K*****wirus. Czego nie widać gdy mydli nam się oczy.

9개월 전

Totalnie nie robi na mnie wrażenia panika wokół koronawirusa, żadne dane epidemiologiczne nie usprawiedliwiają tego, co się dzieje w mediach i głowach wielu obywateli. Mam dla Was kilka alternatywnych perspektyw na koronawirusa.

89747876_1051733005213697_8381064804772610048_n.jpg

Ekologia

Do tej pory z powodu koronawirusa na całym świecie umarło około 5000 osób. Według Wikipedii z powodu zanieczyszczenia powietrza, w samych Chinach co roku umiera około 1,6mln ludzi. W prowincji Hubei żyje 60mln ludzi. Z prostej proporcji wychodzi 70tys ofiar w tej tylko jednej prowincji. Jeśli powietrze poprawiło się tam tylko na 1/12 roku to oznacza teoretycznie 5800 mniej ofiar w Hubei. A przecież jakość powietrza poprawiło się nie tylko tam. Yay! Niech żyje koronawirus!

china_trop_2020056.0.jpg

Ekonomia

Od mniej więcej 2lat bankierzy, ekonomiści i wszelkiej maści finansiści wieszczą nieuchronny kryzys finansowy. Bardzo różne dane na to wskazują. Dalekie w tym miejscu są mi teorie spiskowe o celowym wprowadzaniu wirusa, natomiast jestem w stanie totalnie uwierzyć, że "epidemia" to świetny kozioł ofiarny. Nie twierdzę, że obniżona aktywność przedsiębiorcza nie pozostaje bez wpływu na dane. Twierdzę, że w narracji można skupić się tylko na tym aspekcie. Czyżby miał to być kolejny pretekst, aby uchronić finansjerę przed niezbędnymi zmianami?

88303455_1340418289493567_8484127359698468864_o.jpg

Polityka

Mamy rok wyborczy w USA. Jeszcze żaden z prezydentów Stanów Zjednoczonych ubiegających się o reelekcję nie musiał zmagać się z kryzysem finansowym. Wytłumaczenie go wirusem ściąga uwagę z pomarańczowej mordy. Ponadto żadną nowością nie jest fakt, że strach jest najmocniejszym narzędziem w arsenale konserwatywnych kandydatów... Nikt nie ma kontroli nad wirusem, natomiast są tacy, którzy mają kontrolę nad narracją o wirusie.

Higiena

Odkażasz ręce popularnym żelem przeciwbakteryjnym? Uważaj, żeby nie przesadzić. Skórę naszych dłoni zamieszkuje kilkanaście gatunków neutralnych lub pożytecznych bakterii. Regularne korzystanie z żelu przeciwbakteryjnego sterylizuje ekosystem skóry naszych dłoni, czyniąc go bardziej podatnym na zasiedlenie przez bardziej nieprzychylne człowiekowi mikroorganizmy! Żel może być korzystny przy stosowaniu po kontakcie z bardzo ryzykownymi powierzchniami (wózki w sklepach, rury w komunikacji, kuchenny zmywak, toaleta publiczna). Nie dajmy się zwariować.

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
STEEMKR.COM IS SPONSORED BY
ADVERTISEMENT
Sort Order:  trending

No dobrze przestańmy pracować całkowicie to z pewnością jeszcze mniej osób umrze od smogu ;) za to wielki głód zabije miliard osób :)
Bankierzy i finansiści nigdy nie ostrzegają przed kryzysami raczej odwrotnie naganiają jeleni na toksyczne produkty bankowe żeby wytrzaskać ich po rogach. O super kryzysie mówią raczej ludzie ogarnięci finansowo edukując innych. (Cezary Graf)
No tak to akurat prawda szuje od machlojek (rodshildy i inne hieny) zwalają winę na kozła ofiarnego.
Żadana "pomarańczowa morda" niczego nie ściąga. Po prostu historycznie nawet jak przychodził czas kryzysu (średnio 7-10 lat) to urzędujący prezydent USA swoimi działaniami odwlekał kryzys aby dostać reelekcję. pan Trump akurat jest w ciężkiej sytuacji ponieważ on odkłada kryzys od momentu objęcia rządów (niebywałe 12lat bez kryzysu) za jego rządów drobnym przedsiębiorcom bardzo poprawiło się, czarnym robolom również, zmniejszyło się bezrobocie. ale nic nie rośnie w kosmos kryzys to normalny cykl rynkowy i musi zaistnieć.
Żel jest ok należy sterylizować ręce po powrocie do domu. a równowaga bakteryjna no cóż można podrapać się po D... i zostanie przywrócona ;)

·

Nie musimy przestać pracować całkowicie lecz umiejętnie posługiwać się suwakiem.

·

Hmmm, z tego co kojarzę to dość mały odsetek zanieczyszczeń powietrza wiąże się z rolnictwem. Finansiści i bankierzy przewidują kryzysy i mówią o nich, po prostu media głównego nurtu nie mają w tym zainteresowania, a ich właściciele interesu. Mój komentarz o pomarańczowym polecam jeszcze raz przeczytać, ponieważ z kontekstu odpowiedzi wnioskuję, że trochę słabo poszło przy pierwszej próbie ;) Zaznaczę też, że sam nie winiłbym Trumpa o kryzys, wiadomo jednak jak przyjęliby to wyborcy, tego dotyczy mój komentarz.

Rozwarstwienie społeczne i dyskryminacja mniejszości w Stanach to osobny temat rzeka i nie bardzo rozumiem dlaczego został poruszony.

A bakteria kałowe to akurat nienajlepszy przyjaciel człowieka, ale co kto lubi.

·
·

Według ekoterrorystów należy opodatkować mięso by wyeliminować spożycie to ma niby mieć wpływ na powietrze...
Nie żadni bankierzy i finansiści nie są wróżkami i nie przewidują żadnych kryzysów. kryzys to naturalny cykl rynkowy. kryzysy od zawsze były są i zawsze będą. jest to moment oczyszczenia gospodarki ze śmieciowych firm i usług.
Dyskryminacja w dzisiejszych czasach dotyczy wyłącznie białych heteroseksualnych mężczyzn. po za tym nie poruszałem tego tematu. raczej napisałem o tym, że wielu grupom żyje się o wiele lepiej pod rządami "pomarańczowej mordy" ogólne wszystkim na świecie żyje się dobrze jak nigdy do tej pory ludzi żyjących w skrajnym ubóstwie nie było tak mało jeszcze nigdy w historii świata.
A co do drapania się po d.. to tak przenośnia.

·
·
·

Nie wiem czy udajesz głupszego niż jesteś czy czepiasz się słówek, ale skoro widzę taką potrzebę to spróbuję... Ludzie zajmujący się pieniędzmi, rynkami i szeroko pojętymi finansami obserwują te cykle i są w stanie NA PODSTAWIE DANYCH, nie z kryształowej kuli, z mniejszą lub większą dokładnością stwierdzić, że kryzys będzię wtedy lub wtedy ;) Nic innego nie miałem na myśli.

Przeczytaj może jakąś książkę albo skończ studia zanim zaczniesz się wypowiadać na jakiś temat, na który masz pojęcie, hmmm... z dupy... Otóż, produkcja zwierząt (bo rolnictwem ciężko to nazwać) ma wpływ na klimat, a nie na jakość powietrza, około 18-50% emisji CO2, w zależności od przyjętej metodologii przypisuje się produkcji "rolniczej". I nie, jakość powietrza nie robi się gorsza od CO2, dwutlenek węgla nie jest toksyczny, wręcz przyśpiesza wzrost roślin! Wpływa natomiast na klimat, a to jest dużo szerze pojęcie. Również, w odróżnieniu od polityki na przykład, tutaj nie ma miejsca na Twoje, czy moje poglądy, z faktami nie mierzysz się poglądami, z faktami się zapoznajesz i przyjmujesz, lub...nie.

Zapomniałeś dodać, że Ci biali cis-heteromężczyźni to Katolicy, tylko oni są dyskryminowani. Bo przecież Żydzi!!! Panie, Żydom to się powodzi! No i wojujący ateiści, nawet jeśli biali i hetero też są mocno uprzywilejowani.

Eh... A miałem nie dawać się baitować w sieci.

Przyznam, że na mnie również nie robi wrażania koronawirus bo niby dla czego by miał. Ludzie umierają codziennie i to w męczarniach przed, po i w trakcie trwania wirusa i co teraz mam się zabunkrować w domu do końca moich dni. Moim zdaniem wirus jest wykorzystywany politycznie co zostało opisane w moim wpisie. Są plusy zaistniałej sytuacji być może ludzie na chwilę się zatrzymają i pomyślą o swoim zdrowiu. Nawet nie było mi dane przeczytać tego postu przed publikacją swojego, a wygląda na to, że doszliśmy do tych samych wniosków.

PS. Na kryzys dobrze mieć kupione trochę tytoniu jeśli chcesz się na szybko przygotować. Na długoterminowe planowanie z resztą też ;)

Zgadzam się w 100%. Odnośnie częstego mycia rąk mam podobne zdanie - częste mycie skraca życie. Skóra pozbawiona swojej warstwy ochronnej (bio środowisko) narażona jest na infekcje różnego sortu patogenów. No chyba, że ktoś bardzo lubi dłubać w nosie i nie tylko. Logicznym działaniem byłoby tu noszenie na codzień cieniutkich rękawiczek, a w domu czasami rozpylać w powietrzu kwaśną wodę, ewentualnie srebrną - jeśli ktoś ma Ionic Pulser i odpowiednie elektrody (osobiście rozpylam okazyjnie złotą wodę, czasem srebrną). No, ale rozumiem, że inwestowanie w zabawki ważniejsze niż urządzenia służące do podtrzymywania zdrowia swoje i rodziny.

·

Jeszcze inna sprawa, że w sterylnym środowisku układ odpornościowy nie ma na czym trenować, to dotyczy szczególnie dzieci.

Congratulations @deepresearch! You have completed the following achievement on the Steem blockchain and have been rewarded with new badge(s) :

You made more than 600 comments. Your next target is to reach 700 comments.

You can view your badges on your Steem Board and compare to others on the Steem Ranking
If you no longer want to receive notifications, reply to this comment with the word STOP

Do not miss the last post from @steemitboard:

Downvote challenge - Add up to 3 funny badges to your board
Vote for @Steemitboard as a witness to get one more award and increased upvotes!