Płaskoziemca zginął podczas próby udowodnienia, że Ziemia jest płaska.

9개월 전

Niektóre internetowe nagłówki sprawiają, że nie mogę przestać się śmiać. Czysty absurd. Przed chwilą natknąłem się na ten artykuł. Mike Hughes przy pomocy platformy crowdfundingowej zebrał nieco ponad 8000 dolarów na budowę rakiety, z pokładu której chciał udokumentować kształ Ziemi. Najwyraźniej zabrakło środków na solidne systemy zapewniające bezpieczeństwo, ponieważ astronauta amator zginął na miejscu.


maxresdefault-1517853780.jpg

Rakieta miała wynieść pasażera na wysokość około 1,5km, tak aby ten mógł zrobić zdjęcia udowadniajace, że Ziemia jest płaska. W trakcie startu element konstrukcyjny "kosmodromu" zniszczył spadochron, widać to na nagraniu umieszczonym na twitterze. Rakieta, po bardzo krótkim locie upadła na pustynny teren nieopodal miejsca startu, pozostaje cieszyć się, że żaden z postronnych obserwatorów nie ucierpiał.

Całe zdarzenie zostało sfilmowane w ramach nagrywania serii "Homemade Astronauts" przez amerykańską (a jakże...) telewizję Science Channel. Co ciekawe, nie była to pierwsza próba Mike'a w wystrzeleniu się w kosmos. Poprzednio jego rakieta osiągnęła pułap około 600m, również wystąpiły problemy ze spadochronem, a pojazd uderzył w Ziemię z większą prędkością niż planowano. Pasażerowi udało się jednak przeżyć upadek, nagranie wyczynu dostępne jest tutaj

W Internecie można znaleźć głosy, że Mike wcale nie był zatwardziałym zwolennikiem teorii płaskiej Ziemi, po prostu kochał rakiety i uznał, że ta narracja pomoże zebrać mu środki niezbędne do rozwijania pasji. Każdy kij ma jednak dwa końce, amator rakiet zostanie teraz zapamiętany jako płaskoziemca chcący dowieść swoich racji i zamiast Nobla z fizyki, astronauta amator kwalifikuje się najwyżej do nagrody Darwina.

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
STEEMKR.COM IS SPONSORED BY
ADVERTISEMENT
Sort Order:  trending

No ale o co się rozchodzi przecież udowodnił że ziemia jest płaska. gdyby tak nie było to zapewne wyleciał by poza placek i spadł by w otchłań :)

przypomina mi to mem o chłopcu, który zawsze chciał lecieć w kosmos, ale nie miał kasy wiec zrobił aferę, że ziemia jest płaska a kończy się to tym ze spełnia swoje marzenie. Może mem był inspirowany tym panem hehe. Swoja droga nie ważne jak ważne by spełnić swoje marzenie, chociaż w tym wypadku trochę nie pykło, ale szacun dla niego ze się starał, bo podejrzewam ze cala ta otoczka płaskiej ziemi to była podpucha by zdobyć kasę.

·

Chociaż sobie polatał przed śmiercią :D

·

On NIE BYŁ płaskoziemcą. Dobrze podejrzewasz: przyznał, że próba udowodnienia że ziemia jest płaska była tylko po to, by zdobyć fundusze.

Był na tyle inteligentny, że stworzył rakietę, a nie wpadł na to żeby zrobić automatyczne zdjęcia bez potrzeby lotu załogowego.

·

To chyba przemawia tylko za tym, że bardziej chciał się wystrzelić rakietą niż badać kształt Ziemi.

Congratulations @deepresearch! You have completed the following achievement on the Steem blockchain and have been rewarded with new badge(s) :

You distributed more than 2000 upvotes. Your next target is to reach 3000 upvotes.

You can view your badges on your Steem Board and compare to others on the Steem Ranking
If you no longer want to receive notifications, reply to this comment with the word STOP

Vote for @Steemitboard as a witness to get one more award and increased upvotes!