Platforma blox.pl zostanie zamknięta - szansa dla dBlog.pl oraz całej polskiej społeczności!

9개월 전

Kolejna platforma blogowa znika z polskiego podwórka — serwis blox.pl, jeden z topowych polskich serwisów blogowych, zostanie wyłączony 29 kwietnia 2019 roku.

Z jednej strony będzie to duże utrudnienie dla blogerów, ale z drugiej - świetna szansa na rozwój polskiej społeczności oraz mojego flagowego projektu, czyli dblog.pl

Dla formalności - dblog.pl to ta sama platforma co ENGRAVE, tylko skierowana na polski rynek dzięki polskiej domenie i tłumaczeniu. Można tam znaleźć wyłącznie polskie treści.

Po wyłączeniu platformy blox.pl, jej użytkownicy będą musieli się gdzieś przenieść, więc spróbujemy ich ściągnąć tutaj — to naprawdę dobra okazja. Spora część to bloggerzy, którzy będą wiedzieli jak tworzyć dobre i poczytne treści, a tacy są naszej społeczności potrzebni!

Powody zamknięcia

Twórcy platformy nie chwalą się tym dlaczego zostaje ona zamknięta — można jednak wyciągnąć prosty wniosek z jednego z wcześniejszych update'ów:

Niestety, reklamy nie są aktualnie najlepszą metodą na monetyzację portali internetowych — twórcy stron nie zarabiają na nich kroci. Sam przekonałem się o tym doskonale, wiele razy tworząc strony, które w teorii miały się monetyzować za pomocą reklam, a w rzeczywistości tylko generowały koszty. Do tej pory mam gdzieś screen ze statystykami odwiedzin dochodzącymi do dziesiątek tysięcy na miesiąc i wynagrodzenie z AdSense na poziomie... 1 grosza / miesiac.

Dlaczego? Powód jest prosty — coraz więcej użytkowników stosuje ad-blockery, które chronią ich prywatność oraz pozawalają odetchnąć od wszędobylskich, często natrętnych reklam. Nic dziwnego, skoro korzystanie z internetu ostatnimi czasy wygląda tak:

Natrętne reklamy powodują częstsze korzystanie z ad-blockerów, co powoduje więcej natrętnych reklam, co z kolei powoduje...

Tak — reklamy nie pozwalają już monetyzować stron internetowych (chyba że prowadzi się portal z najwyższej jakości treścią o dobrze monetyzującej się tematyce, za którą reklamodawcy są w stanie zapłacić, np. pożyczki, bankowość itp.). Jednak to dobrze — mamy XXI wiek i wiele innych możliwości osiągnięcia tego samego celu, czyli utrzymania się na rynku.

Steem to the rescue!

Tutaj właśnie wchodzi do gry technologia blockchain oraz Steem sam w sobie. Zupełnie nowy model biznesowy pozwala mi wierzyć w powodzenie takiego projektu, jakim jest dblog.pl, gdzie każdy blog zarabia zarówno na siebie, jak i na platformę, dzięki której można zbudować "swój kawałek internetu", nie ponosząc przy tym żadnych kosztów!

Możecie zadać pytanie, czy nie lepiej byłoby pisać na Steemit i nie płacić prowizji? Cóż - Steemit nie posiada wielu funkcjonalności, które posiada dblog, a różnice będą coraz większe! Wierzę, że dblog.pl ma ważną wartość dodaną dla każdego bloggera — blog pod własną domeną i kategorie, czyli „mój własny kawałek internetu".

To będzie udana symbioza!

Co więcej, dblog ma także inną bardzo ważną cechę, która stawia nas ponad wszystkie inne platformy blogowe, szczególnie te, które znikają z rynku — treści dodane do blockchainu pozostają w nim, dopóki sam blockchain istnieje! Engrave (a przez to i dBlog) jest natomiast Open Source i planujemy wydać takżę wersję "self-hosted", więc użytkownicy nie będą od nas uzależnieni.

To może być jedna z największych zachęt przeniesienia się właśnie do nas.

Dlaczego warto ściągnąć użytkowników blox.pl

Mówiłem o tym, chociażby, podczas Steem Meetupu w Warszawie - blogerzy, którzy piszą na darmowych platformach są idealnymi kandydatami do przyjścia na Steem, ponieważ tworzą oni swoje blogi, gdyż po prostu uwielbiają to robić! Brak zarobków im nie przeszkadza, w końcu do tej pory korzystali z darmowej platformy!

Czy wszyscy będą tworzyć idealne blogowe treści? Niestety, domyślam się, że nie, ale żywię nadzieję, że będą oni przynajmniej obeznani z „internetowym savoir-vivre". Wspólnie możemy wzmocnić naszą społeczność.

Co zamierzamy zrobić?

Na pewno nie zamierzamy przegapić takiej okazji!

Już rozpoczęliśmy budować strategię, która pozwoli nam zdobyć możliwie najwięcej użytkowników, którzy, tak czy siak, muszą się gdzieś podziać, żeby zapełnić pustkę.

Przygotujemy akcję marketingową i odpowiednie narzędzia ułatwiające życie migrującym użytkownikom. Postaramy się także przygotować materiały ułatwiające start na Steem — takich materiałów już bardzo dużo powstało, ale na pewno nie zaszkodzi trochę usystematyzować wiedzę :)

Chcielibyśmy was także prosić zarówno o cierpliwość, jak i pomoc w przyjmowaniu "nowych". Spodziewam się bowiem, że ilość aktywnych użytkowników szybko wzrośnie i nie wszyscy bedą rozumieli wady i zalety postowania na blockchainie. Wierzę jednak, że wszyscy tutaj jesteśmy po to, żeby pomóc sobie nawzajem :)

Znacie kogoś, kto pisał na blox.pl? Dajcie mu znać o dblog.pl — jeśli będzie potrzebował konta, skierujcie go do nas (albo niech napisze maila na adres kontakt@dblog.pl, pomożemy). Chętnie także zobaczyłbym jak wygląda paczka, której eksport umożliwia właśnie blox.pl — zrobimy importer.

Steem to the moon!


Pierwotnie opublikowano na Technologicznie. Blog na Steem napędzany przez ENGRAVE.

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
STEEMKR.COM IS SPONSORED BY
ADVERTISEMENT
Sort Order:  trending

To jestem na przykład ja. :)
Blog, o ironio, dotyczący głównie historii miasteczka i miejscowości mojej gminy, sam przejdzie do historii.
http://twardogorzanie.blox.pl/html - to twoje ostatnie tygodnie. :)

Czekam z niecierpliwością na kategorie tematyczne na dblog i dalej historia potoczy się właśnie tutaj.

·

Nie chciałabyś go zarchiwizować? :) Kategorie już są oczywiście, ale w przyszłości będą trochę bardziej przyjazne :)

·
·

Nie wiem jeszcze, czy warto zachowywać całość. Będę myśleć, jak to przejście rozegrać. :)

Super i dzięki za zaangażowanie w pomocy dla polskiej społeczności!
Pozdrawiam:)

·

Jest nam potrzebna większa społeczność, więc czemu by nie upiec dwóch pieczeni na jednym ogniu? :)

·
·

W pełni się z Tobą zgadzam, a na ogniu się trochę znam 😀
Dobra robota! Szacunek!

Może jakiś wykop o zamknięciu blox.pl plus podpowiedź jak się przenieść na dblog.pl.

Chętnie wykopie. Przydałoby się takie steem-wykop komando do wykopywania znalezisk promujących projekty na steem. Może jakiś pokój na discord z informacjami kiedy ktoś coś planuje wrzucić na wykop @fervi @mys

Posted using Partiko Android

·

Zrobimy i akcję na wykopie, wszystko w swoim czasie :)

·

Kiedyś było takie wykop-komando, ale wykopowiczów było ostatecznie z 10 ... :P

·
·

Nie wiem, może wykopowiczów przybyło. Ja w żadnej wcześniej zaplanowanej akcji nie uczestniczyłem, więc +1

Posted using Partiko Android

Elegancko :) Czy z poziomu bloga można tworzyć nowe konta na steemie (dla nowych autorów)?
!tipuvote 3

·

Pracuję nad tym, żeby można było szybko i za darmo zakładać konta :)

·
·

Jakby co to służę pomocą z claimed_accounts :)

This post is supported by $1.36 @tipU upvote funded by @cardboard :)
@tipU voting service guide | For investors.

Trzymam kciuki za cały plan :D

Posted using Partiko Android

·
·
·

Zapraszam do zapoznania się z projektem "Steem dla opornych".
Myślę, że w jakimś stopniu możemy połączyć siły ;)

·
·
·

No widzisz, koniecznie :)

Faktycznie ta sytuacja jest dobrą okazją na spory przypływ nowych blogerów na Steem ^ ^

Osobiście co jakiś czas zachęcam na FB oraz Linkedin do zapoznania się z całą koncepcją Steemit. Póki co idzie to opornie jednak mam nadzieję, że wkrótce się to zmieni i będziemy widzieli spory przypływ nowych użytkowników.

Powodzenia w ściąganiu tu nowych blogerów :)

·

Cóż - z perspektywy bloggera Steemit ma wiele minusów. Z ich powodów między innymi postanowiłem stworzyć Głodnych Wiedzy, których system ewoluował właśnie do całej platformy. Rozwiązuje ona trochę problemów i wierzę, że dzięki temu będzie łatwiej przyciągnać ludzi :)

·

Wybacz, nie przelogowałem się :)

Odpisałbyś mi na chat? Strona mi nie działa :/

Jak się mają sprawy? Potrzeba coś pomóc?