HF21 już od wczoraj?

26일 전
Jeśli dobrze rozumiem, a na rozumowaniu mój osąd opieram, a nie na wiedzy (sprawdzenia kodu). To jeśli HF21 planowany jest na 27 sierpnia i tego dnia zostanie przeprowadzony, to posty od tego czasu będą nagradzane według nowych zasad.

Tu pojawia się pytanie, jaka będzie data powstania postów nagradzanych po nowemu, dość logiczne, że w HF21 nie mogą być zapisane jakieś warunki dotyczące czasu wejścia, więc przychodzi 27 sierpnia, przechodzi hard fork i post jest rozliczany po nowemu, a jaki post? No ten który powstał tydzień wcześniej, czyli już wczoraj ;)

No i myliłem się. Patrz komentarze.

Mogę się mylić. Lojalnie uprzedzam, ale ja osobiście przestaję się przejmować 15 minutowym okienkiem. Wiem, że były pomysł zamienić planowany 1 minutowy na 5 minutowy, ale chyba jednak pozostał ten 1 minutowy (Jednak 5 minut) ;) Widzę post i głosuję od razu, a nie zastanawiam się, czy dla osiągnięcia lepszego wyniku kuracji nie warto poczekać kilku minut. (Można spokojnie przeczytać ;))

20190821_084530.gif

Hard Fork 21 nie jest w smak autorom treści, którzy korzystają z platformy jedynie w celu wyciągnięcia tokenów z platformy i ich sprzedaży. Teoretycznie spadające wynagrodzenie będzie można zrekompensować sobie wzrostem dochodów z kuracji, ale do tego trzeba posiadać SP, zatrzymanie Steem w formie SP, teoretycznie może przyczynić się do wzrostów ceny STEEM, czego sobie i wam życzę ;)

Mnie samego Hard Fork 21 nie ucieszył, ale przyjmuję z pokorą jego skutek. Najbardziej o dziwo nie podoba mi się zmniejszenie okienka kuracji, która jest ciekawą opcją dla czytelników, fajna forma nagradzania za głosowanie, ale z zmniejszonym okienkiem, człowiek musiałby się przyspawać do komputera ;) Poza tym zmniejszając autorom wynagrodzenie, pozbawiamy kuratorów możliwości przekazania swoich wpływów z kuracji na rzecz autora, no chyba, że ktoś potrafi ocenić tekst w parę sekund i podjąć taką decyzję ;)

Chciałem zdążyć z jednym projektem przed HF21, ale plany swoje, a życie swoje. Ewentualnymi dochodami będę musiał się z wami podzielić (większa część nagrody do kuratorów), tym samym przypominam o obserwowaniu profilu @steem-box. Już jest coraz bliżej jego ukończenia. Mini prototyp (wycinek z docelowego projektu) do sprawdzenia efektów świetlnych możecie zobaczyć w gifie powyżej ;)

Teoretycznie nie mam już deadline, który minął wczoraj, ale chciałbym już zakończyć projekt, żeby wystartować z kolejnym :D Mam nadzieję, że do zobaczenia zaraz po HF21 ;)

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
STEEMKR.COM IS SPONSORED BY
ADVERTISEMENT
Sort Order:  trending
  ·  26일 전

Najbardziej o dziwo nie podoba mi się zmniejszenie okienka kuracji

To jaki jest przedział kuracji teraz ?

(większa część nagrody do kuratorów)

To na ile stanęło ?:)

·

Teraz 0-15 minut trafia od 100% do 0% dochodu z kuracji dla autora. Kuracja zależy od czasu zagłosowania, siły głosu i ile post miał przed twoim głosem, a ile ostatecznie zarobił.

Dlatego zależnie od autora opłacało się gdzieś w tych okolicach ustawić czyli (1-16 minut).

Teraz ma być według mojej wiedzy 1 minuta, więc przed botami będzie ciężko się ustawić.
Edit: Jacek poniżej mnie skorygował i jednak stanęło na 5 minutach

Było 75% dla autora, 25% dla kuratorów.
Ma być 50% dla autora 50% dla kuratorów

·
·

Ostatecznie 5 minut, a nie 1 minuta :)

·
·
·

A jednak? Można gdzieś o tym przeczytać?

steem-box? a cóż to za projekt? czy ja coś przegapiłem. Na razie widzę, że nic się tam nie dzieje, ale obserwacja profilu - czas start !!

·

Myślę, że nic nie przegapiłeś, zdarza mi się coś wspomnieć, ale nigdy nie podaje konkretów ;)

Twój post został podbity głosem @sp-group-up oraz głosami osób podpiętych pod nasz "TRIAL" o łącznej mocy ~0.17$. Zasady otrzymywania głosu z triala @sp-group-up znajdziesz w ostatnim raporcie tygodniowym z działalności @sp-group, w zakładce PROJEKTY.

@michalx2008x

Chcesz nas bliżej poznać? Porozmawiać? A może chcesz do nas dołączyć? Zapraszamy na nasz czat: https://discord.gg/rcvWrAD

A jak HF21 wpłynie na użyteczność tokenów plemion?

Jak teraz ich najlepiej użyć?

·

Nie wpłynie. Musisz wiedzieć, że tokeny są zrobione niejako zewnętrznie przez użytkowników . Korzystają z sieci Steem do publikacji treści i informacji o tokenach. Cały mechanizm jest zrobiony poza główną siecią, choć z niej korzysta, gdzie publikuje informacje, kto i ile ma tokenów.

Ten nie wpłynie, ale w kolejnym może pojawić się SMT i communities. Zapowiadane od dawna, ale wciąż nie wprowadzone, steem-engine tokens i plemiona są niejako odpowiedzią na opieszałość głównych deweloperów. Co stanie się po wprowadzeniu zapowiedzianych zmian nie wiadomo.

Nie jestem ekspertem od plemion i czasem tylko użyje tagu plemiona jak mam wolne miejsce.