Jak żyją oszuści?? - w umyśle tego złego .....

3년 전

obraz.png

Muszę przyznać, że temat jest dość fascynujący. Zanim przejdę do mojego małego podejścia do tego tematu, to zaznaczę, że nie będzie on rozważaniem na temat moralności, a raczej powinien być przestrogą. Dlaczego? Jeżeli wiemy więcej o oszustach, to dużo łatwiej jest być czujnym i nie dać się podejść. Dodatkowo, łatwiej nam zrozumieć, że to co nie mieści się w głowie normalnych ludzi, dla innych to "kaszka z mleczkiem".

Gatunki oszustów

Temat rzeka, ale jak w każdej dziedzinie życia i w każdym fachu (nawet tym złym), są "specjaliści" różnej klasy. Tak, tak - różnej klasy.

Pierwsza grupa to zwyczajne cieniasy, który wpadają momentalnie (najwyżej po 2 - 3 przekręcie). Już w trakcie resocjalizacji widać, czy dany osobnik będzie dalej się "kształcił" w swoim fachu, czy odpuści. W tym momencie ci, którzy przejdą na kolejny poziom będą się ostro dokształcać. Szkół oszustów jest do groma i jest wiele kierunków - specjalizacji : prawne oszustwa, cyberoszustwa, uwodziciele, można tu wymieniać.

Kolejna grupa to specjaliści. W większości to ludzie mega inteligentni. Nie bronie ich, ale ci naprawdę dobrzy w swoim fachu, mają niezwykle precyzyjne plany, które potrafią realizować przez miesiące, a czasem lata. "Zarobione" pieniądze są albo wydawane na bieżąco (to ci bardziej tępi oszuści tak robią) albo sukcesywnie prane i odkładane. Na co? Różnie bywa, ale przeważnie jest to kolejny wielki skok na kasę, albo odkładają na legalną działalność lub od razu na przyszłość. Ci ostatni są najgorsi, bo pomimo złapania ich, pieniądze są nie do odzyskania i pomimo istnienia komorników, nakazów sądowy itd, itd, kasy się nie znajdzie i NIE MA SIŁY na to.

Jak oni żyją??

To w większości ludzie, w których umysłach pojęcie oszusta lub złodzieja jest powodem do dumy. Wielokrotnie widzieliśmy ludzi, którzy wprost mówią o sobie, że są złodziejami lub pojawia się pojęcie "genialny" oszust lub złodziej. Zauważcie tutaj, że powstają o tym nawet filmy, w których jakaś banda sympatycznych oprychów dokonuje napadu lub planuje wykiwać kogoś, a widz emocjonalnie trzyma ich stronę, a policja to Ci źli. Naprawdę ????? !!!!!

Przeciętny dzień takiego kogoś, to zwyczajny dzień "pracy", w których realizuje on swój plan. Nie oszukujmy się, że ma on jakąś empatię dla ofiar. Absolutnie nie. Na ofiary oszuści patrzą jak na barany, które prowadzi się za rączkę. @ilodz24hd w swoim poście , którego mój post jest niejako odpowiedzią, zadawał sobie pytanie: jak oni żyją? Nie przejmują się tak bardzo efektem bomby zegarowej, jeżeli mają dobry plan.

Znacie naszą polską "Cebulkę"???

Pewnie większość nie. To forum i miejsce handlu dla oszustów złodzieji i cyberprzestępców w DarkWeb oraz najwyższej klasy uniwersytet dla oszustów. Przeciętny idiota może się tam całkiem nieźle wyszkolić. Pracując dla firm detektywistycznych często analizowałem to forum i zrobiło na mnie ogromne wrażenie (przypominam, że odkładam na bok moralność działania tych ludzi). Rejestracja na tym forum już wymaga pewnej wiedzy. Idąc dalej, aby uzyskać dostęp do "lepszej jakości" artykułów i opisów działań, musisz wykazać się na tym forum. Wiem, że to brzmi jak film, ale to czysta prawda. Nie chce tutaj linkować i opisywać szczegółowo tego. Jeżeli interesuje was to, to znajdziecie Cebulkę i będziecie potrafili się zarejestrować tam. Tutaj dodam, że rejestracja i przeglądanie nie jest nielegalne. Podjęcie działań już tak.

Może na dzisiaj tyle, chociaż temat można kontynuować. Jeżeli chcecie to dajcie znać, jak tylko znajdę więcej czasu to go rozwinę.

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
STEEMKR.COM IS SPONSORED BY
ADVERTISEMENT
Sort Order:  trending

Może na dzisiaj tyle, chociaż temat można kontynuować. Jeżeli chcecie to dajcie znać, jak tylko znajdę więcej czasu to go rozwinę.

Zdecydowanie kontynuować. Trzeba szerzyć taką wiedzę. To jedyny sposób by utrudniać tym oszustom życie. Niestety, ale Policja i inne służby mogą raczej działać dopiero po fakcie. Lepsza świadomość na temat metod z jakich korzystają Ci przestępcy a także znajomość ich sposobu myślenia - nie tylko zmniejszy liczbę ofiar ale może i zwiększy odsetek złapanych i skazanych.

Follow i liczę na dalszy ciąg.

Pozdrawiam.

·

Na dniach się pojawi. Zapraszam.

  ·  3년 전

This post is supported by $1.17 @tipU upvote funded by @nieidealna.mama :)
@tipU voting service instant upvotes | For investors.