W umyśle tego złego ..... - oszust zawsze planuje i im lepiej to robi tym gorzej dla ofiar!!!

11개월 전

obraz.png

Zapewne część z was oglądała reportaż w TVN24 o oszustwie "na amerykańskich żołnierzy". Kilka miesięcy temu pisałem o tego rodzaju wyłudzeniach. Warto bliżej się przyjrzeć sposobom działania takich osób, ale również warto popatrzeć na sam profil psychologiczny oszusta.

Zawsze dokładnie zaplanowane

Oszustwa muszą być zaplanowane bardzo dokładnie, aby miały finansową skuteczność. Chociaż wielu z nas nie dało by się naciągnąć na tego rodzaju podejście, to musimy pamiętać o czymś bardzo istotnym. Każde "podejście" oszusta jest dla nas w pierwszej chwili niezauważalne i chociaż możemy nie zdawać sobie z tego sprawy, to pewnie wielokrotnie mieliśmy styczność z oszustami, ale nie my byliśmy ich celem.

Dokładny plan zaczyna się od wyboru metody i poszukania narzędzi do stworzenia pozoru prawdziwości. Tutaj pole do popisu mają wszelkiego rodzaju "markety" dla oszustów, które oferują czasami gotowe metody wraz z ich opisem oraz wszelkie narzędzia niezbędne do tego. Jedyna co oszust robi, to umiejętnie je przystosowuje.
Kiedy analizowałem fora na ten temat - zauważyłem, że są one przepełnione wszelkiego rodzaju literaturą o socjotechnice, psychologi, itd. To bardzo alarmujące, bo oznacza, że mamy do czynienia z bardzo dobrze przygotowanym człowiekiem lub ludźmi. To niezwykle groźna sytuacja.

Czy oni nie mają serca i uczuć?

Oczywiście, że mają, ale nie dla ofiary. Ofiara w oczach oszusta jest czymś w rodzaju bankomatu, do którego trzeba zdobyć kartę i pin, aby wypłacić pieniądze. Kartą i bankomatem jest ofiara, a pin to jej/jego psychika. We wspomnianym reportażu (zamieszczę link na końcu) doskonale to widać. Oszustwo, które jest dobrze zaplanowane, jest działaniem długotrwałym. Czas działa zawsze na niekorzyść ofiary, ale również i oszusta i musi być dość dobrze wyważony z strony tego złego. Dla ofiar ten czas to moment, w którym można się jeszcze obronić, ale im lepiej jest tamta strona przygotowana, tym gorzej. Pamiętajmy, że ofiarą jest nie tylko nasz portfel ale i psychika, co jest jeszcze gorsze, ALE ZAMIERZONE!!!!

Przed kolejnym postem zachęcam do obejrzenia i przeczytania materiału : https://konkret24.tvn24.pl/polska,108/oszustwa-na-zolnierza-jak-nie-dac-sie-nabrac,923322.html

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
STEEMKR.COM IS SPONSORED BY
ADVERTISEMENT
Sort Order:  trending

Moim zdaniem dzielisz te materiały na zbyt małe części. Fajniej by się czytało gdyby posty były dłuższe i obejmowały więcej konkretów :)

Od siebie w kontekście oszustw mogę polecić kanał na YT Poszukiwacze Okazji

https://www.youtube.com/channel/UCzzvJDZThwv06dR4xmzrZBw

Świetnie w swoich materiałach demaskują oszustów, przedstawiają wraz ze szczegółami ich plan działania i edukują jak nie zostać oszukanym.

Bardzo polecam!

Congratulations @psychepl! You received a personal award!

Happy Birthday! - You are on the Steem blockchain for 1 year!

You can view your badges on your Steem Board and compare to others on the Steem Ranking

Do not miss the last post from @steemitboard:

SteemitBoard - Witness Update

You can upvote this notification to help all Steem users. Learn how here!