297,56$ z początkowych 100$ - dziś zamknięte straty

3년 전

Wynik moim zdaniem bardzo dobry, bo od 19 marca do 29 marca (dziś) mam już łącznie +197,56% zysku. Pisałam o tym, że ryzykuję wyjściowo cały rachunek, czyli wszystko to co wpłaciłam. Okazało się jednak, że do końca tak nie jest, że wszystko albo nic bo zdarza się też zamykać coś na minusie, chociaż księgowanie strat nie przychodzi mi lekko. Celowo też nie zamykam strat zbyt szybko bo często przez takie podejście z szybkim cięciem strat właśnie tylko traciłam, takie powolne wykrwawianie się połączone ze złudzeniem bezpiecznego działania.

wyniki pokazane w MQL5

Maksymalne saldo kapitału jakie miałam na tym rachunku wynosiło 417$. Nie trafiłam w ruch i uśredniałam straty, w pewnym momencie miałam już bardzo dużo wolumenu otwarte i nie chciałam wrócić do poziomu niżej czyli do 200$. Jestem bardzo zadowolona z tego, że nie trzymałam tego do zera. Po drodze miałam też takie przemyślenia, żeby jednak na siłę nie zwiększać dwukrotnie wolumenu za każdym razem bo robię sobie za dużą presje, a tempo przecież nie musi być aż tak duże, i tak te wyniki są świetne i zrealizowane w tak krótkim czasie, że nie ma potrzeby nic przyspieszać.

Mam 297,56$ i pomyślałam, że warto teraz jednak podzielić tą kwotę na trzy próby po 100$. Nie będę nic wypłacać z tego rachunku, po prostu ustawię EA SLK tak, żeby samo zamknęło wszystkie transakcje przy poziomie salda rejestru operacyjnego 200$. Będę miała komfort psychiczny, że z małej wpłaty 100$ mam już zbudowany kapitał na trzy próby i nie stracę wszystkiego przy jednym błędzie.

Statystyka z rachunku z MT4

transakcje z dziś zamknięte na minus, głównie EURUSD buy i XAUUSD buy

Ja i tak zbuduję z tej malutkiej cząstki miliony, nie ma potrzeby pokazywać, że ma się 100% skuteczności itp. Ja mam pokazać, że na Forex da się i można regularnie zarabiać, że da się też z małej kwoty zbudować duży kapitał i że to czy się to uda jest kwestią odpowiedniego podejścia, dyscypliny i konsekwencji.

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
STEEMKR.COM IS SPONSORED BY
ADVERTISEMENT
Sort Order:  trending

@tipU upvote this post for 0.1 SBD :)

·

Jak dam głos to dostanę 0.1 sbd ? Jak to ?

·
·

Nie... po prostu miałem Ci zrobić niespodziankę podesłać króliczka 0.1 SBD bo moja moc jest słaba. Ale z racji że post przekroczył dwa dni to oddał mi w komentarzu....

·
·
·

Ciekawe :) pierwszy raz słyszę o czymś takim jak @tipu :) wesołych świąt!!

·

@tipU upvote this post

Szkoda tej straty w końcówce ale to w sumie tylko psychologiczna strata bo wcale stratą nie jest tylko ładnym zyskiem. Umysł ludzki jest dziwny.
Życzę powodzenia w dalszej grze.

·

Po świętach będą dalsze zyski a nie da się ciagle zamykać wszystkiego na plus wiec jest Ok :) dzięki

·

Tak, umysł jest dziwny bo traktuje ten maks na saldzie jako swoje i to co zamkniete na minus jako stratę

Świetny wynik!🙂

·

Dzięki :)

Brawo:-) Jedziemy dalej!
Rynek daje to trzeba brać!

·

Zamkniete straty - można na nowo podejść do rynku z czystym umysłem :)

·
·

Straty kazdy ma!!! Ja w moim handlu okreslam zawsze kierunek pozycji ( wsztstkich jesli piramiduje ) i zasieg ceny w przeciwnym kierunku... w momencie przekroczenia tej strefy i zamkniecia swiecy D1 po przeciwnej stronie zamykam wszystko. Ostatni miesiac poszedl bardzo dobrze. Agresywne spekulacje robie tylko na metalach szlachetnych.... lubie GOLD. :)
Aniu zycze sukcesu i wytrwalosci!!!

·
·
·

Dobra metoda :) sukces przyjdzie z czasem wraz z konsekwentną pracą, wytrwałość też jest, chociaż na rachunku w centach widzę u siebie lekkie zniechęcenie, kontynuuje dla samej statystyki, ale aż tak już tam nie gonie. Na rachunku, gdzie wpłaciłam 100$ a nie 5$ jest już trochę inne podejście bo nie ma takiego poczucia handlu na demo.

Super Ania! Powodzenia dalej :)

·

dzięki :))

No życzę Tobie tego miliona!