CZ załamie Bitcoina? Craig Wright chyba jednak prawidłowo ocenił Bitcoina. Niebezpieczny precedens

11개월 전

obraz.png

Doszło do wyjątkowo niebezpiecznego precedensu. Kumulacja złych niusów nigdy nie prowadzi do czegoś dobrego. Ale od początku.

Bitcoin rośnie w zawrotnym i niezdrowym tempie. Pomimo fatalnych wieści o Theter i włamaniu na giełdę Binance cena przełamuje wszystkie możliwe opory, a wzrosty wyglądają wyjątkowo niebezpiecznie. Najbardziej niepokojącym faktem jest to, że CEO Binance otwarcie przyznał, że Bitcoin jest SCENRALIZOWANY!!!. 😱😱😱

Tweet CEO o możliwości cofnięcia transakcji na BTC wywołał spore zamieszanie. Sam fakt, że ktoś to rozważa to, świadczy już o tym, że jest to MOŻLIWE i osiągalne przez kilku ludzi na świecie. Pomimo faktu, że CZ wycofał się ze swoich słów, powinno to zaniepokoić w najwyższym stopniu ludzi. Dzieje się jednak odwrotnie.

Skoro kilku ludzi może zdecydować o cofnięciu transakcji, to jak bezpieczne są Twoje pieniądze? Jest gorzej niż w banku i widać to dość wyraźnie. Pompa i ogromna manipulacja jest prawdopodobnie wywołana po to, aby można było odrobić straty. Dodatkowo sam fakt rozważania Kongresu USA o banie na kryptowaluty powinno rynek zaniepokoić i przynajmniej spowodować zatrzymanie wzrostu. Znowu nic.

Zamieszanie wokół Theteru o prawie 900 mln USD i .... Bitcoin rośnie. Czy to normalne? Absolutnie nie.

Craig Wright to przewidział?

Nie jestem fanem Craig'a. Jednak należy brać pod uwagę fakt, że prawdopodobnie może się wydarzyć scenariusz, który spowoduje wielki upadek ceny. Mało kto zwraca uwagę, że Binance chwaliło się, że posiada oko 300 - 500 000 BTC. Jednak gdzieś one zniknęły. Zostało około 130 - 200 000 BTC na cold wallet Binance. A gdzie reszta? Wiele osób zwróciło uwagę, że faktycznie w przedziwny sposób zniknęły one z zimnych portfeli giełdy - może są właśnie używane do manipulacji ceną, a może ...... bardzo polecam obejrzenie poniższego filmu, który dokładniej ten problem omawia.

Przemyślcie dokładnie to co się dzieje. Gdzieś na szczycie górki jest zły nius (on już jest, kwestia kiedy się pojawi). Miejcie trzeźwą ocenę sytuacji. To co widzicie na cenie BTC NIE JEST NORMALNE!!! Ale ocenę zostawiam WAM. Jeżeli potwierdzą się moje przypuszczenia, to z BTC będzie podobnie jak ceną STEEM/BTC - OMG 😱😱😱

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
STEEMKR.COM IS SPONSORED BY
ADVERTISEMENT
Sort Order:  trending

Cały ten temat jest ciekawy. Prawdopodobnie w tym roku rynek krypto wywróci się do góry nogami. Czeka nas coś czego jeszcze nie było. Wiesz o czym mówię?

·

Zgadza się

Sam fakt, że ktoś to rozważa to, świadczy już o tym, że jest to MOŻLIWE i osiągalne przez kilku ludzi na świecie.

Nawet więcej niż kilku. Taki atak jest możliwy, ale nieopłacalny. Na każdą kryptowalutę taki atak jest możliwy.

Jest taka strona jak NiceHash, w której możesz wynająć moc koparek. Nie ma w bazie nawet tylu urządzeń by osiągnąć 1% mocy (a musisz co najmniej 51%).

Musisz więc na własną rękę kupić koparki (odpowiednią ilość - pewnie dziesiątki milionów dolarów i zrobić atak na sieć wykopując więcej bloków niż jest. Tak więc dodatkowo musisz zużyć prąd za kilkaset k dolarów (mieć elektrownię).

W skrócie - zapewne ośrodki naukowe mają taką moc. Cały problem na tym polega, że to nieopłacalne.

https://www.crypto51.app/
Warto na to spojrzeć

·

Nie chodziło o atak 51%. Zwróć uwagę jak ogromną władzę ma CZ. Za dużo władzy w zbyt małym gronie ludzi. Przy 7000 BTC straty gość to rozważał. Jak w ogóle można brać to pod uwagę, a mówienie o tym publicznie? Co będzie jak stracą 50 000 BTC? Jak w ogóle mogło dojść do tak dużej wypłaty - gdzie jest KYC, przecież to najwyższe poziomy wypłat. Niby niemożliwe a jednak doszło do tego.

·
·

Nawet przy 1 BTC i 1 000 000 BTC będzie to rozważał.

Jeśli zrobi Hard Fork to straci - w sensie zrobi drugiego coina (BTC2), który nie będzie wspierany

Jeśli będzie cofał bloki (atak 51%), to cóż - jego kasa. Nie powinno się udać, ale to ciekawy eksperyment

A KYC KYSri. To wszystko fikcja. Wilki nie przyowdziewają się w owczą skórę dla zabawy. Chodzi o to, by zebrać jak najwięcej informacji o Was.

·
·
·
·
·
·
·

Cóż, już przeżyłem parę takich akcji ... Nie wiem :)

·
·
·

Ja sądzę, że zyska na tym. Prawna odpowiedzialność będzie bazowała na obniżonej cenie BTC. Strata w BTC za 8000 USD a strata w BTC za 3000 USD to czysty zysk dla takiego przypadku. Załóżmy, że masz oddać dolary za 7000 BTC, to wolisz oddać dolary kiedy BTC kosztuje 8000 USD czy 3000 USD? Jasne, że lepiej kiedy BTC jest tańszy. Nawet jeżeli oddajesz BTC a nie dolary, to łatwiej kupić 7000 BTC kiedy sam BTC jest tańszy. Fork to czysty zysk w takim przypadku.