Teoria o SUPERCYKLU Bitcoina

작년

supercykl.png

Z czasem wszystko się zmienia. Na rynkach spotykamy wiele teorii dotyczących cen i sposobów szacowania przyszłego ruchu ceny. Teoria SUPERCYKLU jest jednym z nich i warto na nią się pochylić. Supercykl to inaczej wieloletnia bańka cenowa, która jest nadmuchiwana szczególnie w okresie rynku niedźwiedzia. W supercyklu występuje wiele mniejszych baniek i tzw. bańka ostatnia. Oczywiście ta ostatnia bańka jest tylko umowna, ponieważ supercykle się powtarzają lub zapowiadają kolejną jeszcze większą bańkę i następny supercykl. W przypadku Bitcoina może być podobnie. Niemożliwe?? popatrzmy na S&P500.

supercykl2.png

Wzrost S&P trwał około 5 lat. Rynek niedźwiedzia kolejne 5 lat, po którym nastąpiła kolejna bańka. Wieloletni swing do góry i kolejne ATH i monstrualny upadek na koniec 2008 roku. Upadek po ATH fali B był ogromny. Gdyby przyrównać go do Bitcoina, to należy się spodziewać powrotu, a nawet przebicia 20 000 USD i ogromnego upadku ceny do poziomów 500-700 USD. W przypadku S&P 500 kolejny upadek ceny spowodował kolejne ATH. Czy braliście to pod uwagę w przypadku BTC? Jeżeli nie, to przemyślcie to bardzo dokładnie. Oczywiście, nie można zakładać, że tak właśnie się stanie. Supercykle występowały, występują i będą występować. Bitcoin doskonale nadaje się do wykreowania takiego supercyklu. Wiele osób, które są święcie przekonane o cenie rzędu 100 000 USD za BTC będą świetnym celem do wykreowania kolejnej fali supercyklu, by później wymusić na nich sprzedaż waloru ze stratą i odkupić znacznie taniej po naprawdę zaniżonych cenach. Pamiętajcie, że rynki działają długofalowo, a są na tych rynkach wieloryby, których pozycje SHORT mogą być dawane z wyprzedzeniem na lata!!!

P.S. dzięki @astomaniak za przypomnienie o supercyklu, chciałem z tym poczekać do momentu uzyskania dna na Bitcoinie, ale skoro już wspomniałeś :)

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
STEEMKR.COM IS SPONSORED BY
ADVERTISEMENT
Sort Order:  trending

Osobiście nie wierzę w tą teorię :) W bańce w 2017 roku uczestniczyło może 1% ludzi na świecie...

Globalna bańka dopiero przed nami. Martwił bym się dopiero po wystąpieniu takiej, gdzie ludzie na ulicach rozmawiają o BTC i nawet starsze osoby inwestują dzięki możliwości zakupu BTC np. w kiosku.

·

Wydaje się logiczna kolejna megabańka, ale 100k USD to trochę dużo. Myślę, że po dnie będzie mega odbicie ale najgorszy bear market przed nami dopiero.

  ·  작년

🏆 Hi @psychebtc! You have received 0.3 STEEM reward for this post from the following subscribers: @cardboard
Subscribe and increase the reward for @psychebtc :) | For investors.