Fucking, Austria. Miejsce o wyjątkowej sławie.

10개월 전

O istnieniu Fucking dowiedziałem się za sprawą tegofilmu na YT. Było to kilka lat temu, nie śpieszyło mi się więc jakoś szczególnie z odwiedzinami, natomiast kiedy wczoraj dowiedziałem się, że będę przejeżdżał w pobliżu to stwierdziłem, że muszę to zobaczyć na własne oczy.

8h1oqs.jpg

Fucking położone jest u podnóża Alp, zaledwie kilkanaście kilometrów od granicy niemieckiej. Wioskę zamieszkuje 105 mieszkańców w 32 domach, według danych z roku 2015. Nazwa miejscowości pochodzi od Focko, bawarskiego szlachcica, którego historia sięga VI wieku. Istnienie wioski natomiast udokumentowano po raz pierwszy w roku 1070.

r31jya.jpg

Już w czasie drugiej wojny światowej Fucking stało się popularne wśród turystów, odwiedzali je głównie brytyjscy żołnierze stacjonujący w oddalonym o 35km Salzburgu. To właśnie brytyjscy turyści odwiedzają Fucking najczęściej, oto cytat z lokalnego przewodnika turystycznego: "The Germans all want to see Mozart's house in Salzburg; the Americans want to see where The Sound of Music was filmed; the Japanese want Hitler's birthplace in Braunau; but for the British, it's all about Fucking"

Znak przy wjeździe do miejscowości był wielokrotnie kradziony przez turystów, jego wymiana (fundowana z lokalnych podatków) kosztuje ponoć 300 euro, został więc ma stałe wbetonowany w ziemię, zaspawany i ogólnie solidnie zabezpieczony przed kradzieżą.

W roku 2009 zostało ogłoszone, że przy wjazdach do miejscowości zostaną zainstalowane kamery monitoringu, aby zniechęcić turystów do odbywania stosunków seksualnych przy znaku.

Trzy lata później w Internecie rozległy się pogłoski, że w Fucking odbyło się referendum nad zmianą nazwy, ponoć mieszkańcy mieli mieć dość swojej sławy, jednej po skontaktowaniu się z nim burmistrz Fucking stanowczo zaprzeczył plotkom.

rbpmvl.jpg

Mieszkańcy Fucking żyją głównie z mleczarstwa i upraw, można tu na przykład kupić lokalne ziemniaki.

cm7apb.jpg

ie5n6s.jpg

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
STEEMKR.COM IS SPONSORED BY
ADVERTISEMENT
Sort Order:  trending

Congratulations @deepresearch! You have completed the following achievement on the Steem blockchain and have been rewarded with new badge(s) :

You distributed more than 1750 upvotes. Your next target is to reach 2000 upvotes.

You can view your badges on your Steem Board and compare to others on the Steem Ranking
If you no longer want to receive notifications, reply to this comment with the word STOP

To support your work, I also upvoted your post!

Do not miss the last post from @steemitboard:

Valentine's day challenge - Give a badge to your beloved!
Vote for @Steemitboard as a witness to get one more award and increased upvotes!

Dziękujemy za to, że jesteś częścią społeczności #pl-travelfeed!

Zapraszam do zapoznania się postami opublikowanymi w zeszłym tygodniu, twórcy tych postów liczą na Twój głos, zapraszam do głosowania, następnym razem to Twój post może walczyć o tytuł najlepszego postu tygodnia tagu #pl-travelfeed.

Rozważ proszę głosowanie na witness @travelfeed, dzięki temu ten projekt będzie mógł jeszcze lepiej funkcjonować.

komentarz.png

Dowiedz się więcej o TravelFeed klikając na baner powyżej i dołącz do naszej społeczności na Discord.

Kuratorzy tagu #pl-travelfeed
@rozku & @lesiopm