Nowy widok galaktyki dla Steemnova2

작년

Jak być może wiecie, od niedawna Steemnova (klon ogame dla Steemian) doczekała się "restartu" m.in. ze zmienionym przeze mnie wyglądem. Zmiany w UI są tylko częściowe ze względu na brak wolnego czasu który miałbym ochotę na to przeznaczać. Do udoskonalenia z rzeczy najbardziej potrzebnych w mojej opinii pozostały widok galaktyki oraz widok "imperium"(podsumowanie wszystkich planet z surowcami flotami itd.). O ile na zmianę zakładki imperium nie mam nawet pomysłu za bardzo, o tyle kilka koncepcji galaktyki mi się po głowie kołatało. Po dobrych długich kilku miesiącach odkąd zacząłem to robić, dzisiaj mogę powiedzieć, że skończyłem i zaprezentować wynik pracy do konsultacji wśród graczy.

Kilka słów o zmianach i ich powodach. Przede wszystkim stary widok to była nieresponsywna tabelka, która poza tym że wygląda marnie, to przede wszystkim jest bardzo uciążliwa w obsłudze na urządzeniach mobilnych, a nie oszukujmy się komórki to podstawowe narzędzie współczesnego człowieka do korzystania z internetu -> mamy je przy sobie w zasadzie non stop. Główną więc moją myślą było usprawnienie obsługi galaktyki przez smartfony. Przede wszystkim więc zamiast tabelki mamy divy, zamiast wyskakujących tooltipów z misjami czy legendą wszystko jest dostępne od razu. Niestety likwidacja tooltipów powoduje znaczne zużycie miejsca. Wprowadziłem więc dodatkowe "przyciski" które ułatwiają przeglądanie galaktyki, możemy za ich pomocą wybrać czy chcemy widzieć wszystkie pozycje układu, tylko te zamieszkałe czy tylko te nieodkryte. Ponieważ przeglądanie galaktyki służy przede wszystkim do poszukiwania celów i złomu, jako domyślny widok jest ustawiony "tylko zamieszkałe", wydaje się to najbardziej optymalne i wygodne. Poniżej zamieszczam screeny jak to wygląda:

tylko zamieszkałe

tylko nie zamieszkałe

wszystkie

widok na komórce

dół strony na komórce

W razie potrzeby z pewnością będzie można za zgodą @fervi udostępnić wersje demo live. Ponieważ zmiany są dość poważne pojawia się pytanie do naszych graczy czy je zaakceptują.

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
STEEMKR.COM IS SPONSORED BY
ADVERTISEMENT
Sort Order:  trending
  ·  작년

Ja jestem za tym, żeby lista planet w galaktyce uporządkowana była w jednej kolumnie, jedna pod drugą.

·

Co to znaczy? Na komórce jest jedna pod drugą, na PC to marnowanie miejsca bo tak zrobiłem na początku i no marnowanie miejsca, potem były 3 teraz jest jak widać:p

Congratulations @sarmaticus! You received a personal award!

Happy Birthday! - You are on the Steem blockchain for 2 years!

You can view your badges on your Steem Board and compare to others on the Steem Ranking

You can upvote this notification to help all Steem users. Learn how here!