O YouTube Music i handlu kanałami

3년 전

Screenshot_2019-05-19 Dawid Hallmann - YouTube.png

W ostatnich dniach YouTube ruszył z ofensywą i promuje nową aplikację - YouTube Music (choć de facto nowa jest ona w Polsce). Dostałem już powiadomienie na maila i kilka razy byłem pytany czy nie chcę spróbować tego za darmo. Oczywiście tylko przez pewien czas za darmo. A potem to już za peeleny albo z mocno ograniczonym wachlarzem możliwości. Cóż, mam lepsze pomysły na wydanie kilkudziesięciu złotych, ale liczę, że polepszy to nieco mój los. Zwłaszcza, że na YT wrzucam głównie muzykę.

A po co komu w ogóle ten YT Music? Nie wiem jak to wygląda na Androidzie, ale na iPhonie nie można oglądać/słuchać YouTube'a w tle. Jest to dość upierdliwe. YT Music rozwiązuje ten problem. Możliwe więc, że dzięki tej usłudze liczba odtworzeń moich "muzycznych filmów" wzrośnie.

Screenshot_2019-05-20 Statystyki kanału – YouTube Studio.png

Zresztą i tak nie jest najgorzej. Jeśli porównać funkcjonowanie kanału na YT z np. stroną na FB, to różnica jest kolosalna. Jeśli na Facebooku nic nie wrzucę przez dłuższy czas to strona umiera. Nikt - kompletnie nikt - tam nie zajrzy. Z YouTube jest inaczej. Ostatni kawałek wrzuciłem 4 miesiące temu. Mimo to codziennie kilkaset osób odwiedza mój kanał.

Ale dlaczego w ogóle piszę o YT? Otóż otrzymałem ostatnio ciekawą propozycję:

Dzień dobry, jestem zainteresowany zakupem Pana konta na Youtube. Przy czym zaznaczę, że zależy mi tylko i wyłącznie na monetyzacji więc wszystkie filmy, jeśli takie będzie życzenie, zostaną usunięte. Będzie Pan ich ciągłym właścicielem. W razie chęci kontynuowania współpracy z YouTubem, może Pan nagrać film/filmy pożegnalne, by nakłonić subskrybentów do przejścia na drugi kanał. Oczywiście nazwa zostanie zmieniona.

Na wiadomość nawet nie odpisywałem, choć w sumie ciekaw jestem na ile wyceniony zostałby mój kanał. Niestety za Chiny Ludowe nie potrafię sobie wyobrazić jaki profit może ktoś z niego mieć po "rebrandingu". Jakieś pomysły?

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
STEEMKR.COM IS SPONSORED BY
ADVERTISEMENT
Sort Order:  trending

Nie mam pojęcia :) Ale na pewno jakiś interes w tym ma ;)

Na wiadomość nawet nie odpisywałem, choć w sumie ciekaw jestem na ile wyceniony zostałby mój kanał. Niestety za Chiny Ludowe nie potrafię sobie wyobrazić jaki profit może ktoś z niego mieć po "rebrandingu". Jakieś pomysły?

Prawdopodobnie chodzi o farmy generatorów filmów