#8 Jesteś ofiarą? Czy kowalem swojego losu?

2년 전

Jak zacząć, jak uporządkować całą wiedzę, jak zacząć ją wykorzystywać,jak obserwować zmiany w Nas zachodzące.
Jak stać się lepszym człowiekiem każdego dnia?

To co wewnątrz nas ujawnia się na zewnątrz. Jeżeli jesteśmy w środku zgorzkniali, sfrustrowani, przepełnieni negatywną energią nie zajdziemy daleko. Powinniśmy a wręcz musimy wyzbyć się tego całego chłamu, pesymizmu, to nie przyspieszy naszej metamorfozy. Starajmy się zastępować negatywne emocje, pozytywnymi, kontrolujmy myśli, jeżeli złapiemy się na negatywnym myśleniu natychmiast zastąpmy to pozytywną myślą. Jeżeli zaczniemy przemianę od środka, zacznie się ona przejawiać również na zewnątrz, w naszych czynach, podejmowanych decyzjach, nastawieniu do życia.

Jakie są cechy ofiary?

Osoba, która jest ofiarą nie odniesie sukcesu.

Narzekanie na swoją sytuację, na sąsiada, na rząd, na pogodę, takie zachowanie jest typowym objawem bycia nieszczęśliwym, dlatego obwiniamy wszystko na co nie mamy wpływu, skupiamy się na tym i przyciągamy tylko takie sytuację, o których mówimy i myślimy. Coś Ci się nie podoba, po prostu to zmień.

Obwinianie innych, siebie, takie działanie nie mają najmniejszego sensu, to my ponosimy sto procent za to co się wydarzyło, my podjęliśmy decyzję, która przyniosła takie a nie inne konsekwencje.
Musimy wyciągnąć lekcję i iść dalej, zweryfikować gdzie jesteśmy co zrobiliśmy źle, przestawić żagle i do przodu!

Tłumaczenie się, "zrobiłbym to ale", "gdybym to zrobił to miałbym już", "też o tym myślałem".
Nie podjąłeś żadnego działania, więc nic nie osiągnąłeś. Stoisz w miejscu, nie chwytasz szans, które daje Ci los, nic się nie zmieni, bo Ty się nie zmieniasz.

Jeżeli naprawdę chcesz się zmienić, powinieneś/aś cieszyć się wszystkim co masz, przestać narzekać, skupić swoje myśli na tym jak być jeszcze lepszym. Myśl o rzeczach, które chcesz posiadać, ciesz się szczęściem innych, nie bądź zawistny, pomagaj innym w miarę możliwości, oni też są na swojej drodze do lepszego jutra.
Pamiętaj, że to na czym koncentrujesz swoje myśli rośnie, jesteś szczęśliwy? Będziesz jeszcze bardziej szczęśliwy, masz wspaniałą miłość, szanuj ją pielęgnuj, a będzie ciągle rozkwitać. Chcesz pieniędzy? Zacznij gospodarować tym co masz. Pokaż, że umiesz sobie radzić z tym co masz na ten moment.

Na koniec proponuję Ci pewien test, przez tydzień zwracaj uwagę na negatywne rzeczy, o których myślisz, zazdrość, złość, frustracja, za każdym razem gdy złapiesz się na takiej negatywnej myśli zastąp ja pozytywną.
Np. sąsiad ma super auto, a w Twoim umyśle pojawiła się myśl "ukradł pewnie cham wredny, jeździ wkoło domu tylko żeby mnie zdenerwować".1 Postaraj się skorygować myśl "nieźle mu się powodzi, też będę miał takie auto albo i nowsze, skoro on do tego doszedł to ja też mogę!"
Proste ćwiczenie, które może zmienić nasze myśli i nastawienie.

Pozdrawiam wszystkich, udanego dnia życzę!

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
STEEMKR.COM IS SPONSORED BY
ADVERTISEMENT
Sort Order:  trending

Congratulations @openminded! You have completed some achievement on Steemit and have been rewarded with new badge(s) :

Award for the number of posts published

Click on any badge to view your own Board of Honor on SteemitBoard.
For more information about SteemitBoard, click here

If you no longer want to receive notifications, reply to this comment with the word STOP

By upvoting this notification, you can help all Steemit users. Learn how here!

Pozytywne nastawienie to połowa sukcesu :)

W teorii się zgadzam, ale nie do końca rozumiem tytuł (Czy jesteś kowalem losu?) to artykułu. Moim zdaniem nie ma powiązania między tymi rzeczami.

Liczyłem na coś "hurr durr, złodzieje z rządu chcą cię stłamsić, nie daj się, walcz o swoją wolność, o niezależność", ale niestety nie :P

·

W tytule chodziło mi o to czy jesteśmy bierni w tym co Nas spotyka i życie po prostu nam ucieka, czy mamy nasze życie w rękach i jesteśmy jego kowalami, nadającymi mu kształt.
Postaram się bardziej dopasowywać tytuły:)
Pozdrawiam