To support your work, I also upvoted your post!

Vote for @Steemitboard as a witness to get one more award and increased upvotes!

Kiedyś pieczono chleby dla ludzi, dzisiaj dla kasy. Kiedyś chleb był lekiem i jednym z podstawowych produktów żywnościowych. Dzisiaj służy do przyklejenia wsadu. Fajnie byłoby wskrzesić tradycję. Jeszcze tylko się nie doczytałem z jakiej mąki jest ten wypiek.

·

No właśnie, dlatego jeśli ma się taką możliwość najlepiej piec chleb samemu, wtedy wiadomo co jest w środku. Ten wypiek jest pszenno-żytni. W poprzednim wpisie podałam przepis: https://steemit.com/pl-kuchnia/@katiefreespirit/chleb-na-zakwasie-z-nietypowa-posypka-na-skorce-m-in-z-platkami-nasturcji-oraz-chabrow-blawatkow