Męsko-graniowe reminiscencje

7개월 전

Największa w Polsce trasa koncertowa słynie z tworzenia muzycznych wspomnień, świeżych aranżacji i ciekawych kolaboracji na scenie. Podczas gdy jeszcze trwa tegoroczny koncert w Krakowie na terenach Muzeum Lotnictwa, przypominam kilka subiektywnie wybranych hitów z zeszłego roku ze Stadionu Korony.

Mery Spolsky - Miło Było Pana Poznać
Mery występem w na Męskim Graniu w Krakowie spełniła swoje marzenie i myślę, że była odkryciem i miłym akcentem dla wielu tam zebranych chociaż brzmienia którymi raczyła obecnych były raczej urocze i kobiece(jak jej cała prezencja sceniczna, z osobiście przygotowanym strojem). Zwłaszcza Proszę "Miło Było Pana Poznać" - utwór wesoły i z przymróżeniem oka, z refrenem łatwym do nucenia i jeszcze przyjemniejszym do odbioru z ust słodkiej Mery.

Nixes - Circles
Kolejnym nieprzesadnie "męskim" akcentem ze sceny "Ż" był występ NiXes z pięknym wokalem Ani Rusowicz. Zaprezentowali kilka melancholijnych i melodyjnych utworów w języku angielskim, z których najbardziej zahipnotyzował i ukoił audytorium ostatni z nich - "Circles". Delikatne żeńskie wokale przeplatały się w klimatycznej scenerii zabytkowego stadionu na wzgórzu, otoczonego drzewami zatrzymującymi promienie zachodzącego słońca.

Organek & Kazik Staszewski - Polska
O atrakcyjności Męskiego Grania poza prezentowaniem niedocenianych polskich artystów stanowią też międzypokoleniowe kolaboracje. Pośród wielu innych stadion Korony porwał tego wieczoru Kazik Staszewski wykonując wraz z orkiestrą Organka swój nomen omen... kultowy utwór "Polska".

Męskie Granie Orkiestra & Kazik Staszewski - Gołota
Finałowym punktem programu jest na festiwalu występ orkiestry Męskiego Grania - tym razem w składzie z Kortezem, Zalewskim i Podsiadłą. Wśród wielu klasyków które odświeżyli, skorzystali też z obecności Kazika i razem wykonali jego "Gołotę". Charakterystyczny motyw z wykrzykiwanym coraz szybciej nazwiskiem legendarnego pięściarza, przy akompaniamencie dynamicznej gitarowej muzyki potrafi wyzwolić energię tłumu, tak było i tym razem na płycie stadionu Korony.

Dawid Kowalik

Męskie Granie Orkiestra - Granda
Granda Brodki to jak sądzę, jeden z największych polskich muzycznych hitów trzeciego tysiąclecia - porywa od pierwszych taktów. Nic dziwnego że Orkiestra(z głosem Zalewskiego jako dominującym w tym występie) postanowiła go wykonać także w Krakowie. Myślę, że nawet fani Brodki świetnie bawili się przy tym rockowym wykonaniu w czasach gdy sama oryginalna wykonawczyni eksperymentuje z aranżacją tego utworu.

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
STEEMKR.COM IS SPONSORED BY
ADVERTISEMENT
Sort Order:  trending

Congratulations @azes! You received a personal award!

Happy Birthday! - You are on the Steem blockchain for 3 years!

You can view your badges on your Steem Board and compare to others on the Steem Ranking

Vote for @Steemitboard as a witness to get one more award and increased upvotes!