Śniadanie z Bitcoinem #45 - Krzysztof Szumny

작년

W dzisiejszym śniadaniu z Bitcoinem rozmawiamy o BitShares, Steem oraz EOS z Krzysztofem Szumnym.
Do tego o PoW, PoS oraz dPoS.

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
STEEMKR.COM IS SPONSORED BY
ADVERTISEMENT
Sort Order:  trending

No @szczepan, liczymy na większa aktywność na Steemie, a nie tylko reposty z YT :>

Posted using Partiko Android

  ·  작년

Dodam tylko, że gościem był @noisy
Fajnie się słucha.

  ·  작년

Mam wrażenie @szczepan, że zostawiasz swój profil na platformie steem samopas.

Zdaje się że to padło w czasie rozmowy, ale dopiszę coś do tego. W DPoS Producenci Bloków są tym samym, czym w POW są kopalnie. To niesie za sobą pewne konsekwencje. HOLDerzy tych tokenów są wstanie pozbyć się "złych kopalni" co miało miejsce w tym roku w BitShares, kiedy 4 Witnessów zmieniło część parametrów na bitUSD i zostali zdjęci; odgłosowani. HOLDer BTC nie ma żadnego wpływu na losy BTC. Miner może podłączyć się pod kopalnie i zasilać mocą koparek daną kopalnie (i jej intencje), analogicznie posiadacz tokena w sieciach DPoS głosuje na PB, tym samym każdy głosujący jest jak kopacz wspierający danego poola. Trzeba też zauważyć, że łatwiej głosować kowalskiemu niż ustawić koparki, to tylko klik w portfelu i dlatego powszechność jest większa. Dodatkowo każdy PB posiada równą moc swojego wpływu na sieć 1/21 do ataku 51% potrzeba więc 11/21 PB, a w przypadku kopalni wystarczy już ich tylko 3-4 i nikt nie może im odebrać tej roli, bo rządzi kasa, a nie reputacja. Tu jest narzędzie pokazujące jak zmieniają się głosy w czasie na PB w EOS (od jednego z PB) http://blockproducers.info/

Natomiast w temacie odejścia Larimera z BitShares, nie da się za bardzo wyczytać o powodach dla których odszedł, można o nich było przeczytać na telegramie, albo usłyszeć na cotygodniowych hangoutach i to jeszcze na "After Party", których często słuchałem. No i fakty zdają się być takie, że wymyślony przez Larimera system finansowania projektu "Worker Proposal" nie działał w pewnym okresie jak trzeba, dlatego że największymi HODLerami BTS byli Chińczycy, a Ci mu odmówili zapłacenia "pewnej stawki" na konkretne prace rozwojowe, ilość głosów nie osiągała wymaganego progu, dlatego Larimer stwierdział coś a'la: 'no to się bawcie, a ja idę robić Steem'. W 2016 to zupełnie zablokowało development (który jest finansowany w całości z fee). Społeczność mniej więcej od 2017 "się dogadała" i projekty przechodzą i są poddawane dość merytorycznej dyskusji. W tej chwili stan jest taki, że aktualizacje na poziomie core są zaplanowane dwie w roku, a GUI dostaje nowe aktualizacje planowo co 2 tygodnie - tak to zostało przegłosowane. Ekipa core poza tym jest dość silna i obecnie pracuje już nad wdrożeniem usprawnionego konsensusu z EOS.

  ·  작년

Bessa trwa Idziemy na zakupy. Jak nowych video będzie coraz więcej to będzie sygnał zmiany trendu (: to tak jakoś za 2 lata :)

  ·  작년

Om nom nom nom, a ja kiedy?
https://steemit.com/polish/@hellobot/re-hellobot-podcast-openculture-1-zakup-red-hata-przez-ibm-20181207t105042228z

Tu masz przykładowy post mojego bota, który w miarę objaśnia co i jak na start