Zakupy też mogą być LEAN!

11개월 전

Nienawidzę kupować ubrań. Jestem dużym facetem, a wszystkie ciuchy są wiecznie na mnie za małe. Parę lat temu (czytaj: przed studiami), gdy moja sylwetka była atletyczna — miałem ten sam problem. Spodnie albo dobre w pasie i za krótkie, albo dobre na długość i za wąskie. W stosie par, znalezienie tej odpowiedniej graniczyło z cudem, a przecież mówimy, nie o tym, co mi się podobało, a o tym, co jestem w stanie nałożyć. Dlatego tak nie cierpię chodzenia od sklepu do sklepu i szukania odpowiednich rozmiarów w gąszczu niepasujących. Tracę czas na przeglądanie artykułów, których i tak nie kupię, chociażby sprzedawali je ze zniżką 99%.

A przecież można inaczej! Udowadnia to Peek & Cloppenburg, który swoje ubrania (na razie przecenione) grupuje nie kolekcjami, a rozmiarówką. Po godzinnych poszukiwaniach wszedłem do tego sklepu i ujrzałem wieszaki ubrań, które na mnie pasowały. Nie musiałem tracić czasu na szukanie, one już na mnie czekały! Wtedy mogłem zająć się tym, czym powinien zajmować się klient — wyborem. Wybrałem kilka koszul, przymierzyłem, spodobało się — zapłaciłem. Całość trwała może z 15 minut.

Zastanawia mnie, dlaczego nikt przed nimi nie wpadł na ten sam pomysł? Może grupa niewymiarowych klientów jest zbyt mała?
Może chodzi o to, że wygląda to brzydko? Fakt nie jest to najbardziej estetyczny widok, ale pozwala załatwić sprawę szybko bez zbędnego bólu. Być może rozwiązaniem byłoby segregowanie kolekcji według rozmiarówki i układanie jej w rosnące stosy?
Opcji jest dużo.

Powodów, dla których nie stosuje się tego — zapewne też wiele. Być może chodzi o czynnik psychologiczny — sklep pełen klientów sprawia wrażenie zaufanego, więc klient nie powinien opuszczać go szybko. Z drugiej strony jako mężczyzna szybko się frustruje, gdy nie trafiam, na to, czego potrzebuję. Co, jeśli podzielić sklep na 2 części, w damskiej pozostawić stan rzeczy bez zmian, a dział męski przemodelować według podanych wskazówek? Wśród pań zdania byłyby pewnie podzielone, ale jako przedstawiciel płci męskiej — szanuję ludzi, którzy szanują mój czas i od dziś zakupy będę robił tylko u P&C.


Originally posted on Ciekawsza strona Nauki. Steem blog powered by DBLOG.

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
STEEMKR.COM IS SPONSORED BY
ADVERTISEMENT
Sort Order:  trending

:) tak wlasnie powinno byc jak piszesz :) .... na szczescie tu gdzie mieszkam duze rozmiarowki sa oddzielnie ukladane i wieszane .....zdarzaja sie jeszcze jakies sklepiki gdzie tego nie robia i niestety takie sklepy omijam wielkim lukiem bo tam dostaje tylko depresji :( ....trace czas a i tak nc nie znajde ..... :)