Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
STEEMKR.COM IS SPONSORED BY
ADVERTISEMENT
Sort Order:  trending

Congratulations @lelon! You have completed the following achievement on the Steem blockchain and have been rewarded with new badge(s) :

You made more than 2000 upvotes. Your next target is to reach 3000 upvotes.

Click here to view your Board of Honor
If you no longer want to receive notifications, reply to this comment with the word STOP

To support your work, I also upvoted your post!

Do not miss the last post from @steemitboard:

Saint Nicholas challenge for good boys and girls

Support SteemitBoard's project! Vote for its witness and get one more award!

Do dziś pamięta, bo już nie siedzę w branży instalacyjnej, jak próbowałem sobie z rzutów i przekrojów wyobrazić wnętrze przy jakiejś skomplikowanej architekturze.
Z jednej strony plus z drugiej muszą za tym pójść dodatkowe pieniadze, bo to coś innego niż puszczenie trasy w 2d na rzucie budynku, a pamiętam, że u mnie łapali i tak za dużo zleceń na dany czas (dlatego instalatorkę sobie darowalem).

Fajnie, że próbujesz ogarnąć sprawę w BIM i nie będzie na budowie niespodzianek, bo robienie kordynacji między branżami w 2d, to jakaś porażka i można sobie sprawdzić co najwyżej czy lampy w wywietrznikach nie są;)

·

Od 10 lat robię architekturę w 3D. I jestem już zmęczony koordynacją w 2D. Ostatnio miałem taki projekt, przy którym na koordynację straciłem tydzień. A ilość syfu dostarczanego przez instalatorów (przynajmniej moich) jest nieskończona. Oni nawet swoich instalacji nie koordynują. Czy muszą za tym iść większe pieniądze? Hmmm. Powiem ci tak. W biurze projektujemy na Archicadzie. Myślisz, że bierzemy więcej za projekt niż ci co robią w 2D? Różnica między konstruktorem 2D a 3D przy domku jednorodzinnym to 300zł. Takie oferty dostałem ostatnio. Ceny wymyślają ci co dopiero kupili coś do BIM niewiele w nim potrafią a zapłacili za oprogramowanie 20 tys. Trochę ich rozumiem bo ja jakbym miał zrobić architekturę w 2D to też chciałbym dwa razy wiecej ;).