Muzyczne wspomnienia z krakowskich Sylwestrów

작년

Piękny i wielki krakowski Rynek Główny jest wspaniałą scenerią dla muzycznych imprez i co roku w Sylwestra wypełnia sie dziesiątkami tysięcy osób świętujących nadejście Nowego Roku. Pomimo głosów malkontentów uważam, że Krakowskie Biuro Festiwalowe względnie nieźle sobie radzi z organizacją sylwestrowych imprez zapraszając artystów dobrze pasujących do klimatu tej nocy, często niedocenianych, bez szastania kasą na wielkie gwiazdy. Sam miło wspominam wiele z występów w ostatnich latach.

W 2013 roku Sylwester w Krakowie organizowała i transmitowała stacja TVN w związku z czym wystąpiło wiele znanych postaci polskiej sceny.
Napotykając na próby występów w ciągu dnia skusiłem się, żeby zobaczyć więcej wieczorem i najbardziej zapadło mi w pamięć wykonanie "Dancing Shoes" Brodki w remixie Kamp!
Mocne basowe intro i energetyczna melodia w towarzystwie wizualizacji tańczących stóp(w butach) rozgrzały publiczność w tamtą mroźną noc.
Bardzo miło zaskoczyło mnie też wtedy wykonanie utworu Kylie Minogue "Can't Get You Out of My Head" przez Tatianę Okupnik w specjalnej aranżacji.
Fragmenty pod tym odnośnikiem:
https://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/hucznie-przywitalismy-nowy-rok-20-tys-osob-na-sylwestrze-tvn-w-krakowie,383683.html
(http://www.tvn24.pl)

Xxanaxx w 2016 roku wystąpili jako ostatni w roku na scenie przy Sukiennicach. Duet z uroczą Klaudia Szafrańską w chwili zmiany daty wykonywał "Pod paznokciami" w otoczeniu sypiącego się konfetti, efektów świetlnych i pirotechnicznych - wrażenie robiły płomienie unoszące się wzdłuż sceny i po jej bokach.

World Observer

W 2017 roku gwiazdą była Natalia Nykiel. Przyjemnie było zobaczyć ją w występie na żywo wykonującą "Error", mój ulubiony "Spokój" czy "Falę". Przed Natalią wystąpiła intrygująca Bovska. Oprócz muzyki z tego dnia bardzo ciepło wspominam też urocza parę turystów którzy oddali mi zgubiony wcześniej portfel znajdując mnie dzięki mediom społecznościowym.

biurofestiwalowe

Kamp! których lubię głównie za wspomniany wyżej remix dla Brodki, czy remix "Melancholii" Rebeki wystąpili obok innych polskich artystów na ostatnim Sylwestrze prezentując swój energetyczny materiał. Najmilej wspominam kawałek "Breaking A Ghost's Heart" który jak sie okazuje jest jednym z ich starszych, a dla mnie był odkryciem.

Ines.

DJ'e
Na ogół wsparciem dla gwiazd wieczoru są solidni lokalni(i nie tylko) DJ'e prezentujący dawkę klubowej muzyki z klasykami disco i house'u. Wśród nich byli w ostatnich latach m.in.: Olivia, Ment XXL (Flirtini), Daniel Drumz czy Charlie.

W Krakowie fajerwerki kojarza się głównie z Wiankami. Na początek lata w zakolu Wisły przy Wawelu jest okazja oglądać wspaniały, barwny pokaz pod niebem. Dlatego tym bardziej zrozumiałe, że miasto nie urządza pokazu sztucznych ognii w Sylwestra. Pomimo braku największych gwiazd czy telewizji Rynek jest wystarczająco zatłoczony, a turystów nie brakowałoby bez względu na line-up imprezy dlatego mam zaufanie, że kolejne Sylwestry w Krakowie utrzymają solidny poziom.

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
STEEMKR.COM IS SPONSORED BY
ADVERTISEMENT