Playstation 5 - pierwsze informacje, data premiery i nasze oczekiwania.

2년 전

Przyszła generacja konsol będzie kolejną częścią wspaniałej historii gier video. Na jakie nowości możemy liczyć?

Playstation 5 pokaże pazur

Pierwsze informacje o konsoli Sony są już dostępne. Oznacza to, że na pewno pojawi się na rynku. Przyjrzyjmy się jej z bliska:

-Technologia ray tracing


-Bardzo szybki, ośmiordzeniowy procesor AMD Ryzen


-Rozdzielczość 8K


-Wsteczna kompatybilność z PS4


-Czytnik płyt

To oczywiście informacje bardzo prawdopodobne, lecz do oficjalnej premiery musimy jeszcze poczekać. Jak długo? Sam chciałbym to wiedzieć...Jednak śledząc gamingowy rynek od wielu lat, pozwoliłem sobie na pewne przypuszczenia. Według mnie, konsola na pewno nie pojawi się w tym roku. Uważam, że zobaczymy ją na rynku jesienią 2020 roku. Bardzo cieszy fakt, że kwestie techniczne wyglądają imponująco. Gracze martwili się o brak czytnika płyt, co oznaczałoby wyłącznie cyfrową dystrybucję gier. Jednak kolekcjonerzy nadal będą zbierać pudełka z fizycznymi nośnikami. W dniu premiery już przed godziną otwarcia będę stał z wywieszonym jęzorem przed elektromarketem razem z grupką, ekhm...tłumem zapaleńców.

Czekając na lepszą przyszłość

Na co my – gracze liczymy? Przede wszystkim czekamy na działanie gier w 60 klatkach na sekundę oraz przepiękną grafikę. Jeżeli wsteczna kompatybilność się potwierdzi, będę wniebowzięty. Kolejną rzeczą, jakiej brakowało mi na aktualnej konsoli Sony jest porządny pad. Nie zrozumcie mnie źle...To nie jest tak, że mi się nie podoba, jednak w 2020 roku Sony musi gonić konkurencję. Nie wyobrażam sobie, że dostaniemy kontroler, który na jednym ładowaniu wytrzyma zaledwie kilka godzin. O ścierających się gumkach z premierowych wersji konsol PS4 nawet nie wspomnę…Lista grzechów jest, zatem dosyć długa. Jeżeli japoński koncern naprawi chociaż część z nich, może być naprawdę świetnie.

Gier i igrzysk!

Na jakie tytuły liczymy? Bardzo czekam na The Last of Us 2. Sequel tej genialnej produkcji prawdopodobnie ciągle znajduje się w produkcji. Chciałbym, aby Sony wyprzedziło konsolę Microsoftu w kwestii gier wyścigowych. Nie da się ukryć, że to Forza Horizon i Forza Motorsport rządzą tym światem. Gran Turismo, które wyszło na PS4 dopiero po wielu updatach wygląda całkiem nieźle. Z pewnością na PS4 oraz na PS5 zobaczymy grę naszego ukochanego CD Project – Cyberpunk 2020. Głęboko wierzę w tę produkcję. To na co wszyscy czekają to dobre tytuły startowe. Mam nadzieję, że zobaczymy coś naprawdę mocnego na sam początek generacji.

Źródło grafiki


Our articles are supported by @jarunik - ARK DelegateJoin Steem gaming community on SteemGC and OPGaming!
Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
STEEMKR.COM IS SPONSORED BY
ADVERTISEMENT
Sort Order:  trending

!tipuvote 0.5 hide

Nigdy do konsoli przekonany nie byłem, ale zapowiada się petarda 😊