Jak to z Facebooka wyciekały dane... wyciek danych 2,7mln europejczyków.

4년 전

BN-XT668_STERN0_M_20180307132149.jpg

W czwartek wieczorem szefostwo FB raczyło poinformować Unie Europejską o wycieku danych należących do około 2,7mln Europejczyków. Zgromadzone przez facebooka dane ludzi posiadających konto na tym portalu miały wejść w nieuprawnione posiadanie firmy Cambridge Analytica.
Warto nadmienić, że jest to najprawdopodobniej jedynie niewielki procent wchodzący w skład dużo większej afery z Cambridge Analytica i wykradzeniem danych 87mln użytkowników Facebooka.
Sama firma Cambridge Analytica wykradzionych danych miała rzekomo użyć do profilowania propagandowych reklam podczas kampanii wyborczej w USA w 2016 roku, czy też przed referendum w sprawie wyjścia Wielkiej Brytanii z UE.

Na koniec dodam już od siebie, że jestem cholernie ciekaw rozwinięcia całej sytuacji i żywię nadzieję, że ktoś uchyli rąbka tajemnicy i zdradzi ilu dokładnie Europejczyków było jakiej narodowości.

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
STEEMKR.COM IS SPONSORED BY
ADVERTISEMENT
Sort Order:  trending

Dlatego nie posiadam tego szpiega w telefonie. A osoby, które to miały po sprawdzeniu co FB o nich wie odkrywały że FB przechowuje treść smsów kontakty z telefonu i bilingi połączeń