5 interesujących biegów w Krakowie

작년

Startują kolejne otwarte treningi przygotowujące do Królewskiej Triady Biegowej w Krakowie. Trenerzy AZS AWF Masters będą prowadzić je co niedzielę o 10. ze zbiórką na ogół przed wejściem do Tauron Areny. W zeszłym roku były bardzo popularne - sam brałem udział już kilka lat temu i przyznam, że znacznie mi pomogły w nabraniu formy, a zwłaszcza pewności siebie przed startami w zoorganizowanych biegach(nawet jeśli nie celowałem w wyśrubowane wyniki). Więcej szczegółów na stronie ZIS:
http://www.zis.krakow.pl/6-stycznia-poczatek-treningow-do-18-cracovia-maraton?category=3&hl=pl
Przy okazji podzielę się moją osobistą listą top 5 zorganizowanych biegów krakowskich.

Bieg Nocny - 10 km
Pierwszy bieg uliczny w którym brałem udział. Bardzo fajna atmosfera, światła i muzyka na starcie/mecie, radość i ekscytacja biegaczy(pomimo gęstych opadów deszczu co się często zdarzało gdy bieg był w piątki), trasa biegnąca przez historyczne Stare Miasto i na ogół też bulwary i Błonia.
Na ogół jest organizowany w weekend Cracovia Maratonu co jeszcze bardziej służy atmosferze sportowego święta. Ja biegłem 2 dni przed swoim pierwszym maratonem dla "przetarcia". Niedoświadczenie dało o sobie znać i wybiegłem za bardzo z tyłu, przez co potem traciłem na wyprzedzaniu w tłumie biegaczy, przez kałuże i namoknięte trawiaste pobocza.
Bieg Nocny 2018.jpg

Cracovia Maraton
Tradycyjny dystans w mieście królów Polski ze startem i metą na Rynku Głównym(chociaż nie wiadomo jak długo jeszcze). To prawdziwe doroczne święto dla biegaczy. Na ogół organizatorzy zapraszają zawodników ze światowej czołówki, ale dla większości uczestników istotna jest ta przygoda przemierzania specjalnie wytyczonej trasy pięknego miasta walcząc z samym sobą.
3 razy miałem okazję brać w nim udział i najmilej wspominam oczywiście końcówki gdy mijając Wawel wbiega się na ulicę Grodzką, a potem na Rynek między tłumami ludzi przyspiesza się zbliżając do mety.
Wspomnienia z maratonów zasługują jednak na osobny wpis.

Bieg Sylwestrowy
5 lub 10 kilometrowy bieg wiodący przez Planty i bulwary, ze startem i metą na Małym Rynku(w przeszłości także na Głównym). Jak przystało na bieg odbywający sie w Sylwestra jest to wydarzenie równie sportowe co rozrywkowe, bo nagrody przyznawane są uczestnikom też za najlepszy strój w którym przebiegną i to samo w sobie przyciąga uwagę widzów i samych uczestników. Dodatkowo motywuje charytatywny cel.

Miasto Kraków

Bieg 3 Kopców
To bieg o tyle interesujący, że ponoć jedyny w Polsce górski bieg wiodący przez centrum miasta jednocześnie prowadzący wzdłuż 3 znanych w Krakowie kopców: Kraka, Kościuszki i Piłsudskiego.
Co prawda nie jest bardzo długi - nieco ponad 13 km, ale ze względu na nachylenie trasy, górski charakter jest biegiem dosyć wymagającym, trudno utrzymać dobre tempo na stromych podbiegach w Lasku Wolskim, na nie utwardzonych ścieżkach. Dla wielu jest to też okazja by poznać nie znane bliżej, urocze plenery Krakowa.
Unikalność sprawia, że jest bardzo popularny, a charakter trasy wymaga ograniczenia liczby uczestników stąd trzeba wykazać się refleksem, żeby zdążyć nabyć pakiet startowy - ostatnio rozeszły się w mniej niż kilka godzin.

Półmaraton królewski
Kolejny tradycyjny dystans obok maratonu i biegu Trzech Kopców składający się na Królewską Triadę Biegową. Trasa na ogół zblizona do trasy maratonu(oczywiście dwa razy krótsza) - przeważnie przez bulwary wiślane, Stare Miasto i Błonia z metą na płycie Tauron Areny. Najpopularniejszy z całej Królewskiej Triady Biegowej.

Poniżej pamiątki z tych wydarzeń.
biegowe pamiątki running.jpg

Bonus: Pół-maraton Marzanny - ze startem i metą na Błoniach, z celem charytatywnym. Jest to okazja na powitanie wiosny i sprawdzian formy przed Cracovia Maratonem.

Jest w czym wybierać i do czego trenować, dlatego warto zacząć juz dzisiaj, a niedzielne poranne treningi dołączyć do swoich cotygodniowych nawyków.

  • Biegów specjalnych, ultra czy z przeszkodami w tym wpisie nie biorę pod uwagę.
Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
STEEMKR.COM IS SPONSORED BY
ADVERTISEMENT
Sort Order:  trending
  ·  작년

Całkiem ciekawa kolekcja medali, gratuluję. Również planuje wziąć udział w maratonie ale jakoś nie mogę się zmotywować do treningów :)

·
  ·  작년

Dzięki, dzięki - dla jasności - akurat wszystkie są za uczestnictwo.
Jednym ze sposobów żeby się zmotywować jest po prostu zapisanie się na bieg - u mnie to podziałało.
Możesz do tego dołożyć publiczną deklarację/zakład z kolegą - wtedy zmotywuje Cie obawa przed wstydem publicznym.
Jeśli masz okazję dołącz do jakiejś lokalnej grupy biegaczy - niekiedy można znaleźć w mediach społecznościowych gdzie się spotykają biegać.

  ·  작년

Bieg po piwo gdy zamykają sklep zaraz :D

·
  ·  작년

Dobieg do uciekającego tramwaju to chyba najpopularniejszy

Congratulations @azes! You have completed the following achievement on the Steem blockchain and have been rewarded with new badge(s) :

You made more than 50 comments. Your next target is to reach 100 comments.

Click here to view your Board
If you no longer want to receive notifications, reply to this comment with the word STOP

Support SteemitBoard's project! Vote for its witness and get one more award!

Thank you so much for sharing this amazing post with us!

Have you heard about Partiko? It’s a really convenient mobile app for Steem! With Partiko, you can easily see what’s going on in the Steem community, make posts and comments (no beneficiary cut forever!), and always stayed connected with your followers via push notification!

Partiko also rewards you with Partiko Points (3000 Partiko Point bonus when you first use it!), and Partiko Points can be converted into Steem tokens. You can earn Partiko Points easily by making posts and comments using Partiko.

We also noticed that your Steem Power is low. We will be very happy to delegate 15 Steem Power to you once you have made a post using Partiko! With more Steem Power, you can make more posts and comments, and earn more rewards!

If that all sounds interesting, you can:

Thank you so much for reading this message!