Surviv.io - przeglądarkowe Battle Royale

2년 전

"Battle Royale" to całkiem nowy gatunek łączący w sobie elementy survivalu i strzelania. Nazwa pochodzi od powieści Kōshuna Takamiego, w której uczniowe liceum zostają zesłani na wyspę przez rząd Japonii w celu wzajemnej eliminacji.

Kontrowersyjne dzieło Japończyka sprzedawało się wyśmienicie. Tak bardzo, że powstał pełnometarzowy film i manga. Zainspirowało to PlayerUnknown do stworzenia gry: "PlayerUnknown’s Battlegrounds", która momentalnie stała się hitem sprzedażowym.

Konkurencja zażarcie próbowała odkroić swój kawałek tortu, tworząc mniej lub bardziej udane gry i modyfikacje jak "Counter Strike. Strefa zagrożenia", "Fortnite" czy "Battlefield 5. Firestorm". Jednak mniejsze studia też zaczęły swoje prace czego owocem jest gra "Surviv.io".

"Surviv.io" to prosta dwuwymiarowa gra przeglądarkowa, w której, jak nazwa wskazuje, musimy przetrwać. Lądujemy na wyspie, na której znajdują się niewielkie osady. Naszym celem jest przedostać się do nich i splądrować je w poszukiwaniu broni, lekarstw, opancerzenia, przydatnych w zabijaniu innych graczy.

Żeby było trudniej to co jakiś czas gracza obejmuje strefa promieniowania. Na początku można poruszać się dość swobodnie, ale pole manewru szybko zostaje ograniczone. Będąc w tej strefie (oznaczona jest na czerwono) powoli spada nam pasek życia, tak więc nie można wygrać surviv.io po prostu campiąc.

Tryby gry

Surviv.io ma 3 główne tryby:

  • Gra w pojedynkę - tutaj jesteśmy rzuceni do walki z prawie setką innych ludzi. Oczywiście każdy ma taki sam cel, więc trochę ułatwia to zadanie i strzelamy po prostu do wszystkiego co się rusza, ale i wszystko strzela do nas.

  • Gra w oddziale - tryb, w którym gracze tworzą małe oddziały od 2 do 4 osób i próbują się nawzajem wyeliminować. Zwycięzcą nie jest więc jedna osoba, a cała drużyna. Istotną modyfikacją jest to, że postać gracza nie umiera od razu - jej kompan może ją reanimować w pewnym ograniczonym czasie.

  • Gra 50v50 - to rodzaj rozgrywki niespotykany raczej w innych grach. Dwie olbrzymie drużyny walczą ze sobą i każda ma ten sam cel - oczywiście wyeliminować drugą. Warto przy tym wspomnieć, że w tym trybie niektóre osoby dostają specjalne klasy postaci:

    1. Lider: może zawezwać zrzut pocisków (jednorazowo), posiada dobry arsenał broni i ośmiokrotne przybliżenie na start.
  1. Medy: jego możliwości leczenia działają na niewielkim ale jednak obszarze, więc może masowo leczyć osoby znajdujące się w pobliżu.
  2. Porucznik: na start jest mocno wyposażonym żołnierzem.

Czy dużo osób w to gra?

Na serwerach europejskich jest od 400 do 4000 graczy. Są również inne serwery, ale raczej świecą pustkami.

Gra dostępna jest tutaj


Join Steem gaming community on SteemGC and OPGaming!
And don't forget about Archdruid!

image.png

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
STEEMKR.COM IS SPONSORED BY
ADVERTISEMENT
Sort Order:  trending

!tipuvote 2

  ·  2년 전

This post is supported by $1.18 @tipU upvote funded by @fervi :)
@tipU voting service: instant, profitable upvotes + profit sharing tokens | For investors.