IV edycja Biegu Tropem Wilczym w Jadownikach

작년

03.03.2019r. w Jadownikach odbyła się kolejna edycja Biegu Tropem Wilczym na dwóch dystansach: 10 km i 2 km. Całość imprezy pod czujnym okiem strażaków z OSP KSRG Jadowniki, którzy zadbali o bezpieczeństwo na trasie biegów, kierowali ruchem drogowym oraz zaopatrzeni w samochody terenowe 4x4 i sprzęt medyczny czuwali by zawodnikom, w razie potrzeby, udzielić szybkiej pomocy.Ogólnopolska impreza Biegu Tropem Wilczym to organizacja upamiętniająca Żołnierzy Wyklętych, żołnierzy antykomunistycznego podziemia. W zawodach w Jadownikach na starcie stanęło ponad 300-stu biegaczy. 

Podczas tego, głośno zapowiadanego, sportowego dnia panowała wspaniała atmosfera. Pogoda również dopisała. Organizatorzy przygotowali dla sportowców upominki i medale z wizerunkiem Żołnierzy Wyklętych, a dla zwycięzców dodatkowo puchary i dyplomy. Klasyfikacja, w całej Polsce, polegała na podziale zawodników na kobiety (dziewczyny) i mężczyzn (chłopców). W Jadownikach byli to zawodnicy z powiatu brzeskiego, którzy bieganiem zajmują się półzawodowo, hobbystycznie ale także amatorzy tej dyscypliny. Na dystansie 1963 metrów nie zabrakło rodziców z dziećmi oraz osób starszych. Długość tego dystansu 1963m. nie jest przypadkowa bowiem odzwierciedla ona datę śmierci ostatniego Żołnierza Wyklętego Józefa Franczaka o pseudonimie „Lalek”.

Zadbano również o wodę dla sportowców i zgromadzonych kibiców oraz ciepłą herbatę, kawę i ciepłe posiłki. 

Obecna na imprezie tego dnia była także Dziecięca Drużyna Pożarnicza z OSP KSRG Jadowniki wraz z opiekunami. Dopingowali uczestników biegu, a zwycięzców nagrodziła licznymi brawami.


W ponad 360 miejscowościach w całym kraju oraz w miastach m.in. w Nowym Jorku, Londynie oraz w miejscowościach na Ukrainie, Litwie i Australii odbyła się siódma edycja Biegu Tropem Wilczym. W Jadownikach była to czwarta edycja biegu pamięci, którą miejscowi działacze zorganizowali. Wszyscy się doskonale bawili. Na pewno każdy z obecnych wiedział ku czci kogo całość imprezy się odbyła.

Dzięki za wizytę.

Pozdrawiam Mariusz, @firesteem.Zdjęcia z profilu BrzeskoZycieMiasta:

https://www.facebook.com/BrzeskoZycieMiasta/?__tn__=kCH-R&eid=ARAVgFujCzQWo5vhsY3nXEUchrrbCbMt5hVzGCJZtvZH9Vss0npCbSQIG4BPLdQVlTlMORplByUQJU39&hc_ref=ARTiGCE_UQ0dm6wXhG-3O6uoh-JFJqEEl03F94ArCZAjnsTdAFLgsoU0HNws9eNKrkQ&__xts__

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
STEEMKR.COM IS SPONSORED BY
ADVERTISEMENT
Sort Order:  trending

:)

Posted using Partiko iOS

<was here checking in♪♫•.•°°•.¸¸. ♡ ℒℴve ♡ .•°° ♪♫•¨•.¸