[Poradnik] Jak kupić tokeny Steem przy pomocy karty debetowej lub kredytowej

2년 전

Niedawno @noisy popełnił bardzo dobry artykuł "Dlaczego to właśnie teraz jest bardzo dobry czas na to, by pisać więcej", serdecznie zachęcam do zapoznania się z nim. Warto zwrócić uwagę że rekordowo niskie ceny tokenów Steem (najniższe od maja 2017 roku), powodują nie tylko niską "trudność kopania Steem", ale są także idealną okazją inwestycyjną. Niektórzy spekulują dalsze spadki (gdzieś do poziomu 0.15$), ale już teraz sytuacja jest bardzo korzystna, mówimy wszak o możliwości zakupu tokenów ponad 25-krotnie taniej niż w okresie najlepszej koniunktury).

Wykres - Cena Steem

Pewnego rodzaju specyfiką platformy Steem jest fakt, że w przeciwieństwie do większości projektów opartych na technologii blockchain, nie gromadzi wokół siebie tylko zainteresowania ludzi "technicznych". Nie każdy kto chce prowadzić swojego bloga musi wiedzieć jak kupować kryptowaluty i jak wymienić je na tokeny Steem, z myślą więc o tych osobach postanowiłem napisać krótki poradnik, jak w możliwie najprostszy sposób zakupić Steem tokeny za złotówki, używając do tego zwykłej karty kredytowej lub debetowej.

Zakładanie konta na Coinbase

 1. Przejdź na coinbase.com
  Uwaga! Powyższe linki zawiera mój kod referencyjny. Oczywiście możesz z niego nie korzystać, jednak jeżeli to zrobisz i dokonasz operacji kupna/sprzedaży kryptowalut za łączną sumę 100$ (~370zł) oboje dostaniemy od platformy dodatkowe 10$ (~37zł) na zakupy, więc mówimy tutaj o sytuacji w której oboje korzystamy (a za tym cała polska społeczność ;) ).
 2. Wypełnij formularz rejestracyjny poprawnymi danymi (będę weryfikowane później)
 3. Potwierdź swój adres e-mail przy pomocy linku aktywacyjnego
 4. Potwierdź swój numer telefonu przepisując kod wysłany sms-em
 5. Potwierdź swoją tożsamość wgrywając zdjęcie lub skan dowodu osobistego, paszportu lub prawa jazdy (tak, ta metoda nie jest zbyt anonimowa, dla osób dbających o swoją dane osobowe są inne rozwiązania, ale są one trudniejsze i wymagają więcej zachodu)
 6. Poczekaj na weryfikację danych (powinno to zająć mniej niż 24 godziny)
 7. Wybierz krytpowalutę przy pomocy której będziesz chciał kupić Steem, wybrac możesz tak naprawdę z Bitcoina, Etherum i Litecoina, pozostałych nie można zamienić bezpośrednio na tokeny Steem.

  Polecam Litecoin, ze względu na najmniejsze opłaty transakcyjne, natomiast wybór raczej jest w tym wypadku marginalny.
 8. W oknie zakupu wybierz za jaką kwotę chcesz dokonać zakupu waluty.

  Uwaga: Weryfikuj informacje wyświetlające się po prawej stronie, Coinbase potrafi wariować, w szczególność jeżeli wybierzemy sobie np. jako wyświetlaną walutę złotówki!
 9. W polu Payment Method wybierz "add a new account". Możesz teraz dodać swoją kartę kredytową lub debetową, przy pomocy której dokonasz płatności.
 10. Zakup kryptowalutę

Użycie blocktrades do wymiany na Steem

 1. Przejdź na blocktrades.us
 2. W polu send wybierz typ zakupionej przed chwilą kryptowaluty (wpisana suma nie ma żadnego znaczenia)
 3. W polu receive wybierz jaką walutę chcesz otrzymać - interesuje nas zwłaszcza Steem lub bezpośrednio Steem Power (blocktrade pozawala także na wymianę pomiędzy innymi kryptowalutami)
 4. Uzupełniamy pole steem account name wpisując tam własny nick na Steem.
 5. Klikamy przycisk "Get Deposit Address"
 6. Kopiujemy adres portfela i przesyłamy na podany adres dowolną sumę zakupionej wcześniej waluty
 7. Czekamy na zatwierdzenie naszej transakcji. Gdy blocktrades otrzyma nasz przelew z Coinbase, prześle nam na nasze konto zakupioną ilość Steem po aktualnym kursie.
 8. Możemy cieszyć się zakupionymi tokenami Steem :)

Post zgłaszam w konkursie Tematy Tygodnia w kategorii "1 grosz wzór 2013"

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
STEEMKR.COM IS SPONSORED BY
ADVERTISEMENT
Sort Order:  trending

Artykuł na pewno przydatny, jednakże czytających chciałbym przestrzec przed jedną rzeczą:

zwykłej karty kredytowej

przed kupowaniem jakichkolwiek kryptowalut na kredyt. Trzeba pamiętać, że cena STEEMa może nadal spadać, choćby z powodu możliwych dalszych spadków na Bitcoinie. Najgorsze co można zrobić, to zainwestować nie swoje piniądzę i jeszcze na tym stracić.

Nigdy nie inwestujcie pod wpływem emocji. Róbcie swój własny research. Inwestujcie tylko takie sumy, których ewentualna strata nie będzie dla was żadnym problemem.

·

W Polsce ciągle dominują karty debetowe, ale coraz więcej osób używa "na modłę zachodnią", do opłacania normalnych płatności a nie stricte do kredytów i w tym kontekście używam tego sformułowania.

Dzięki za cały opis. Dobrze wyjaśnione 😉

Twój post został podbity głosem @sp-group. Kurator @julietlucy.

Ciekawy poradnik i fajny opis ale brakuje mi alternatywnych metod kupna bitcoina (nie koniecznie przez coinbas-a) i co do sugestii kupna to zaznaczyłbym ze nie jestem doradca finansowym, i ze nie jest to porada inwestycyjna.

logo.png

Congratulations, your post was discovered and featured in our Daily Curation Report (01-12-2018) and has been upvoted for free by @ignis-witness Curation Trail ! For curation, we are currently using a curation trail that includes 9 people.


You can vote for @ignis-witness with SteemConnect or on Steemit Witnesses to help support undervalued authors!

Serio?
Rejestrować się na giełdzie kupować LTC tylko po to, aby płacić za prowizję wypłaty, a później wymieniać na blocktrades, żeby zapłacić kolejne prowizje... Moim zdaniem nieopłacalne. Lepiej zrobić to już na giełdzie (wymienić na STEEM).

A i przestrzegam także przed kupowaniem kryptowalut na giełdzie, która wymaga weryfikacji. Ja nie ufam rządowi oraz skarbówce.

·

To nie Ty nie ufasz rządowi i skarbówce, tylko oni Tobie. Jeżeli coś im nie będzie grało w bilansie twojego konta to to zweryfikują. Lepiej z nimi po dobroci, bo potrafią zniszczyć nawet świetnie prosperujący biznes :)

·
·

Myślę, że jest to obustronny brak zaufania.

Congratulations @marcon! You received a personal award!

1 Year on Steemit

Click here to view your Board

Support SteemitBoard's project! Vote for its witness and get one more award!