Play cenzuruje Musicoina?

3년 전

Napisałem wczoraj artykuł o patrzeniu w gwiazdy. Wspomniałem w nim m.in. o projekcie Musicoin. Jest to muzyczna platforma streamingowa, na której jako twórca mogę w łatwy sposób udostępnić własną muzykę i słuchać muzyki innych. W poniedziałek w nocy założyłem sobie tam konto, wrzuciłem jeden kawałek. Wczoraj napisałem artykuł. I nagle niedługo potem strona przestała działać. Trochę mnie to zirytowało. No bo ja tu piszę o nowych technologiach a one jak na złość nie chcą działać.

Początkowo myślałem ze to chwilowa awaria. Odświeżałem stronę co jakiś czas. I co? I nic. Nie działała. Podobnie aplikacja. Ten sam czarny ekran z napisem. Zero reakcji.

0D9827DF869E4B599E68F298D8682DF7.png

Sprawdziłem social media. Na Twitterze cisza. Niż FB też ani słowa o awarii. Zapytałem więc na Facebooku:

Krótkie pytanie (i prośba). Działa komuś ta strona: https://musicoin.org/?

Okazało się, że prawie wszystkim działa. Problem w tym, u mnie nie działa na żadnym sprzęcie. Na dwóch komputerach i dwóch telefonach komórkowych. Zarówno na Internecie z routera jak i z sieci. U mojej żony to samo. Zacząłem szukać wspólnego mianownika. I znalazłem. Play. Zapytałem więc brata, który też ma Internet w Play. Trop okazał się właściwy. U niego też nie działa musicoin.org.

Przyczynę znalazłem. Wciąż jednak nie mam pojęcia jak to możliwe, że jeszcze wczoraj rano strona działała a dziś jest blokowana przez Play. Bo inaczej tego określić nie można, skoro inne strony chodzą bez problemu. Ktoś ma jakieś pomysły?

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
STEEMKR.COM IS SPONSORED BY
ADVERTISEMENT
Sort Order:  trending

Dostawcy internetu są tak chciwi że chcą wiedzieć o Tobie wszystko i handlować danymi na lewo i prawo w sposób legalny. W U.S mieliśmy niedawno ostrą dyskusję na ten temat. ISP domagały się takich praw.

sprawdz z tym https://www.opennic.org/ fervi o tym pisał jakiś czas temu

"Play=Tidal", a więc innym platformom streamingowym mówimy precz!!! 😉

·

Na szczęście dziś już działa. Nie wiem czy po moim zgłoszeniu, ale działa :)

Jaki dokładnie miałeś kiedyś komunikat błędu gdy strona nie działała? (jeśli pamiętasz lub zrobiłeś zrzut ekranu). Gdybyś ponownie miał takie problemu polecam wykonanie w windowsowej konsoli "tracert adres_strony.pl" i wrzucenie zrzutu ekranu wyniku. Być może zwiększy szanse na ustalenie czy winny jest rzeczywiście Play.

·

I znów nie działa...

Niestety nic mi to nie mówi.

·
·

Widać że ruch leci conajmniej do Stanów (odpowiada IP 209.85.143.71 z USA, należące do Google) więc prawdopodobnie to nie jest blokada po stronie Play, bo wtedy ruch sieciowy nie dotarł by już do USA. Już bardziej prawdopodobne, że strona musicoin/ich serwer nałożył jakąś blokadę na niektóre lub wszystkie pule adresowe Play. Czasami jakiś automat może blokować, bo wykrywa że z określonych adresów IP jakieś ataki na nich są kierowane, a może to jakieś problemy techniczne, a może problemy gdzieś w routingu sieci. Wiele jest opcji.

W każdym razie jak dla mnie na 90% to nie Play dokonuje blokady. Choć nie można wykluczyć tego zupełnie, ale znając życie w takich sytuacjach jest to jedna z mniej prawdopodobnych opcji, szczególnie biorąc pod uwagę ten traceroute.

//EDIT: Mi ta strona działa z Play. 21 czerwca, 11:18. Choć może być tak że w obliczu problemów technicznych dostęp jest utrudniony ludziom którzy mają Play, ale niektórym, niekoniecznie wszystkim