Co się stało w "Czarny piątek hazardu"?

3년 전

hazard-template.png


W świecie hazardu Czarny piątek nie odnosi się do największego dnia zakupowego w roku dla Amerykanów ani do żadnych z wielu tragicznych wydarzeń, które miały miejsce w piątek. Nie, dla graczy na całym świecie, ale szczególnie w USA, Czarny piątek odnosi się do dnia 15.04.2011 dnia, w którym Stany Zjednoczone wniosły sprawę karną przeciwko trzem z największych internetowych firm pokerowych działających w tym kraju.


Sprawa: Stany Zjednoczone przeciwko Scheinberg

Amerykański prokurator okręgowy w południowym dystrykcie stanu Nowy Jork, Preet Bharara, wniósł tego dnia sprawę przeciwko firmom pokerowym online w związku z naruszeniem prawa Nowego Yorku, które zostało zakwalifikowane jako naruszenie Ustawy o nielegalnym korzystaniu z gier losowych online nazywanego UIGEA. UIGEA, wydana w 2005 roku, skłoniła firmy hazardowe do świadomego przyjmowania płatności za zakłady, jeśli mogłoby to naruszyć jakiekolwiek istniejące prawo federalne albo stanowe.

Podczas gdy UIGEA oraz inne ustawy, takie jak "Wire Act" z 1961 roku, nie mówią nic o graniu w pokera przez internet, w Nowym Yorku jest to wykroczenie, ponieważ czyni to gry pokera online naruszeniem prawa stanowego, stanowi ono także federalne naruszenie ustawy o nielegalnym korzystaniu z gier losowych online, więc oskarżenie zostało wniesione przeciwko oskarżonemu. Zostali oni również oskarżeni o naruszenie ustawy o nielegalnym hazardzie z roku 1955.

W akcie oskarżenia zarzucono także, że moderatorzy witryn z pokerem online uczestniczyli w oszustwach bankowych, a także w procesie prania brudnych pieniędzy. Dokonano tego poprzez inwestycję w bank Utah, który następnie wykorzystałby do zapłaty graczom za pomocą źle zakodowanych transakcji.


Efekty "Czarnego Piątku"

Oficjalnie sprawę tą nazwano United States v. Scheinberg, po głównym pozwie Isai Scheinberg, założyciela PokerStars. Po rozpakowaniu aktu oskarżenia 15 kwietnia 2011 r., PokerStars i Full Tilt, dwaj najwięksi operatorzy internetowego pokera w Stanach Zjednoczonych wycofali się z tamtejszego rynku oraz zaprzestali oferowania amerykańskim klientom gry za prawdziwe pieniądze.

Ponadto Departament Sprawiedliwości przejął adresy .com PokerStars i Full Tilt, a odwiedzający te strony zostali przekierowani do powiadomienia o usunięciu stron. W końcu domeny został zwrócone PokerStars oraz Full Tilt po tym, jak zgodzili się oni przestać akceptować zakłady z USA.

W wyniku tej sprawy sądowej zamrożono ponad 75 rachunków bankowych w aż 14 krajach, uniemożliwiając graczom dostęp do ich portfela na danych stronach internetowych.

W momencie oskarżenia szacuje się, że wymienione firmy stanowiły prawie 95% rynku stron gamblingowych oferujących grę w pokera w Stanach Zjednoczonych, a rynek amerykański stanowi od 25 do 40 procent firmowych baz graczy. Ponadto firmy wydały prawie 200 milionów dolarów na marketing w USA.


Wnioski

Rezultaty w tej sprawie są odczuwalne nawet w 2018 roku, ponieważ rynek pokera online prawie nie istnieje w Ameryce.


Źródło


Przeczytaj także inne posty nt. metod gier w ruletkę:


Darmowe 100 coins do CSGOPOLYGON: PABISOVSKY

Darmowe 500 coins do CSGOATSE: csgoatse


Graj odpowiedzialnie.jpg

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
STEEMKR.COM IS SPONSORED BY
ADVERTISEMENT
Sort Order:  trending

Pamiętam czarny piątek bardzo dobrze, ale poker to nie hazard!

·

taki mały clickbait w tytule xD ale widzę, że czujni ludzie tu siedzą