Zagraj o Żelazny Tron! A World of Ice and Fire - Mount & Blade mod

2년 전

Uważacie, że bitwa z Nocnym Królem była słaba i zrobilibyście to lepiej? Cóż, macie szansę. Przed Wami jedna z lepszych modyfikacja do "Mount & Blade - A World of Ice and Fire". Jest to mod rozwijany od 2013 roku, wokół którego wyrosła całkiem ładna społeczność (ponad 1300 dolarów wsparcia miesiecznie na Patreon w momencie pisania artykułu). Modyfikacja jest tak ogromna i rozbudowana o funkcjonalności nieobecne w podstawce, że w zasadzie można określić ją jako osobną grę na silniku Mount & Blade.

fire_sword.jpg

Zaczynamy jak w typowym "Mount & Blade" czyli od utworzenia postaci i określenia, czy chcemy brać udział w serialowym czy książkowym uniwersum. Wybór przeszłości będzie miał wpływ na ustawienia początkowe - szlachcic zapewni bonus do przywództwa i całkiem niezłe wyposażenie, a były niewolnik rozpocznie przygodę praktycznie nagi. Jedno jest jednak wspólne - zaczynamy podczas pogromu Starków w Królewskiej Przystani. Po chwili padamy na ziemię i cudem udaje nam się ocaleć. Otrzymujemy pierwsze zadanie, a za nami ruszają siły Lannisterów. Wychodzi przy tym pierwsza cecha moda - ogromny poziom trudności, jesteśmy słabi, bardzo słabi. Nasza postać ledwo radzi sobie w walce z chłopami, a co dopiero z regularną armią. Trzeba więc kombinować i to mocno by przeżyć w Westeros.

Linia fabularna prowadzi nas do Robba Starka i Nocnej Straży, której będziemy pomagać w związku z zagrożeniem związanym z Dzikimi i Białymi Wędrowcami. Można o niej napisać tyle, że jest - zadania nigdy nie były mocną stroną "Mount & Blade". Tak czy inaczej czeka nas wyprawa za mur czy Krwawe Wesele. Co interesujące, wydarzenia te zmieniają na bieżąco świat - i tak po buncie w Twierdzy Crastera Jon Snow zostanie Lordem Dowódcą, a po Krwawym Weselu... Może Robb jednak przeżyje? Ewentualnie można dołączyć do wesołej kompanii z Dreadfort i wykonywać darmowy peeling jeńcom.

Ironborn2.png

Główną cechą tego moda jest pełna dowolność poczynań (nawet jak na standardy M&B). Możemy dołączyć do każdego, niekoniecznie nawet jako wasal. Jeśli gramy na przykład zwyczajnym najemnikiem - możemy zapisać sie do armii lorda i powoli w niej awansować zaczynając od najniższych stanowisk. A jeżeli wojaczka nam nie w głowie - kariera barda, łowcy nagród czy bandyty stoi otworem. Zawsze możecie zostać też chłopami jeśli macie taką ochotę, znaleźć małżonka, spłodzić dzieci i założyć własną osadę. Mało tego! Możecie nawet olać Westeros i przy pierwszej okazji uciec na wschód by handlować niewolnikami i walczyć z khalasarem na otwartym terenie. Serio, róbta co chceta, nie można chyba tylko dołączyć się do Białych Wędrowców, ale postać gracza może zginąć, więc kto wie?

Mapa jest 3 razy większa niż w Warbandzie, a miasta dosyć wiernie odwzorowane. Jest bardzo dużo postaci znanych z serialu, ale jednocześnie wiele faktów się nie zgadza - na przykład Arya i Sansa znajdują się w Winterfell od samego początku. O ile więc będziemy patrzeć na to przez pryzmat gry w klimacie GoT, a nie wiernego odwzorowania historii - nie powinniśmy być zawiedzeni.

scenic_view.png

Kilka słów trzeba powiedzieć jeszcze o kwestiach technicznych. Mod do ściągnięcia jest w Warsztacie Steam lub do wgrania bezpośrednio. Osobiście jedyne zastrzeżenie jakie mam do wersji 4.3 - przy większych bitwach mój, nie tak słaby komputer krztusi się próbując wygenerować obliczenia dla kilku setek wojowników, niestety nie da się zmniejszyć tej opcji w ustawieniach. Poza tym, mod jest po prostu świetny i idealnie sprawdza się jako czasoumilacz oczekiwania na kolejny odcinek!

Strona moda

Źródło Grafik - https://www.moddb.com/mods/a-world-of-ice-and-fire


Join Steem gaming community on SteemGC and OPGaming!
And don't forget about Archdruid!

image.png

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
STEEMKR.COM IS SPONSORED BY
ADVERTISEMENT
Sort Order:  trending
  ·  2년 전

This post is supported by $0.47 @tipU upvote funded by @cardboard :)
@tipU voting service: instant upvotes + profit sharing tokens | For investors.

Poza tym, mod jest po prostu świetny i idealnie sprawdza się jako czasoumilacz oczekiwania na kolejny odcinek!

xD