KBK, które nigdy nie powstało, czyli słów kilka o marzeniach

23일 전

IMG_1087.JPG

10 lat temu, w sierpniu 2009 roku, pewien jegomość zabrał mnie do Parku Sanguszków w Tarnowie. Przeszliśmy obok pałacu i stanęliśmy obok spichlerza. "To będzie nasze" - powiedział. W opuszczonym budynku miało powstać niezależne centrum kultury a ja miałem być jego częścią. W piwnicach mogłem stworzyć kulturalną herbaciarnię. Taka była propozycja.

Oczywiście nic z tego nie wyszło. Piszę "oczywiście", bo nazbyt dobrze znam Damaszek Europy, by wiedzieć, że w tym mieście nic nie jest takie proste, jakby się mogło wydawać. Tak ambitny projekt realizowany przez jakiś niezależny ośrodek (bez udziału krewnych i znajomych Królika) nie mógł się udać. No i się nie udał. Spichlerz jak straszył, tak straszy.

IMG_1089.JPG

Szczerze mówiąc zupełnie zapomniałem o tym epizodzie. Przypomniałem sobie o nim kilka dni temu, przy okazji wizyty @romualdd'a. Skorzystaliśmy bowiem z jedynej dobrze działającej rzeczy w mieście, czyli rowerów miejskich, i wybraliśmy się na Gumniska, do pałacu. Przejeżdżając obok spichlerza uświadomiłem sobie, że minęło 10 lat...

W 2009 roku prowadzenie lokalu z kulturą było moim marzeniem. Chyba największym ze wszystkich. Spichlerz nie był jedynym podejściem. Potencjalnych miejsc zakotwiczenia było więcej. Wypalił dopiero Rzeszów w 2015 roku. Po 6 latach prób. Rzecz jasna wypalił nie w 100%, dzięki czemu był wyśmienitym poligonem.

Wiele wskazuje, że Kraków będzie docelową bazą Królestwa Bez Kresu. O wiele lepszą niż opuszczony spichlerz na peryferiach Damaszku Europy. A morał z tej historii niech każdy sobie już sam wyciągnie.

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
STEEMKR.COM IS SPONSORED BY
ADVERTISEMENT
Sort Order:  trending

Twój post został podbity głosem @sp-group-up oraz głosami osób podpiętych pod nasz "TRIAL" o łącznej mocy ~0.17$. Zasady otrzymywania głosu z triala @sp-group-up znajdziesz w ostatnim raporcie tygodniowym z działalności @sp-group, w zakładce PROJEKTY.

@michalx2008x

Chcesz nas bliżej poznać? Porozmawiać? A może chcesz do nas dołączyć? Zapraszamy na nasz czat: https://discord.gg/rcvWrAD