HGW zakazuje Marszu Niepodległości

2년 전
Hanna Gronkiewicz Waltz długo kazała czekać na uzewnętrznienie jej prawdziwego oblicza. W poprzednich latach nie była aż tak zdeterminowana, aby dokopać jakiejś grupie społecznej, aby przypadkiem nie stracić jakiejś części swojego elektoratu. Może wśród środowisk, które rok w rok biorą udział w Marszu, nie miała ona nigdy dużego poparcia, jednak definitywne zakazanie wydarzenia mogłoby przykleić do jej osoby łatkę cenzorki - wy możecie ale tamci już nie mogą...

20171111_153609 (2).jpg
Zdjęcie z archiwów własnych.

Osobiście, w latach ubiegłych, jeśli byłem w Warszawie, to uczestniczyłem w Marszu Niepodległości. Nigdy nie byłem świadkiem żadnych zamieszek. W koło pełno rodzin z dziećmi, ludzi w podeszłym wieku też trochę, ogólnie zawsze byłem świadkiem bardzo radosnej atmosfery.

Zatem w tej chwili czekamy na decyzję sądu, do którego organizatorzy mają w dniu jutrzejszym z rana złożyć odwołanie od decyzji HGW.

Co sądzę o samej decyzji o zakazaniu Marszu? Jest to decyzja polityczna z całą pewnością - w ostatnich dniach panowania w Warszawie, HGW pokazała swoją prawdziwą twarz. Twarz osoby nietolerancyjnej i nieakceptującej odmiennego zdania niż jej własne. Niech sobie w ostatnich dniach piastowania urzędu nie myśli, że może coś swoimi decyzjami zablokować, jak kilkadziesiąt tysięcy osób nagle zmaterializuje się w jednym miejscu w środku stolicy.

Natomiast udział marszu zorganizowanym spontanicznie i w trybie pilnym przez prezydenta w zamian za ten jeden niepowtarzalny jest według mnie ostatecznością. Pan prezydent najpierw oświadczył, że nie weźmie udziału w marszu środowisk narodowych, a teraz w to miejsce próbuje wstawić swoją atrapę. Był już jeden prezydent, który chciał zawłaszczać tłum patriotów organizując przemarsz za czekoladową kurą udającą orła i nie można zakwalifikować tamtego wydarzenia do udanych. Zatem, gdyby obecny prezydent zadeklarował swój patronat nad już zaplanowanym marszem, mającym swoje struktury i siłę gromadzenia ludzi, HGW 5 razy by się zastanowiła nad swoją szkodliwą decyzją...
Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
STEEMKR.COM IS SPONSORED BY
ADVERTISEMENT
Sort Order:  trending

Nie jestem zwolennikiem narodowców, ale chyba przesada. I to z rąk obrońcy konstytucji.
Inna rzecz ta lekkość z jaką PiS przejął obchody.... sprytnie.

·

Panie kolego po pierwsze, to "obrońcy konstytucji" - nie wierzysz, wyrób sobie legitymację prasową za 40 zł i wybierz się do lokalnego IPN i zacznij sprawdzić znajomych, kto z kim z jakiego rodu. Zauważ jeden trend na całym świecie - ta sama narracja o “obronie demokracji” (to demokracja teraz to jest masowy import obcej kultury, aborcja na żądanie, sodomia na ulicy i inne nienormalności), np. w USA przed Trumpem, co totalnie mija się z prawdą. Po drugie, co to znaczy nie być zwolennikiem narodowców? Może masz jakiś filmowy obraz widzenia świata? Słuchałeś tych ludzi? Znasz ich program? Doedukuj się o historii tych ugrupowań, a nie popularna opinia świadków TfuVN. Po trzecie, PiS przejął obchody? A miałeś przed PiSem obchodzi jak PO-PSL wysłało na ludzi policje? Duda jest fatalnym, miękkim prezydentem, bo w końcu nie jest Polakiem co zamanifestował raz po raz. To co się dzieje to jest efekt zamachu na demokrację, gdy odwołano 30 lat temu ustawa dekomunizacyjna i efekt tego, że ludzie nie chodzą na wybory a ci co idą to wybierają kolejne pokolenia tych samych zbrodniarzy komunistycznych. Nie minęły dobrze 3 lata od lekkiej zmiany a już komuna wróciła do samorządów.

·

Nazywasz HGW obrońcą konstytucji? O.o
W kontekście przejęcia obchodów, to jeszcze nie wiadomo na 100% jak będą one wyglądały.