80# To owo i takowo - porażka artifakta?

2년 전

                        

Hej, pewnie większość kojarzy grę ARTIFACT. Gra która miała początkowo być konkurencją nawet dla takich tytułów jak HS, MTG czy Gwint. Obecnie ma bardzo małą ilość graczy, którzy aktywnie w nią grają.

Wiele osób znudzonych HS czy gwintem próbowało swoich sił w artifakta. Nastroje były pozytywne i wyniki nie były najgorsze, w pewnym momencie grało nawet 60 k ludzi jednocześnie. Jednak z upływem czasu osób grających ubywać, ubywać i ubywać. Co skutkiem, że obecnie gra w tym samym czasie mniej niż 400 graczy. Zatem strata jest rzędu 80-90% maksymalnego pułapu. 


   

Jak widzimy chwilami były wzrosty, ale to tylko chwilowo dzięki aktualizacją lub promowaniu ostro przez znanych streamerów i marketingowców. Moim osobistym zdaniem czemu gra spotkała się niechęcią jest wina pomysłu pay2win. Koncepcja Hs jest taka, że gra jest darmowa jak ktoś chce zdobyć szybko karty to inwestuje sobie kasę jak nie chce nic się nie dzieje. Ustalenie ceny gry też nie złe raz kupuje towar i potem gram ile chce. To w przypadku artifakta tak nie było. Twórcy byli łapczywi na kasę graczy. trzeba było kupować grę, karty i jeszcze dodatkowo bilety...

Co prawda można było wygrywać bilety, wcale jednak tak łatwo. Dodatkowo turnieje zapowiadane były jedną wielką porażką. Nie mówiąc co w największym problemem był coraz bardziej negatywny oddźwięk społeczności graczy karcianek, widzów twicha i youtuba. 

Sama gra - mechanika, 3 linie, karty postaci z Dota 2 są dużym plusem. Jedna rozgrywka trochę trwała lecz, jeszcze do wytrzymania. Wiele czynników spowodowało porażkę gry. zapowiadana jest aktualizacja w jakieś 3 miesiąc tylko to coś da? Chyba jest za późno, jedynie przejście na model FREE to play prognozuje jakiś powrót, lecz nawet i taki zabieg nie wróży świetności. Nie mówiąc o zwolnieniach twórcy gry i jego ekipy, która grą się zajmowała. 

 Richarda Garfielda (utalentowany projektant ma w swoim dorobku kultową karciankę Magic: The Gathering). 



Źródła: https://steamcharts.com/app/583950#6m

www.cdaction.pl/news-56018/artifact-autor-magic-the-gathering-zwolniony-z-pracy-nad-karciankavalve-.html?fbclid=IwAR1QJl3J8Cz25A7vPliLzeEC2AfA1IF_hIL5SAtOT8gXEEuZMrNgcZTaZOA

www.gry-online.pl/newsroom/artifact-zwolnienia-w-valve-dotknely-glownych-projektantow-karcia/z31bcd9

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
STEEMKR.COM IS SPONSORED BY
ADVERTISEMENT
Sort Order:  trending

Congratulations @saladyn276! You received a personal award!

DrugWars Early Access
Thank you for taking part in the early access of Drugwars.

You can view your badges on your Steem Board and compare to others on the Steem Ranking

Do not miss the last post from @steemitboard:

Are you a DrugWars early adopter? Benvenuto in famiglia!
Vote for @Steemitboard as a witness to get one more award and increased upvotes!