Derby Londynu i druga kolejka Premier League.

2년 전

Dziś zaczynamy drugą kolejkę meczy w angielskiej ekstraklasie, zdecydowanie najciekawszym z meczy będzie starcie dwóch lokalnych rywali stolicy, mianowicie Chelsea F.C. - Arsenal F.C. Rozpiska pozostałych meczy wygląda następująco:

18.08.2018

Cardiff City - Newcastle United

Everton - Southampton FC

Leicester City - Wolverhampton Wanderers

Tottenham Hotspur - Fullham FC

West Ham United - AFC Bournemouth

Chelsea FC - Arsenal FC

19.08.2018

Burnley FC - Watford FC

Manchester City - Huddersfield Town

Brighton and Hove Albion - Manchester United

20.08.2018

Crystal Palace - Liverpool FC

Wśród 6 najmocniejszych drużyn Premier League od porażki zaczął tylko Arsenal przegrywając na własnych stadionie 0:2 z broniącymi tytułu piłkarzami Manchesteru City. Druga porażka spowoduje wyraźną stratę do czołówki już na początku sezonu. Przypominam, że ostatni start sezonu zaczynający się od dwóch porażek Arsenal zaliczył w 1992 roku. Według mnie, wśród pozostałych 4 największych rywali o mistrza nie powinno być niespodzianek. Manchester City pod wodzą Pepa Guardioli powinien spokojnie ograć zeszłorocznego beniaminka ratującego się od spadku- Huddersfield. The Citizens są głównym faworytem oraz wydaje się, że drugą najmocniejszą drużyną zaraz przy piłkarzach The Reds w obecnym sezonie. Przechodząc do Liverpoolu, który w pierwszym spotkaniu rozgromił West Ham 4:0 jest moim zdaniem kolejnym pewniakiem. Ofensywny tercet Mane - Firmino - Salah w tamtym sezonie był do zatrzymania tylko przez nielicznych, a po letnim okienku transferowym wzmocnili atak o 26-letniego Szwajcara, oraz pewnego siebie bramkarza. Tottenham z kolei wydaje się dalej solidny, tylko jak brak transferu wpłynie na pierwszą rundę sezonu? Czy Harry Kane dalej utrzyma formę i będzie maszyną do strzelania bramek? Mimo braku kupna zawodników, uważam że druga kolejka też będzie należeć do nich, a także mogą dużo zamieszać w obecnym sezonie. Ostatni Manchester United jest według mnie najmniej pewną drużyną z całej szóstki. Mewy nie wydają się dla nich trudnym przeciwnikiem, lecz pamiętajmy o tym, że już nie jest to złota era Sir Alexa, gdzie wygrywali wszystko. Wcześniejszy sezon zaczęli z przytupem, będąc faworytami, lecz później mogliśmy zobaczyć kilka niespodzianek. Dochodzi do tego mniemany konflikt między trenerem, a gwiazdą Czerwonych Diabłów - Paul'em Pogba. Sam Jose wypowiedział się, że miniony sezon był dla niego najcięższy sezonem w karierze.

źródło grafiki

Derby Londynu będą nie dość, że najciekawszym meczem kolejki, ale i ważnym sprawdzianem dla obu nowych trenerów w lidze angielskiej. Maurizio Sarri w pierwszym meczu pewnie rozbił drużynę Huddersfield wygrywając 3:0, natomiast Unai Emery został wrzucony na głęboką wodę podejmując mistrza kraju.

"Mój zespół w spotkaniu z Manchesterem miał chwilami naprawdę wielkie trudności. Wszyscy to widzieliśmy. Najważniejsze jednak, że piłkarze nie spuścili głów, tylko do końca walczyli. Teraz znów musimy pokazać takie nastawienie" - wypowiedział się Emery.

Statystyki z ostatnich 5 spotkań obu drużyn są po stronie Chelsea, która zwyciężyła z Kanonierami w czterech spotkaniach, przy czym nie pozwoliła strzelić im ani jednej bramki. Jednak gdy przyjrzeć się statystykom ogólnym tutaj prowadzi drużyna Arsenalu, którzy wygrywali 74 razy spośród 192 meczy. The Blues wygrywało 62 razy, a remisów padło 56. Moim osobistym faworytem tego spotkania jest ekipa ze Stamford Bridge, którzy grają u siebie, w swoich szeregach mają złotych, brązowych medalistów oraz brązowego medalistę Mistrzostw Świata - Edena Hazarda, który był nie do zatrzymania w reprezentacji Belgii. Widowisko będzie z pewnością ciekawe, oraz warte zobaczenia. Składy przedstawiają się następująco:

źródło grafiki

źródło grafiki

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
STEEMKR.COM IS SPONSORED BY
ADVERTISEMENT
Sort Order:  trending

Congratulations @goszczu! You have completed the following achievement on Steemit and have been rewarded with new badge(s) :

Award for the number of upvotes

Click on the badge to view your Board of Honor.
If you no longer want to receive notifications, reply to this comment with the word STOP

Do you like SteemitBoard's project? Then Vote for its witness and get one more award!