Bądź mną czyli fenomen past

2개월 전

„Bądź mną...” tak zazwyczaj zaczyna się pasta, która określa młodego człowieka i jego niekiedy nietuzinkowe przygody.

Największy bom na tego typu rzeczy w internecie zaobserwowałem gdzieś między 2016 a 2019.

Problem w tym ze kanał na yotubie pastolektor wykorzystywał opowiadania zamieszczane na portalach typu karachan i wykop.
Może nie było by w tym nic poważnego gdyby umieszczał linki pod filmem.

Sława pastolektora zaczęła mocno piać się aż do liczb ponad 100 tys obserwujących, o ile same pasty były tylko słuchowiskami tak od czasu do czasu pokazywał swoją twarz na liveach, wtedy zaczęło się problemy.

Ludzie z owych portali domagali się by pan lektor zaprzestał swoich praktyk na których zarabiał i tak kanał przestał istnieć.

Można rzec koniec historii do widzenia, cześć, ale jednak nie to nie koniec o to ktoś wpadł by zrobić książkę pod pseudonimem Malcolm XD
Jest to zbiór opowiadań typu past związanych z emigracja to co było zakazane na youtubie wsiadać można zarobić w formie papierowej.

Oczywiście fenomen past na tym się nie kończy bo o to przed nami krótka etiuda z 2017 FANATYK gdzie jedna z głównych ról zagrał Piotr Cywrus znany i lubiany bardziej jako Ryszard z klanu.

Z komediowego potoku pasty zamieniono na bardziej dramat obyczajowy a największym sukcesem jest wykupienie tej etiudy przez Netflix i teraz każdy może zobaczyć jak to być fanatykiem wędkarstwa.

Ciężko mi powiedzieć bo nie oceniam filmów poniżej półtorej godziny a ta etiuda ma ledwo 30 minut jednym się spodoba drudzy będą narzekać właśnie na pastowosc tego dzieła.

„Bądź mną” maja coś w sobie dotykają wszystkiego i nie zostawiają na nikim suchej nitki.

Obrywa się rządowi obrywa się religii obrywa się słynnym ludziom.

Swego czasu trochę słuchałem tych past i niektóre były na prawdę zabawne a inne wręcz żenujące to chyba tez zależy od gustu.

Ciekaw jestem jak dalej rozwinie się dalej Polska pasta, bo jeśli już krótkometrażowy film powstaje to oznacza ze nie jest złe a wręcz dobrze.

Szkoda trochę lektora który czytał te pasty, podobno robił to z przyjemności wiec mógł usunąć zarabianie lub jakoś dogadać się z autorami kto wie, szkoda jego kanału, ale coś kosztem czego później dostaliśmy dwie książki teraz Netflix wiec dzieje się wokół dużo.

Oczywiście same pasty to nie „bądź mną itp”mamy tez creepypasty gdzie tutaj Polska młodzież probuje swoich sil w kierunku zwanym horror lub opowieści z dreszczykiem.

Sam również nie raz próbowałem, chociaż nigdy nie potrafiłem tak dobrze wczuć się by wyszła z tego ciekawa pasta.

Największym polskim portalem do niedawna był straszne historie jednak z racji tego ze portal upadł ciężko stwierdzić gdzie można poczytać opowieści z dreszczykiem.

To chyba tyle bardzo dziekuje za przeczytanie

Posted using Partiko iOS

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
STEEMKR.COM IS SPONSORED BY
ADVERTISEMENT
Sort Order:  trending
·

Dziekuje

Posted using Partiko iOS