Bitcoin Q&A Skierowane acykliczne grafy i IOTA [PL]

4년 전

Andreas Antonopolous to wspaniały mówca Bitcoinowy - na jego wykłady przychodzą tysiące ludzi z różnych branż by go posłuchać, a także by czegoś się nauczyć i zadać własne pytania. Jego wykłady na temat kryptowalut są znane na całym świecie, głównie z powodu używania prostego języka i jasnych porównań, które mogą być zrozumiane nawet przez dzieci.

Jako, że podjąłem się tłumaczeń tylko tzw. Question and Answer czyli "Pytania i odpowiedzi" (a wykłady niech męczy noisy) to dzisiaj trafi filmik aantonopa na ogólne pytanie "Skierowane acykliczne grafy i IOTA - czy to Vaporware?".

Zauważyłem głównie na wykopie, że wiele osób widzi proste rozwiązania tam gdzie ich nie ma, inwestują setki czy tysiące złotych w technologie, które często są "eony świetlne przed Bitcoinem" - czyli ogólnie w "rewolucyjne" rozwiązania. Jednym z nich jest IOTA ze swoim Skierowanym Acyklicznym Grafem, który ma zastąpić Bitcoina.

Andreas Antopolous w swoim krótkim, ale mam nadzieję - treściwym filmie stara się wyjaśnić czemu DAG nie zastąpi typowego klasycznego Blockchain z dowodem pracy - czyli odwołuje się do podstawowych zasad przewodzących Bitcoinowi i porównuje je do technologii znanej z kryptowaluty IOTA - takie jak odporność na cenzurę czy na osoby trzecie, przed którymi Bitcoin radzi sobie doskonale.

Oczywiście film jest na licencji Creative Commons, a napisy na jakimś Public Domain czy czymś takim - używaj jak chcesz.

Część środków z Posta pójdzie do użytkownika noisy, który zajmuje się profesjonalnym tłumaczeniem filmow Andreasa.

Oczywiście zachęcam do dotacji na rzecz rozwoju między innymi tego projektu, którą możecie dokonać:

Bitcoin135RuqmAccfBig2QiLtnLUkF5E5aXSMuaQ
Steem@fervi
Inna kryptowalutaKontakt ze mną

Zachęcam też do subskrypcji kanału Many More! :)

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
STEEMKR.COM IS SPONSORED BY
ADVERTISEMENT
Sort Order:  trending

BTC i IOTA to dwie różne rzeczy wrzucone do jednego worka, stąd te nieporozumienia i dziwne twierdzenia.

·

Moim zdaniem IOTA ma taki marketing, by ludzie myśleli, że to Bitcoin-killer i w nich rzucali dolarami

·
·

Być może. Tort jest jeden i każdy kto startuje z jakimkolwiek projektem musi stoczyć walkę o jego kawałek więc nie ma się co dziwić. Z drugiej strony mamy spekulantów którzy łapią się wszystkiego, często bez zrozumienia co właśnie chwycili. Kto napompował IOTE? ja myślę że bardziej spekulanci niż twórcy. Myślę także że IOTA to bardzo ciekawy projekt i ma spore szanse na powodzenie.
Niebawem okaże się czy Q to marketingowa sztuczka czy coś poważnego.

Andreas chyba zapomina o scentralizowaniu wydobycia bitka

·

Był już materiał o tym. Ogólnie mówi, że Bitcoin jest zdecentralizowany z czasem, gdyż początki były straszne. Oczywiście powiesz o Monero, ale ono już się centralizuje. Dochodzi się zawsze do centrum paru dużych graczy - ważne, by ci gracze walczyli ze sobą

  ·  4년 전

Mała rada dla Ciebie:
Zmień proszę podany adres BTC na kombatybilny z SegWit. Dzięki temu, użytkownicy, którzy wysyłają do Ciebie pieniądze będą mogli to zrobić niższym kosztem.
Adresy SegWit rozpoczynają się od numeru 3.

·

Nie każdy adres rozpoczyna się od 3, a najlepiej mieć bc1 w moim przypadku. (albo stary, niesegwit). Natomiast nie wpływa to na transfery do mnie, a ode mnie. W sensie ktoś mając Segwit będzie płacił mniej do innych

·
·
  ·  3년 전

Racja. Adresy od 3 to również multisig, ale i tak uważam, że powinieneś zmienić na SW.