"Rome Reborn" - projekt odtwarzający antyczny Rzym z 320 roku n.e.

작년

Bazylika Maksencjusza w Rome Reborn.png
Dzięki działalności osób zaangażowany w projekt „Rome Reborn” możemy odkrywać antyczny Rzym z roku 320 n.e. w wirtualnej rzeczywistości lub na komputerze.

W ambitny projekt zaangażowanych jest, od połowy lat 90. XX wieku, blisko 50 naukowców oraz informatyków. Rzym w wirtualnym świecie ma liczyć 7000 budowli i monumentów; z pewnością jest to największy tego typu projekt, który udostępnia kolejne miejsca do zwiedzania przy wykorzystaniu najnowszych technologii. W tej chwili zobaczyć możemy z bliska i od środka Bazylikę Maksencjusza, Forum Romanum, Panteon, Fora Cesarskie, Pałac Cesarski.

Naukowcy udostępnili także lot nad antycznym Rzymem, który trwa 2 godziny, a podziwiający Rzym, zatrzymają się w 35 konkretnych miejscach, m.in. forach cesarskich, Circus Maximus czy mauzoleach Augusta i Hadriana.

Dlaczego naukowcy wybrali akurat 320 rok n.e. na odtworzenie miasta? Jeden z naukowców tłumaczy, że z tego okresu posiadamy najwięcej danych o mieście i jego zabudowie, Rzym osiągnął wówczas swój szczytowy rozwój.

Jeżeli chcielibyście zobaczyć fragment pracy zespołu, nie ma nic prostszego jak wejść tutaj i wypełnić formularz. Otrzymamy możliwość zwiedzania Forum Romanum za darmo.

https://www.imperiumromanum.edu.pl/odkrycie-rzymskie/rome-reborn-projekt-odtwarzajacy-antyczny-rzym-z-320-roku-n-e/

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
STEEMKR.COM IS SPONSORED BY
ADVERTISEMENT