Porównania baniek i okresów rynków niedźwiedzia na Bitcoinie. Ściema????

작년

Czy zauważyliście, że co raz więcej osób ma tendencję porównywania okresu handlu na Bitcoin'ie z poprzednimi okresami handlowymi? Pewnie tak, bo socialmedia ciągle tym grzeją i pompują w ludzi ogromne ilości informacji. Warto się nad tym zastanowić przez chwilę. Czy ma to sens?

Bańka bańce nie jest równa.

Każda bańka spekulacyjna jest inna. Każda z nich opera się na zupełnie odmiennych fundamentach i zupełnie inne powody są jej zakończenia. Pamiętajmy, że bańka pęka w momencie, kiedy na rynku nie ma już kupujących za kolejne wyższe ceny. Jest to jedyny powód zakończenia bańki. Z rynkiem niedźwiedzia jest podobnie. Kiedy zabraknie sprzedających - rynek się kończy.

Poprzednie bańki spekulacyjne były relatywnie łatwe (poza ostatnią, ale o tym dalej). Dlaczego? Bo dotyczyły one bardzo wąskiej grupy osób. Świat nie znał Bitcoin'a, a on sam był niemal "mitycznym" tworem. Dopiero bańka z 2017 roku, której skutkiem ubocznym była "reklama" Bitcoin'a, pokazała światu kryptowaluty. O kryptowalutach pisały gazety, trąbiono w wiadomościach, dzień i noc byliśmy zasypywani ogromem informacji.

Kij ma dwa końce.

Ogromna fala informacyjna z 2017 roku dała również początek niezliczonej ilości tragedii i ogromnych strat społeczeństwa, które błędnie podejmowało decyzje inwestycyjne. Podobnie jak w przypadku każdej bańki spekulacyjnej. Fale wyprzedaży pokazały światu inne oblicze kryptowalut. Przyszedł czas rynku niedźwiedzia. W II połowie 2018 roku Youtuberzy kryptowalut zaczęli się wykruszać z rynku - zostali nieliczni i Ci, którzy mają ogromne zyski z reflinków. Inni po prostu sprzedali swoje tokeny lub je stracili i zniknęli z rynku.

Czy te dwa elementy można porównywać do baniek spekulacyjnych z lat 2010-2015? Absolutnie nie. To zupełnie inny handel i zupełnie inny rynek był. Pamiętajmy również, że rynki kryptowalut dostały narzędzia finansowe w postaci wysokich dźwigni i kontraktów terminowych. Czy widzieliście je w latach 2010-2015? Sami widzicie, że teraz jest inaczej. Nawet patrząc na sam wykres ceny, to nie mamy na nim do czynienia z czymś podobnym. Zjazd ceny z 6000 USD do 3200 USD jest zupełnie niepodobny do żadnego z poprzednich. Nie mówię tutaj tylko o procentowych wartościach redukcji ceny, ale także o okresie trwania. Nie znajdziecie niczego podobnego wcześniej (weźcie pod uwagę wszytko). No i pamiętajmy o tym, że w międzyczasie (od 2010 roku) powstało setki nowych tokenów, a to również ma wpływ na rynek i jest kolejnym powodem do tego, żeby twierdzić, że porównywanie baniek spekulacyjnych nie zadziała na Bitcoin'ie. Gdyby miało zadziałać, to powinno być tak samo z innymi coin'ami, a przecież każdy wie, ile coin'ów było w 2015 roku.

stake-300x250

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
STEEMKR.COM IS SPONSORED BY
ADVERTISEMENT
Sort Order:  trending
  ·  작년

🏆 Hi @psychebtc! You have received 0.3 STEEM reward for this post from the following subscribers: @cardboard
Subscribe and increase the reward for @psychebtc :) | For investors.