Kryptowalutowy Amber Gold?

4년 전

"Kolejna piramida finansowa, która runęła jak Amber Gold." - Słowa przeciętnej osoby o kryptowalutach.

Tak twierdzi dużo osób, gdy po raz kolejny dzień zamiast wzrostów i realizacji zysków, mamy tylko i wyłącznie straty. Faktem jest, że 2017 rok był bardzo dobry dla kryptowalut. Kupienie i trzymanie prawie dowolnej popularnej kryptowaluty przyniosło duże zyski:

Większość osób spodziewała się, że w 2018 roku hossa będzie kontynuowała. Tak się jednak nie stało. 

Kwestie regulacyjne

Głównym powodem spadków były groźby regulacyjne. Kryptowalut nie da się zakazać, lecz większość nieświadomych ludzi boi się i sprzedaje. Co prawda, można ograniczyć działalność scentralizowanych giełd i zablokować wpłaty fiat, ale samej technologii nie można zniszczyć. Pewnym przykładem jest piractwo. Mimo, że całkowicie nielegalne i można pójść za to do więzienie, to i tak zgodnie z sondażami około połowa Polaków ma nielegalne oprogramowanie. Czy połowa ludności Polski siedzi w więzieniach? NIE!

Mało płynnymi rynkami można łatwo manipulować. Często informacje, które są wysyłane do sieci nt. zakazów są półprawdami lub kłamstwami. Sytuacja w Korei Południowej, której rząd miał tylko opodatkować krypto, została przedstawiona jako całkowity zakaz.

Nie uważam, że regulacje to jednak jest coś złego. Powinny one zostać wprowadzone, aby chronić obywateli przed kradzieżami i oszustwami. Odpowiednie przepisy rozwiązały by też wątpliwości podatkowe.

Do tego, ostatnio przeprowadzona kampania NBP nawołuje do korzystania z jedynego słusznego pieniądza, jakim jest złotówka. Oczywiście nie była to kampania informacyjna, w której przedstawiono wady i zalety kryptowalut, lecz obawa przed utratą monopolu na emisję pieniądza. 

Polecam uważać na waluty państwowe.

#uwazajnawaluty

Manipulacja na rynkach

Dodatkowo, dochodzi kwestia dużych graczy giełdowych mających grube miliony, czy nawet miliardy, którzy uwielbiają sterować kursami i przechylać je na swoją korzystać, by kupić tanio i sprzedać drogo. Takie osoby umawiają się razem i masowo wyprzedają swoje dobra. Ludzie widząc robią to samo. W ten sposób tworzy się "efekt domina". Na giełdzie wystarczy zainicjować taki spadek, a ludzie już sami dopilnują, żeby oni mogli nakupować. Po wykonaniu takiej akcji wykonują odwrotną rzecz. Kupują, ile się da. Po odpowiedniej "pompce" znowu się kasują. Takie historie można wykonywać w nieskończoność. 

Przewidywania na przyszłość

Nie wierzę, że kwestia regulacyjne mogą zniszczyć taką wspaniałą technologie jaką są kryptowaluty. Bańka jeszcze się nie skończyła. Wprowadzają one realne innowacje do naszego życia, a nie tylko spekulacje. Cały czas się rozwiją, mamy ciągle nowe projekty. Myślę, że należy przeczekać ten okres i wejść w odpowiednim momencie. Niestety osoby, które wierzyły, że po jednym dniu wyjadą z giełdy nowym Lamborghini rozczarują się. Trzeba czekać na rozwój sytuacji.


Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
STEEMKR.COM IS SPONSORED BY
ADVERTISEMENT
Sort Order:  trending

W 2017 roku wszystko rosło to w 218 też będzie, przykład klasycznego myślenia życzeniowego. Po tych potężnych i bardzo dynamicznych wzrostach korekta musiała nastąpić i nastąpiła. Przed nami końcówka spadków potem powolna, kilkumiesięczna akumulacja, tak aby kursów za bardzo nie podbić i w końcówce roku kolejna bańka.
Moja strategia - dokupować i trzymać.

·
  ·  4년 전

Masz rację. Tak jak napisałem, nie sądzę, żeby to się skończyło tylko z powodu głupich regulacji.