HF21 - Szyfrowane flagi

5개월 전

Oddzielny downvote pool to moim zdaniem bardzo dobry pomysł, ale... to niewiele zmieni. Nadal nikt nie będzie flagował w obawie że spotka go odwet. Flagi powinny być szyfrowane, tak by nie można było sprawdzić kto kogo flaguje. Takie rozwiązanie raz na zawsze wyeliminuje oskarżenia oflagowanych o zamordyzm i cenzurę, dzięki czemu unikniemy niepotrzebnych dyskusji i wojen.

Co o tym myślicie?


Ps. Czy są tu jacyś witnessi? Podoba wam się ten pomysł? Lansujcie go jako własny!
Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
STEEMKR.COM IS SPONSORED BY
ADVERTISEMENT
Sort Order:  trending

Tak z innej bajki...odebrałeś darmowe PAL albo LEO bo omija cię okazja przy Twoim koncie.... https://steem-engine.com/

Wystarczy się zalogować jak Masz ikonę w lewym górnym rogu to odbierasz...

·

pewnie już za pózno bo nie działa

·

2.5 K pojawio się na drugi dzień

Sam pomysł na osobną pulę na flagi jest naprawdę dobry. Ciężko w tym momencie określić, czy dzięki temu flagowanie stanie się bardziej czy mniej uczciwe / przydatne. Osobiście mam nadzieję, że trollowanie będzie po prostu niszczone.

Szyfrowanie to nie jest dobry pomysł, bo anonimowość w sieci wyciąga z ludzi najgorsze zachowania. Dodatkowo - albo szyfrujemy wszystko (czyli upvote'y też i może nawet resteemy), albo nic.

Posted using Partiko Android

·

Zgadzam się z ostatnim zdaniem, właśnie miałem to napisać, że albo szyfrujemy wszystko (upvote'y też), albo nic.

Pomysł ciekawy aczkolwiek nie jestem co do niego przekonana. W internecie jest pełno trolli, którzy jak tylko poczują trochę władzy to nie wiedzą co z nią zrobić. Dlatego wydaje mi się, że jeśli flagi byłyby anonimowe, to powstanie odwrotna sytuacja - flagi byłyby nadużywane np. a ciebie nie lubię, to zjadę ci wszystkie wpisy lub od ciebie kiedyś dostałem flagę, to teraz masz.

·

Tacy trolle mają po 15 darmowych SP więc gdybyś otrzymała nawet 100 flag od takich kont to nie zrobi to Ci żadnej krzywdy.
Popatrz na to z innej strony. Np: Nie cierpisz moich postów i chętnie dałabyś mi flagę, jednak boisz się odwetu lub że dodam Cię do blacklist itp... albo chcialabyś oflagować berniego sandersa, jednak wiesz że gdy to zrobisz to zniszczy Ci konto bo zrobił już tak kilkanaście czy kilkadziesiąt razy....
Anonimowe flagi w takich przypadkach byłyby rozwiązaniem idealnym

Edit: Inne rozwiązanie to dodanie opcjonalnego szyfrowania. Chcesz dać flagę na obecnych zasadach - OK, ale możesz również dać flagę anonimową. Wybór należy do Ciebie.

·
·

Ja? Tobie? Flagę? No wiesz, przecież uwielbiam Twoje posty!
Ale pomysł szyfrowania mi się podoba.

·
·
·

LOL. Ja twoje też uwielbiam, zwłaszcza te o zakalcach

·
·

Ja osobiście wolę wiedzieć komu mój tekst się nie spodobał. Ale można zastanowić się czy istnieje jakieś pośrednie rozwiązanie.

A z tym 15 SP to byś się zdziwił 😉

Ciekawe, przydało by się wypróbować takie rozwiązanie. Teraz flagi nie działają (działają słabo).

·

Działają słabo, bo ludzie nie chcą dawać flag. Z dwóch powodów: boją się zemsty albo szkoda im powera. Jeżeli wyeliminujemy ten drugi czynnik to ilość flag i ich działanie znacznie wzrośnie (przynajmniej tak powinno się stać).

·
·

Wg. steemitblog "darmowe flagi" mają być jednym z elementów które wpłyną na wzrost ceny STEEM.


Trafnie określiłeś powody

Z dwóch powodów: boją się zemsty albo szkoda im powera

Rodzi się pytanie, jakie są proporcje między tymi powodami, 50/50? (moim zdaniem 80/20)
Zbliża się HF i jest okazja by wyeliminować obydwa powody (po co strzelać w ciemno?), jeżeli większość puli na flagi będzie wykorzystywana, to pojawi się szansa na wzrost ceny STEEM

Może wtedy ten atencjusz kamillesteemer czy jakoś tak, przestanie ciągle flagować. Tylko ma to swoje plusy i minusy. Ja bym zrobił nieco inny system downvotowania.

Posted using Partiko Android

·

Czyli jaki?

·
·

Taki, żeby downvotowanie nie było opłacalne. Na przykład: jeśli daję komuś downvota, to samemu tracę nie 2, a 50% voting power lub mam oddzielną pulę na siłę downvotów, którą muszę zasilać z własnych środków, które zarobię swoją aktywnością na Steemit. Wykluczyłoby to możliwość downvotowania atencyjnego przez randomowych użytkowników tak dla hecy, którym nic się nie zrobi bo sami nic na swoim koncie nie mają oprócz wysokiego SP. Wtedy flagi leciałyby tylko na tych użytkowników, co do których mamy pewność, że musimy się pozbyć.

@mmmmkkkk311, Encrypted Downvote Option sounds effective, but one thing is for sure and that is every aspect will going to have both negative and positive effect.

And with this Encrypted Downvote can lead to a situation where we can't analyse if particular Downvote is done with real reason or not. Let's see what changes this Economy will have in near future. Stay blessed.

Posted using Partiko Android

·

Reasons are subjective, thus always real.

·
·

True and stay blessed.

Posted using Partiko Android

·

You can't avoid downvotes even if you know who is downvoting you

Encrypted Downvote can lead to a situation where we can't analyse if particular Downvote is done with real reason or not

That's what I don't like, people reacting very strange way when they get downvoted and starting worthless discussion

·
·

Enjoy your time ahead and stay blessed.

Posted using Partiko Android

pomysł może i dobry, ale niesie nowe problemy. Jak w przyszłości będą dwa konkurencyjne podmioty to będą się flagować na wzajem do oporu. (niszczenie konkurencji)

Pomysł był już wielokrotnie podnoszony ale nie jest prosty w implementacji, Steem nie jest przystosowany do tego.
Flaga zyskała złą reputację i ludzie nie traktują głosu w dół tak samo jak tego w górę, a to błąd i moim zdaniem główna przyczyna dramy.
Częściowo postanowiono złagodzić wydźwięk i teraz na Steemit mamy up/down vote by sztucznie nie tych dwóch czynności rozdzielać.

Sprawa jest prosta - jeśli uważamy, że coś powinno dostać więcej z podatków, które wszyscy płacimy to dajemy + jeśli mniej to -.

PS
Są też pomysły na rozwiązania w wyższej warstwie. Tj. coś w rodzaju mikserów. X daje UP na post A w zamian za to Y daje down na post B.
(i różne wariacje powyższego)

·

Właśnie pomyślałem że mając oddzielny downvote pool, anonimowe downvoty mogą być możliwe. Właściciele bid botów będą mogli sprzedawać również downvoty, przyjmując zamówienie w szyfrowanym memo, ale czy to będzie dobre? Czy nie powinno być zabezpieczeń na poziomie blockchainu przed takim handlem?

·
·

Podobnie jak obecnie mogą przyjmować zamówienie z szyfrowanym memo dla upvote. Tyle, że i tak w większości przypadków z łatwością można dojść do tego kto i co.

Na poziomie blockchain nie da się rozróżnić intencji i relacji więc nie można tego zabronić.