Bitcoin poniżej 2000 USD. To realna perspektywa, jednak przed nami jeszcze wzrosty.

작년

btc long term.png

Cena poniżej 2000 USD za BTC mierzi domowych inwestorów, chociaż zupełnie niepotrzebnie. Bardzo ciekawą analizę techniczną ceny możemy zobaczyć pod wskazanym niżej linkiem.

https://www.tradingview.com/chart/BLX/fhfPgg9P-Some-Predictions-Science-Art-of-Bitcoin-Weekly-Moving-Averages/

Przywiduje ona odbicie się od zbliżającego się dołka cenowego (3100-3200 USD) w okolice 5000 USD. Dlaczego tak? Zwolennicy analizy technicznej twierdzą że średnia MA 200 - 235 będzie punktem zamknięcia dużych pozycji SHORT. Działo się tak wcześniej w przeszłości i wysoce prawdopodobne, że tak się stanie i tym razem. Popatrzmy z bliska.

btc long term2.png

Jak widać, jesteśmy obecnie prawie przy tej średniej, a nawet delikatnie ją naruszamy. Reakcja kupujących w tym miejscu będzie kluczowa. Brak dużych zakupów może nas zaprowadzić w okolice MA 235 (2800 USD), co również będzie kluczowe. Dalsza wyprzedaż, to delikatnie mówiąc będzie już panika. Oczywiście nie polecam panikować, a raczej przeczekać ten okres, a dla inwestorów długo terminowych to doskonały moment zakupu przed dużą korektą ceny.

Zasięg dużej korekty zeny (korekta spadków z rejonu 6000 USD) jest szacowany w okolicach 5000 USD, gdzie znajduje się techniczny opór. W tym rejonie może nastąpić paniczna wyprzedaż. Dlaczego? Przestraszeni inwestorzy, którzy kupili po 6000 USD Bitcoiny, mogą chcieć tutaj sprzedać je z "małą stratą". Czas tej korekty będzie również kluczowy (okres przed płaceniem podatków). Rynek w okresie płacenia podatków ma tendencje do spadków (ehh te rymy). Jest to celowe działanie. Może nieprzyjemne, ale to fakt, który na giełdach jest od lat.

Analitycy bankowi nie pomagają również cenie BTC. Ich rekomendacje (które bardzo uważnie czytają instytucjonalni klienci) szacują spadek docelowy nawet w granice 1200 USD. Tam z pewnością znajdą się ogromne ilości osób kupujących i szczerze mówiąc, to sam na te rejony cenowe czekam. Nie sposób przywidzieć, co się stanie z cenami innych tokenów, ale raczej to nie będą okresy wysokich cen. Pamiętajmy, że większości z nich nie da się zamienić w prosty sposób na FIAT.

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
STEEMKR.COM IS SPONSORED BY
ADVERTISEMENT
Sort Order:  trending
  ·  작년

🏆 Hi @psychebtc! You have received 0.3 STEEM reward for this post from the following subscribers: @cardboard
Subscribe and increase the reward for @psychebtc :) | For investors.

Ja Ci mówię od siebie: Nie zobaczysz BTC poniżej 2000 $. Jeśli poniżej 3000, to naprawdę tylko na moment. Te wszystkie analizy mają na celu to, żebyś uwierzył, że trzeba sprzedać. Grube ryby zrobią wszystko, by kupić jak najtaniej. Ale pamiętaj chętnych na BTC jest zbyt wielu by spadł aż tak nisko.

·

Zobaczymy co rynek pokaże. Możliwe, że masz racje. Chociaż wielokrotnie widziałem dobra, które są naprawdę bardzo wartościowe, a potrafiły spadać na 20 letnie minima cenowe. Zbicie ceny poniżej 3000 na długie miesiące nie jest żadnym problemem. Sporo osób uważało 6000 USD za próg nie do przebicia, a wystarczyła relatywnie prosta manipulacja. Problem rynku BTC to jego wiek, jest bardzo młody jeszcze i uwierz mi, że spece z ogromną forsą jeszcze nie ruszyły w jego kierunku. Z innej strony, gdybym nawet przegapił dołek, to nie będę zły na siebie kupując BTC po 4000. Rynek nauczył mnie, aby 10% ceny zawsze zostawić innym :)