Norma, wzorzec, podstawa, teza, wzór, standard, myśl, założenie, prawidło, reguła, dobra praktyka, prawo, dogmat, obyczaj, kanon, idea, zwyczaj, wytyczna, maksyma, przepis... regulamin...

3년 전


polish.jpg


kreska-2.jpg


Norma, wzorzec, podstawa, teza, wzór, standard, myśl, założenie, prawidło, reguła, dobra praktyka, prawo, dogmat, obyczaj, kanon, idea, zwyczaj, wytyczna, maksyma, przepis... regulamin...

„To że coś jest niczyje/wszystkich, to nie znaczy, że o to nie należy dbać. Gdybyś stworzył coś sam od początku do końca dbał byś o to?”

Po przeczytaniu wszystkich „Nie dla regulaminu” rzucają się w oczy 3 rzeczy.

Pierwsza to to, że strasznie boicie się słowa „Regulamin”, nie wiem z czego to wynika ale jak się patrzy z boku to bardzo to widać. Nam naprawdę obojętne czy to będzie się nazywało regulaminem, zasadami, netykietą, biblią,informacją, poradnikiem czy glinianą babilońską tabliczką. Nazewnictwo nie ma tu naprawdę nie ma znaczenia. Gry planszowe mają swoje „zasady”, jak grasz z przyjaciółmi w taką grę i jak postąpisz inaczej niż mówi regulamin coś się dzieje? Dzieje się jedynie to że: dostajesz „zjebkę” od przyjaciół, że psujesz im zabawę [w najgorszym wypadku nie będą chcieli z tobą grać nadal].

Druga: strach przed cenzurą. W wielu postach piszecie że regulamin wprowadzi cenzurę. Ale kto tak Wam powiedział? Przecież nikt nigdy (chyba że o czymś nie wiem) nie powiedział że będą odgórne nakazy „co kto ma pisać”. [Definicja cenzury]

Trzecia: nie wiem dlaczego ale w 90% nowsi „użytkownicy” społeczności są „przeciwko regulaminowi” a starsi stażem „użytkownicy” w 90% są za regulaminem - skąd to wynika, nie mam pojęcia.


Proste i czytelne zasady....

 1. Dodajemy tam tylko i wyłącznie WŁASNE treści/posty/artykuły.

 2. Wszelkie wyłapane KOPIE treści/postów/artykułów (tzw. Plagiat) BĘDĄ FLAGOWANE.

 3. Tu też obowiązuje Polskie prawo.

 4. Treści brutalne, wulgarne, +18 itp. Tagujemy zawsze jako #NSFW

 5. Wszystkie posty w Tagu #Polish piszemy w języku polskim. Oczywiście posty mogą być napisane w kilku językach, warunkiem jest aby jeden z nich był to Polski.

 6. Do tagu #Polish nie dodajemy samych fotografii lub filmów – do wszystkiego dodajemy minimum kilku zdaniowy opis/tekst. Np. Jeśli chcesz dodać film lub fotografię do tagu #Polish opisz jak fotografia została zrobiona, co przedstawia, może ma swoją historię.
  Podobnie z nagraniami/filmami (Youtube/Dtube) opisz o czym jest film, opisz to w taki sposób żeby każdy wiedział jaka jest zawartość filmu nie musząc go specjalnie oglądać. Pamiętaj, że nie musisz swojego dzieła dodawać do tagu #Polish, istnieją Polskie tagi przeznaczone dla fotografii oraz video: #pl-fotografia, #pl-video - możesz również skorzystać z międzynarodowych tagów przeznaczonych np dla fotografii np #Photo.

 7. Do postów staramy dodawać się własne/własnego autorstwa fotografie, jeśli już chcesz korzystać z innych fotografii (nie Twojego autorstwa) korzystaj z wolnych licencji/podawaj źródło fotografii.

 8. Nie spamuj, nie dodawaj postów jednozdaniowych, jednowyrazowych, bezsensownych ciągów znaków itp.

 9. Jeśli możesz nie dodawaj memów do Tagu #Polish, lepiej skorzystaj z #Pl-Memy. Nie rób kolejnego FaceBooka.
  Chyba nie chcesz żeby co drugi post na tagu #Polish wyglądał tak: 1.jpg

 10. Korzystaj z Polskich tagów, wszystkie one mają przedrostek ”PL-” np. #pl-zwierzeta, #pl-fotografia, #pl-video, #pl-piwo, #pl-natura itp...

 11. Swoje posty taguj prawidłowo, w taki sposób żeby tag odzwierciedlał zawartość tekstową posta.

 12. Możesz stworzyć własny tag i opiekować się nim.


kreska-2.jpg

A tu możesz dowiedzieć się czegoś o mnie i przybić przysłowiową piątkę:
https://steemit.com/polish/@kamilkowalski/dzien-dobry-steemowicze-or-hello-all

Here you will find something about me and here you can say hello:
https://steemit.com/polish/@kamilkowalski/dzien-dobry-stemowicze-or-hello-all


kreska-4.jpg


donate.jpg

STEEM | STEEM POWER | STEEM DOLLARS: @kamilkowalski


kreska-5.jpg


follow.jpg


kreska-3.jpg

If you want to see other unusual animals click here: https://steemit.com/@kamilkowalski

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
STEEMKR.COM IS SPONSORED BY
ADVERTISEMENT
Sort Order:  trending

Alleluja!

Najgorzej jest z punktem 6. Nad tym nie da się zapanować.

·

Ale fajnie by było, wtedy nie było by bałaganu itp... ;)

·

Jakoś ja na początku po wymianie zdań z Tobą zrozumiałem, to dlaczego myślisz że większość nie zrozumie, może trzeba dać im szansę. Może nie naciskać, jak nic im nie wpadnie kasy to sami może zrozumieją że robią coś nie tak.

·
·

Bardzo możliwe, oby zrozumieli ;)

Trzecia: nie wiem dlaczego ale w 90% nowsi „użytkownicy” społeczności są „przeciwko regulaminowi” a starsi stażem „użytkownicy” w 90% są za regulaminem - skąd to wynika, nie mam pojęcia.

Przed grudniem na Steem liczyła się jakość - nie ilość

·

potwierdzam :)

Cały czas mówię że właśnie to słowo "Regulamin" większość ludzi boli, może gdyby od samego początku było trąbione że chcemy wprowadzić jakieś nowe zasady, może było by inaczej. Nie wiem sam może się mylę. Jakieś zasady muszą być, bo poważnie robi się drugi FB

Nam naprawdę obojętne czy to będzie się nazywało regulaminem, zasadami, netykietą, biblią,informacją, poradnikiem czy glinianą babilońską tabliczką.

Nam? Można wiedzieć w kogo imieniu jeszcze się wypowiadasz? Słowo regulamin ma na pewno bardziej negatywną konotację od poradnika czy informacji. Niektórym ludziom (w tym i mi) po prostu regulaminy kojarzą się bardziej z ograniczaniem, czy też narzucaniem czegoś z góry. Zdaję sobie sprawę, że jeśli chodzi o regulamin tagu #polish moje obawy (i być może obawy innych) mogą nie mieć podstaw. Jednak wiele postów przeciwko regulaminowi powstało zanim padły jakieś propozycje regulaminu. Niektórzy ludzie stojąc przed nieznanym z góry zakładają najgorsze... I tak mogło być przy tworzeniu tekstów na NIE.

nie wiem dlaczego ale w 90% nowsi „użytkownicy” społeczności są „przeciwko regulaminowi” a starsi stażem „użytkownicy” w 90% są za regulaminem - skąd to wynika, nie mam pojęcia.

Jaki staż trzeba mieć, żeby zostać uznanym za "starszego stażem"? Ja jestem tutaj od października 2017 i niby "świeżakiem" nie jestem, ale i do weterana mi bardzo daleko.
Ja podejrzewam, że nowi użytkownicy mogą się po prostu obawiać, że ci "starsi stażem" będą chcieli narzucać swoje zasady dla własnej korzyści. A ja się obawiam, że w świadomości wielu użytkowników utworzy się (albo może i już się utworzył) taki podział na kastę "weteranów" i "nowicjuszy". I nowi użytkownicy zamiast traktować tych doświadczonych jako mentorów i nauczycieli, będą ich uważać za osoby dążące do zdobycia tutaj na Steemit władzy.

Oczywiście to tylko takie moje luźne myśli i podejrzenia, które być może nie mają racji bytu. Chcę żeby polskie środowisko na Steemit dobrze ze sobą współżyło i się rozwijało, a nie było dzielone.

Zrzeszenie Polaków na steemit. Zapraszamy! :p im więcej nas będzie tym lepiej będziemy mogli prowadzić nasze konta na steemit...
Like i follow @polandsteemit