Zapowiedź weekendu - AirShow w Radomiu i wyścig F1

2년 전

Fajny weekend się zbliża.

W sobotę i w niedzielę odbędą się pokazy lotnicze w Radomiu. Obojętne w który dzień się pójdzie - program jest taki sam lub bardzo zbliżony. Jest to świetna okazja do zobaczenia i poczucia na żywo z bliska, jakie wrażenie robi przelatujący nowoczesny myśliwiec... Coś pięknego ;) Do tego dochodzą pokazy samolotów akrobatycznych. W trakcie pokazów, samoloty, które czekają na swoją kolej, są dostępne do obejrzenia na płycie - można do nich nawet wejść lub schronić się pod skrzydłem, gdy burza nagle nadchodzi (tak było rok temu).

11951665_887585301278827_2151427371018082169_o.jpg
Na zdjęciu ja z jakimś rumuńskim transportowcem (kończyłem Napędy Lotnicze, a nie rozpoznawanie statków latających)

Druga bardzo fajna rzecz (zazdroszczę tym, co są w Belgii teraz), to wyścig Formuły 1 na torze Circuit de Spa-Francorchamps. Jest to klasyk F1 z bardzo rozpoznawalnym zakrętem na dość stromym podjeździe jak na prędkości osiągane przez bolidy. Tor przebiega przez tereny zalesione, co dodaje mu uroku i przywodzi na myśl, jak wyścigi mogły wyglądać pół roku temu, gdy nie były aż tak popularne jak teraz, a same tory były dużo dłuższe...

SPA.jpg

Choć w ostatnich latach duch bolidów F1 został mocno przytłumiony przez zmianę silników na dużo mniejsze (lecz o podobnej mocy), które to emitują bardzo słaby dźwięk w porównaniu do starszych klasycznych konstrukcji, to bolid F1 wciąż powinien budzić respekt. Jeśli będziecie mieć okazję kiedykolwiek na zobaczenie z bliska przejeżdżającego bolidu, to zrozumiecie o co chodzi - sam miałem taką okazję, gdy stałem kilka metrów obok przejeżdżającego bolidu - na szczęście jeszcze ze starym, poczciwym 2,3 V8, który emitował odpowiedni hałas (nie to, co obecne popierdółki 1,6 V6 turbo).

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
STEEMKR.COM IS SPONSORED BY
ADVERTISEMENT