82# To owo i takowo - 3 ciekawostki ze świata

2년 전

                         

Hej, dziś przychodzę z trzema tematami, a oto one :

1. Adolf Hitler człowiekiem roku 1938 r. w tygodniku ,,Time"

Nagroda jest przyznawana od 1927 roku. Moim zdaniem jak ktoś dostaje nagrodę to powinno się otrzymywać za pozytywne rzeczy, a nie przeciwnie. Sama nagroda nakłada prestiż na taką osobę. Po kilkuset latach mało kto będzie wiedzieć co zrobił Hitler i powoduje powstanie wizerunku dobrej osoby dla ludzkości ( co jest nieprawdą). Zatem takie prestiżowe nagrody powinny być rozdawane z głową. Jak widać często ta nagroda jest politycznym posunięciem danej władzy. W ostatnich latach to osoby działające o prawa ludzi, w polityce lub miliarderzy właśnie tak ją zdobywają. Liczy się sukces , nie droga wybrukowana do osiągnięcia celu ( moralna czy finansowa). 

 „Time” najbardziej znany jest z przyznawania tytułu „Człowiek Roku”.  Otrzymuje go osoba, która w minionym roku miała, zdaniem redaktorów,  największy wpływ na wydarzenia w Ameryce  i na świecie w pozytywnym lub negatywnym znaczeniu.  


2. Stadion w Korei Północnej 

Co ciekawe sam nie wiedziałem gdzie znajduje się największy stadion ( pojemności)  Stadion 1 Maja w Pjongjangu. Za  2 dni będzie świętować już 30 rocznice. Ma on aż 150 tys. miejsc siedzących co jest nie lada wyczynem. Znany jest z wielkich pokazów, parad dla władz jak i oczywiście meczy piłkarskich. Konstrukcja budzi zachwyt, lecz trzeba pamiętać , że został wybudowany z ludzkiej pracy i wyzysku ludzi tam mieszkających.

                   


3. Hotel z Korei Północnej

Budowa znanego jako - Hotel Ryugyŏng jest świetnym przykładem jak funkcjonuje państwo koreańskie. Jako, że Korea Północna lubi pokazywać swoją potęgę, wielkość technologiczną i siłę, to już wiemy. Często jednak dostaje zadyszki i nie doprowadza swoich projektów do końca ( z oczywistych powodów - braku pieniędzy). To takim pstryczkiem w nos jest właśnie hotel Ryugyong, miał on potencjał być 7 najwyższym budynkiem świata w swoim czasie i największym hotelem. Obecnie nawet gdyby dodać go do obiektów skończonych zajmowałby dumne 37 miejsce. Budowa rozpoczęła się w 1987 roku i potem została przerwana na 16 lat. Budowa obecnie trwa tylko terminu oddania nie widać. Stał się on symbolem białego słonia -

 określenie oznaczające kosztowny, zwłaszcza w utrzymaniu, i nieprzydatny przedmiot 

                                     Dziękuję za uwagę !!!


Źródła :  pl.wikipedia.org/wiki/Cz%C5%82owiek_Roku_tygodnika_%E2%80%9ETime%E2%80%9D

wikiwand.com - obrazek 

pl.wikipedia.org/wiki/Stadion_1_Maja_w_Pjongjangu

pl.wikipedia.org/wiki/Hotel_Ryugy%C5%8Fng


Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
STEEMKR.COM IS SPONSORED BY
ADVERTISEMENT
Sort Order:  trending

Cześć!
Witaj na tagu #pl-emocjonalnie. Cieszę się, że dołączasz do emocjonalnej strony Steema. Mam nadzieję, że zostaniesz tu na dłużej.


Autorzy postów na naszym emocjonalnym tagu są nagradzani głosem noisy, diosbot oraz planter.
@nieidealna.mama