Recenzja EarthX - tuż tuż przed premierą!

2년 전

13 lipca – zapamiętajcie tę datę. Już za niecałe trzy tygodnie planowana jest premiera świetnej gry kosmicznej, EarthX. Zanim przejdziemy do meritum, zapoznajcie się z trailerem produkcji.Z czym to się je?

EarthX wydaje się prostą grą, w której od samego początku będzie łatwo i przyjemnie. Nie do końca. EarthX jest to gra, w której stajemy się szefem własnej firmy kosmicznej. Naszym zadaniem jest budowa rakiet, testowanie ich, a co najważniejsze — niedoprowadzenie przedsiębiorstwa do bankructwa. Wiele osób zauważy tutaj podobieństwo do firmy SpaceX, na którym wzoruje się produkcja. Klimat firmy Muska czuć, chociażby po modułach wielokrotnego użytku. W czasie rozgrywki musimy cały czas monitorować stan konta naszej firmy, uzbrajać się w cierpliwość na wypadek wybuchu rakiety oraz nadążać z produkcją części do konstrukcji.


image.png

Początek kariery

Zanim zaczniemy wysyłać nasze rakiety w kosmos, potrzebujemy kilku budynków. Są to specjalistyczne fabryki, magazyny, laboratoria i biura. Balansujemy przy tym liczbą pracowników. Rozgrywkę urozmaicają również ulepszenia. Dla przykładu – jeżeli prowadzimy firmę ponad dwa lata i mamy dwa miliony w kieszeni możemy wybrać ulepszenie dla fabryki, dzięki czemu zyskujemy 10 procent do szybkości pracy naszych dzielnych pracowników, a koszt produkcji spada.

Budowa rakiet sprowadza się do absolutnego minimum. Odkryj w laboratorium nowy silnik, wytwórz go, wystrzel i zobacz czy nie eksploduje w kosmosie. Banał prawda? Mimo tego budowa kolejnych serii rakiet jest bardzo satysfakcjonująca. Możemy wybierać rozmiar owiewek czy rodzaj silnika, a wszystko przekłada się na koszty i osiągi. Pole manewru jest tutaj bardzo duże, a ogranicza nas tylko wyobraźnia i zdolności pracowników.

Całość dopełnia piękna grafika wykonana stylu popularnego ostatnimi czasy — low poly. Dzięki tej nieco kreskówkowej grafice gra od razu nastraja pozytywnym klimatem i automatycznie zachęca do dalszej rozgrywki. Ode mnie — ogromny plus za to. Najsłabiej wypada muzyka. Jest po prostu ok, nie przeszkadza, ale też nie zachwyca. Możliwe, że w kolejnych aktualizacjach to się poprawi.


image.png

Poznaj zespół

Earthx nie posiada ogromnego budżetu, zespołu składającego się z kilkudziesięciu osób oraz włoskiego automatu z litrami mocnej kawy. EarthX to jeden, 17-letni deweloper — Denis Szwarc, który sam stworzył praktycznie całą grę od zera. Mimo że jest to jednoosobowa produkcja, gra stoi na bardzo wysokim poziomie w kwestii detali oraz ewentualnych niedopracowań. To bardzo dobrze świadczy o staraniach dewelopera w dobie crapów wypuszczanych w nadziei, że ktoś je kupi. Nie uświadczyłem żadnych większych błędów, czy glitchy. Po paru godzinach zabawy szczerze polecam Earthx każdemu, kogo interesuje kosmos i dobre indyki!

Koniecznie zajrzyjcie na stronę oficjalną gry oraz jej witrynę na platformie Steam!


Join Steem gaming community on SteemGC and OPGaming!
And don't forget about Archdruid!

image.png

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
STEEMKR.COM IS SPONSORED BY
ADVERTISEMENT
Sort Order:  trending

Wygląda podobnie do Kerbal Space Program, tyle że z większym akcentem na ekonomię.

  ·  2년 전

This post is supported by $3.88 @tipU upvote funded by @barbarossastudio :)
@tipU voting service: instant, profitable upvotes + profit sharing tokens | For investors.