Synowie Anarchii - W ekipie siła

지난달

Witam.
Czasami brakuje w obecnym świecie kina takiego klimatu braterskiej miłości, równej sobie, męskiej paczki, potrafiącej skoczyć za sobą w ogień. Właśnie tą lukę przez długi czas zapełniał, zakończony już serial Kurta Settera pt. "Synowie Anarchii".

pl.jpg

W fikcyjnym miasteczku Charming od dziesięcioleci istnieje tytułowy gang motocyklowy, dowodzony przez Claya Morrowa (Ron Perlman). Jego przybrany syn, Jax Teller (Charlie Hunnam) zaczyna pomału odkrywać prawdę o swoim pochodzeniu i wraz z całą ekipą próbuje zapanować na kolejnymi to problemami, z którymi się spotyka, pojawiającymi się zarówno w wewnątrz, jak i na zewnątrz. Serial ma 7 sezonów, kilka z nich stoi na naprawdę mistrzowskim poziomie. Dzieło Settera jest najlepsze wtedy, kiedy jest właśnie serialem o ekipie, zgranej, charakternej, zmagającej się ze swoimi drobnymi lub większymi problemami, które trzeba rozwiązać. Gorzej jest wtedy, kiedy to wszystko przyćmiewają wątki obyczajowe, momentami poprowadzone nieudolnie, okraszone plot twistami wrzuconymi chyba z braku laku.

Podoba mi się mocno to, jak bardzo wojny gangów, konflikty interesów i próby ich załatwiania są mocno opracowywane nie tylko w kwestiach mocno "standardowych", czyli ot. tłuczemy się i załatwiamy sprawy tak po prostu, lecz mocno są przeanalizowane pod kątem prawnym, bo przecież atak na jakieś miejsce zawsze może się wiązać z kłopotami z policją, która w tym serialu jest bardzo istotną instytucją.

MV5BNDk5NDYzNzY5Ml5BMl5BanBnXkFtZTgwODY0MTg0MzE@._V1_.jpg

Boli też ogólnie to, że wiele postaci z czasem kompletnie olano, charakterne osoby zrzucono na kompletnie piąty plan, w ogóle twórcom trochę zabrakło pomysłów na niektóre wątki i wyszło tak... meh...

Całość za to bardzo broni się aktorsko - Charlie Hunnam jest nieziemsko charyzmatyczny, tak samo jak właściwie większość obsady, scenariuszowo postacie są napisane świetnie, łatwo o współczucie, wczucie się w nie. Nieco gorzej jest realizacyjnie, tutaj widać, że chociażby efekty wizualne, kiedy się pojawiają i nie są to efekty ściśle praktyczne, to... ała, amatorka najniższych lotów.

Nie mniej jednak bardzo polecam się zaznajomić z tym dziełem, można bardzo miło przy nim spędzić czas, mało kiedy nuży, bardzo dobra rozrywka na obecne, dziwne czasy.

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
STEEMKR.COM IS SPONSORED BY
ADVERTISEMENT
Sort Order:  trending

#polish w większości wynioslo się na #hive

chodź do nas! zapraszamy! :)

tu jest Twój profil:
https://hive.blog/@sorhanckrul/posts
(klucze te same :)