BEAR MARKET 2.0 ? Ogromna akumulacja i ...... dystrybucja?

10개월 전

pobrane.png

Nie można powiedzieć, że nie mamy do czynienia z imponującym biegiem byków. Analiza techniczna swoją drogą, a BTC swoją. No tak, Bitcoin robi to, co w historii całej giełdy spotka się raz na KILKA LAT!!! Gdzie idziemy? Twórcy rynku znają odpowiedź, chociaż można pokusić się o stwierdzenie, że BYĆ MOŻE poprzedni MARKET MAKERS przegrali, a ich rolę przejmuje ktoś nowy.
Należy zauważyć, że po raz pierwszy od kilku lat, giełdy mają mniejsze zasoby Bitcoina niż firmy lub instytucje. Szala tworzenia rynku przechyla się w stronę nowych twórców rynkowych. Może to być jeden z powodów, dla których analizę techniczną, można na chwilę odłożyć na bok. Tutaj warto popatrzeć na S&P 500. Popatrzmy zatem.

image.png

1995 - 2001 rok przypomina nam ostatnie lata na Bitcoin'ie. Potężny bieg byków i ogromy bear market, którego zakończenie dało impuls do kolejnych tłustych lat na S&P 500. Jednak to co działo się w latach kolejnych, a w szczególności rok 2009 był dla rynku pierwszym ogromnym szokiem. Przecena, która cofnęła cenę do lat 90-tych, pokazała, że rynek w każdej chwili może cofnąć się z ceną o kilka lat, by rozpocząć kolejny bieg do góry.

image.png

Czy BTC czeka to samo? Nikt tego nie wie. Odpowiedzi na tego typu pytania znają tylko ci, którzy obecnie akumulują ogromne ilości BTC. Możliwy jest scenariusz, w którym po osiągnięciu konkretnego poziomu, nastąpi ogromna fala dystrybucji. Każdy bullrun kończy się dystrybucją i im dłużej on trwa tym większa ilościowo dystrybucja musi nastąpić. Po co? Po to aby zakumulować jeszcze więcej dzięki niższym cenom.

Pamiętajmy, że przejęcie kontroli nad rynkiem jest możliwe tylko wtedy, kiedy jest mało osób posiadających znaczne ilości danego waloru. Im mniej wielorybów tym lepiej. Kiedy zatem spodziewać się ruchu w dół (bo przecież nadejdzie)? Cóż, po akumulacji powinno zostać stworzone fałszywe wybicie. Im wyższe tym lepsze. Tego warto poszukiwać. Warto również podkreślić, że jeżeli ma do tego dojść, to im wcześniej dystrybucja nastąpi tym lepiej. Zbyt wczesne wyczyszczenie rynku rozciągnie w czasie kolejny bullrun. Może właśnie o to chodzi?

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
STEEMKR.COM IS SPONSORED BY
ADVERTISEMENT