Prolog-Terte

2년 전

Witam z tej strony Lambda78. Jeśli czytaliście mój pierwszy post to wiecie że zamierzam publikować rozdziały mojej książki, więc oto prolog do książki. Ale zanim będzie czytać to kilka informacji.
Zadania zapisane w ten sposób to myśli bohaterów.
Imiona w {} oznaczają kto mówi daną kwestię.
W czasie pisania rozdziałów mogą się pojawiać krótkie fragment aktualnie pisanego rozdziału, zostaną one odpowiednio zatytułowane.
Konstruktywna krytyka mile widziana.
W tekście są easter eggs, osoba która jako pierwsza je znajdzie i napisze w komentarzu, mają prawo ZAPROPONOWAĆ jednego bossa.
Powodzenia, upvotujecie, obserwujcie, Miłej lektury.
{IKAN}- KANI Jest to gra MMORPG stworzona i wydane przez Kubo Samahi z DVD IDEA Blue. Polega ona na systemie klanów oraz przebijaniu się grupą przez kolejnych bossów aż do finałowych przeciwników, Braci Owti i Apdan z którym walczy się jednocześnie i w zależności od tego któremu antagoniście życie spadnie do zera jako pierwszemu, ten anihiluje się a energia z jego ciała wzmacnia brata oraz wyrównuje HP do poziomu 50% zdrowia. Ja jestem Ikan i razem z moim kumplem z dzieciństwa Dani i jego dziewczyną Shina, razem jesteśmy członkami klanu TERTE z Dębin. Jesteśmy Lechickimi mistrzami KANI razem z klanem AOS z Łajby. Zarówno mój klan oraz AOS pokonaliśmy finałowych bossów, odpowiednio Terte w 23h 59min 59,99s i AOS w 23h 59min 59,98s. Dzięki temu zostaliśmy przez twórcę KANI, Kubo Samahi, zaproszeni do specjalnego wyzwania. To wyzwanie polega na tymże przy pomocy VRhead mamy 1 dzień w grze, żeby pokonać Owti i Apdan. My to zrobiliśmy w 2 dni gry, stwierdziliśmy, że to niemożliwe, ale autor KANI powiedział, że czas gry będzie podzielony na 2 czasu: s-time który mija, kiedy jesteśmy w lochach, których jeszcze nie przeszliśmy, będzie stał w lochach, które już zdobyliśmy, oraz n-time który mija ciągle. W wyzwaniu chodziło tylko o s-time. Teraz uważaliśmy to za bardzo możliwe, gdyż przygotowania na bossów zajęły nam łącznie 1 dzień gry. Zgodziliśmy się. Wykonali dokładny skan naszego ciała oraz założyli nam VRheady żebyśmy mieli 100% kontrolę nad ciałem awatara. Daliśmy znak, że jesteśmy gotowi, nie wiedząc o kluczowej rzeczy, o której Kubo powiedziała, kiedy już stworzyli postaci.

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
STEEMKR.COM IS SPONSORED BY
ADVERTISEMENT
Sort Order:  trending

Okej... Po pierwsze czuć tu SAO na kilometr (nie mówię że jest to wada, ale uważaj by nie wpędzić się w plagiat) Co do kwestii stylistycznej to w dwóch zdaniach następujących po sobie pojawia się słowo boss 3 razy, staraj się unikać takich sytuacji. Dalej... ,, brata oraz leczy go do 50% zdrowia'' w tym zdaniu zakładasz że HP obu spadło poniżej 50%, nie-gracz nie zauważy problemu ale gracz wie że najpierw się fokusuje 1 a potem drugiego. DO bym zmienił na O. ,,w miejscu, w locha które'' Ten kawałek powinien wyglądać inaczej. Na przykład tak:
,,w częściach lochu, które już... '' albo ,,będzie stał w lochach, które już...''
Podczas czytanie zrozumiałem to dwojako, ale myślę, że to druga wersja jest tym co chciałeś przekazać. Poza tym rozdzielenie następujących po sobie zdań do osobnych linijek, zwiększyło by czytelność w niektórych przypadkach.

Książka ma być kierowana do graczy czy do wszystkich? Jeśli do wszystkich to staraj się nie używać zwrotów których pani Basia z księgowości lat 50 nie zrozumie.

Tyle. Powodzenia w dalszym pisaniu!

·

Dzięki za uwagi, naniosę odpowiednie poprawki, postaram także nie popełniać tych błędów. A co czucia SAO na kilometr, a znajdź anime w tematyce SAO od którego by nim nie waliło na kilometr ale dzięki za troskę. A książka kierowana jest tak naprawdę do każdego.

Congratulations @lambda78! You have completed the following achievement on Steemit and have been rewarded with new badge(s) :

Award for the number of comments

Click on the badge to view your Board of Honor.
If you no longer want to receive notifications, reply to this comment with the word STOP

Do not miss the last post from @steemitboard:
SteemitBoard World Cup Contest - Croatia vs England


Participate in the SteemitBoard World Cup Contest!
Collect World Cup badges and win free SBD
Support the Gold Sponsors of the contest: @good-karma and @lukestokes


Do you like SteemitBoard's project? Then Vote for its witness and get one more award!